US Open: Kližan nezvládol závery setov, prehral 0:3 a končí

Martin Kližan zabojuje o postup do tretieho kola.
Martin Kližan zabojuje o postup do tretieho kola. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|2. sep 2015 o 17:00

V posledných mesiacoch sa na turnajoch skôr trápil. Na US Open Martin Kližan zvládol prvú prekážku - skúsený Florian Mayer zápas v štvrtom sete skrečoval. Na Francúza Jérémyho Chardyho už ale Slovák nestačil.

US OPEN - 2. kolo:

(dotácia 42,35 milióna USD, tvrdý povrch)

Martin Kližan (SR) - Jérémy Chardy (Fr.-27) 5:7, 4:6, 6:7 (1)

NEW YORK. Slovenský tenista Martin Kližan neuspel v druhom kole dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Nasadenej dvadsaťsedmičke Francúzovi Jérémymu Chardymu podľahol v troch setoch 5:7, 4:6, 6:7 (1).

Súper mu odplatil prehru z Flushing Meadows z roku 2012. Vtedy Kližan postúpil až do osemfinále a vyrovnal vzájomnú bilanciu na 2:2.

V prvom sete si Chardy i Kližan suverénne vyhrávali svoje podania až do stavu 6:5. V dvanástom geme sa Francúz dostal k dvom brejkbalom a zároveň setbalom. Prvý Kližan odvrátil esom, druhý už Chardy premenil po víťaznom forhende.

V druhom dejstve slovenský daviscupový reprezentant vyrovnal z 0:3 na 3:3, koncovka však opäť patrila súperovi. V treťom sete viedol Kližan 4:2, no Chardy získal tri gemy za sebou a vynútil si tajbrejk. V ňom dominoval.

Favorizovaný Chardy predviedol stabilnejší, koncepčnejší a na servise presvedčivejší výkon. Na esá bol lepší 14:9, pomer víťazných úderov a nevynútených chýb mal 34:31.

Slovák skončil na hodnotách 25:43. Postupujúci si pripísal sedemdesiatdeväť percent bodov rozohraných svojím prvým podaním, zdolaný len šesťdesiatpäť percent.

Chardy bude v piatok v treťom kole čeliť postupujúcemu z duelu Filip Krajinovič (Srb.) - David Ferrer (Šp.-7).

Pre Kližana zostáva najlepším výsledkom na veľkej štvorke osemfinálové štvrté kolo z medzinárodných otvorených majstrovstiev Spojených štátov amerických 2012.

Teraz si za dvojhru odnáša prémiu 68 600 USD brutto a štyridsaťpäť bodov do hodnotenia. V lokalite Flushing Meadows sa ešte predstaví vo štvorhre po boku Čecha Lukáša Rosola.

Online prenos

tenis-lopticka.jpg Je koniec. Martin Kližan absolútne nezvládol tajbrejk tretieho setu. Chardy sa dostal do vedenia 6:0. Prvý setbal súpera ešte Slovák odvrátil, ale druhý už nie a na US Open končí.

tenis-lopticka.jpg O víťazovi tretieho setu rozhodne tajbrejk. Obaja hráči si podržali svoje podanie, Kližan tentoraz záver nepokazil ako pri predchádzajúcich situáciách - 6:6.

tenis-lopticka.jpg Lenže Martin skvelo rozbehnutý set si komplikuje, stráca servis a súper sa opäť doťahuje. Chardy vyrovnáva na 4:4 a tretí set sa začína prakticky odznova.

Jérémy Chardy bojuje aj v treťom sete. FOTO - SITA/AP.

tenis-lopticka.jpg V treťom sete ale Martin bojuje a tentoraz sa dostáva do výhody on. Ako prvý získava súperov servis a odskakuje mu na rozdiel dvoch bodov. Vedie 3:1.

II. set

tenis-lopticka.jpg Martin Kližan opäť nezvládol koniec setu. Za stavu 4:5 pre súpera podával na udržanie a nezvládol to. Chardy získava Slovákov servis čistou hrou.

tenis-lopticka.jpg Lenže Martin ukázal silného ducha a zabojoval. Získal naspäť stratený servis a vracia sa do boja o víťazstvo v sete. Vyrovnáva na 3:3.

tenis-lopticka.jpg Martina akoby záver prvého setu psychicky zlomil a nezachytáva ani úvod druhého. Opäť stráca svoj servis - a to pomerne jasne. Jérémy Chardy ide do trháku a vyhráva 3:0.

I. set

tenis-lopticka.jpg Hráči si držali svoj servis až do stavu 6:5 pre Chardyho. Keď už sa zdalo, že o víťazovi prvého setu rozhodne tajbrejk, Slovák neudržal svoje podanie a prehráva 5:7.

tenis-lopticka.jpg I v ďalšom priebehu prvého setu pokračuje rovnaký obraz. Chardy i Kližan sú na svojom podaní veľmi silní. Súpera zatiaľ nepustili do výraznejšej šance - 4:4.

tenis-lopticka.jpg Zápas sa už začal a obaja hráči si s prehľadom na úvod podržali podanie. Stav je 1:1.

Pred zápasom

tenis-lopticka.jpg Martin Kližan sa v súboji proti Mayerovi postaral aj o sympatické športové gesto, ktoré si všimla i verejnosť. Keď si Nemec pre bolesti sadol na zem, Slovák prišiel k nemu a posadil sa vedľa neho.

tenis-lopticka.jpg V prvom kole mu situáciu uľahčil súper. Skúsený Nemec Florian Mayer zápas proti Martinovi Kližanovi v štvrtom sete skrečoval. Slovák viedol 6:7, 6:3, 6:3 a 3:0.

V druhom kole Kližan zabojuje o postup proti Francúzovi Jérémymu Chardymu. Štart zápasu je naplánovaný niekedy po 17. hodine SELČ.

Domov»Tenis»US Open: Kližan nezvládol závery setov, prehral 0:3 a končí