Schmiedlová po veľkom boji postúpila do tretieho kola US Open

Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová si na US Open zahrá aj tretie kolo proti Petre Kvitovej. Rozhodla o tom jej výhra proti Danke Koviničovej.

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová.(Zdroj: TASR /AP)

US Open

Dvojhra žien - 2. kolo, dotácia 42,35 milióna USD, tvrdý povrch

Danka Koviničová (Č. Hora) - Karolína Schmiedlová (SR-32) 4:6, 7:5, 4:6

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová nasadená ako tridsiata druhá zvíťazila vo štvrtkovom stretnutí 2. kola dvojhry žien na US Open v New Yorku nad rovesníčkou Dankou Koviničovou z Čiernej Hory.

V strhujúcom zápase vyhrala za 164 minút 6:4, 5:7, 6:4. Premenila ôsmy mečbal. Bol to súboj hrdiniek ostatných dvoch ročníkov májového antukového trnavského podujatia ITF Empire Slovak Open.

V prvom dejstve Schmiedlová pustila súperku z 5:1 na 5:4, nie však ďalej. V druhej časti si poradila s mankom 1:3 a za stavu 4:5 eliminovala dva jednotlivé setbaly pri vlastnom podaní, v dvanástej hre ešte jeden, nie však dovedna štvrtý.

V rozhodujúcom sete odskočila Schmiedlová na 4:0 a už nepustila Koviničovú nazad, hoci sa ešte výdatne potrápila. Na "winnery" síce zaostala 18:44, zároveň však urobila menej nevynútených chýb - 36:74. Urobila 9 dvojchýb proti 8 esám. Premenila 5 z 12 brejkbalov, zdolaná 4 z 15.

Dvadsaťročná Košičanka Schmiedlová, premiérovo nasadená na veľkej štvorke, bude v sobotu v 3. kole vo Flushing Meadows hrať proti 25-ročnej dvojnásobnej wimbledonskej šampiónke Petre Kvitovej z ČR nasadenej ako piatej. So štvorkou aktuálneho hodnotenia a dobyvateľkou minulotýždňového prípravného turnaja v New Havene ešte nehrala.

3. set

tenis-lopticka.jpg Po obrovskom boji v zápase, ktorý trval takmer tri hodiny slovenská tenistka Karolína Schmiedlová vyhrala 2:1 na sety a 6:4 v tom treťom.

tenis-lopticka.jpg Karolína Schmidlová si pri podaní súperky vybojovala niekoľko mečbalov, Koviničová ich však odvrátila a znížila na 4:5.

tenis-lopticka.jpg Slovenke sa nepodarilo získať tretí set pri vlastnom podaní, prehrala ho a súperka doťahuje na 3:5.

tenis-lopticka.jpg Karolína Schmiedlová vyhrala v treťom sete prvú hru, vzala v nej súperke servis a ujala sa vedenia.

Karolína Schmiedlová je na turnaji veľkej štvorky prvýkrát nasadená. FOTO: TASR/AP

2. set

tenis-lopticka.jpg Druhý set trval hodinu a osem minúť a Schmiedlová ho po ťažkom boji prehrala 5:7.

tenis-lopticka.jpg V desiatej hre mala tenistky z Čiernej Hory niekoľko setbalov, ale nijaký nevyužila a po napínavom geme Schmiedlová vyrovnala na 5:5.

tenis-lopticka.jpg Sériou štyroch vyhraných loptičiek sa podarilo Schmiedlovej otočiť stav piatej hry a získaným servisom súperky upravila na 2:3.

tenis-lopticka.jpg Koviničová využila v štvrtej hre druhý brejkbal a získala Schmiedlovej servis. Slovenka tak prvýkrát v zápase prehráva 1:3.

1. set

tenis-lopticka.jpg Slovenská tenistka prehrala svoje prvé podanie v zápase a súperke dovolila znížiť na 3:5.

tenis-lopticka.jpg Po tvrdom boji si Koviničová uhájila druhý servis v zápase a znížila na 2:5, Schmiedlová však ide podávať na získanie prvého setu.

tenis-lopticka.jpg V rýchlom slede vyhrala slovenská tenistka aj ďalšie dve hry a v prvom sete tak už vedie 4:1.

tenis-lopticka.jpg V tretej hre sa Schmiedlovej podarilo zobrať súperke servis a ide do vedenia 2:1.

tenis-lopticka.jpg Slovenská tenistka v druhom geme odvrátila súperke dva brejboly a vyrovnala stav prvého setu na 1:1.

Copyright: Marek Lukac

Posted by Anna Karolina Schmiedlova - Official on 1. september 2015

Pred zápasom

Dvadsaťročná Košičanka Karolína Schmiedlová, premiérovo nasadená na turnaji veľkej štvorky, v 2. kole dvojhry žien na US Open nastúpila proti rovesníčke Danke Koviničovej z Čiernej Hory. Tá v 1. kole vyradila Srbku Aleksandru Kruničovú 4:6, 7:5, 6:1.

Schmiedlová nad Koviničovou (81. v rebríčku WTA) v zápasovej bilancii vedie 3:2 zásluhou tohtosezónneho štvrťfinálového úspechu dva razy 6:2 v rumunskej metropole. Bude to duel ostatných dvoch dobyvateliek májového trnavského antukového podujatia ITF Slovak Open: Koviničová pred štvrť rokom prevzala žezlo od Schmiedlovej

Schmiedlová už má istotu prémie 68 600 USD brutto a 70 bodov do renkingu, v ktorom figuruje na 32. priečke, vyššie ešte nebola. Zverenkyňa Milana Martinca v rámci programu NTC zatiaľ v nezáväznom prepočte ešte neútočí na Top 30.

Vychádzajúca hviezda WTA za júl Karolína Schmeidlová je po Dominike Cibulkovej druhou a poslednou Slovenkou v 2. kole medzinárodných otvorených majstrovstiev Spojených štátov amerických 2015.