Prehra na úvod: Mladí Slováci nečakane podľahli Bielorusku 0:1

Pre českého trénera Pavla Hapala je to prvá prehra na lavičke slovenského tímu do 21 rokov.

Tréner Pavel Hapal.(Zdroj: TASR)
Zažite Audi cup na vlastnej koži od skvelých 95 € >>

SLUCK. Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov vstúpila do kvalifikácie o postup ME 2017 prehrou v Bielorusku 0:1.

Pre českého trénera Pavla Hapala to bola prvá prehra na lavičke jeho tímu a prišla v najmenej vhodnej chvíli.

Jediný gól zápase strelil krátko pred polčasom Jarockij. Slováci sa síce snažili, trafili žrď, ale ukázali aj veľa nepresností a nezískali ani bod.

Slováci bojujú o postup v 8. kvalifikačnej skupine, v ktorej majú za súperov okrem Bieloruska aj Holandsko, Turecko a Cyprus. Istý postup majú víťazi deviatich kvalifikačných skupín, štyri najlepšie tímy na druhých miestach.

8. skupina:

Bielorusko - Slovensko 1:0 (1:0)

Gól: 39. Jarockij, ŽK: Šestilovskij, Ignatenko - Škriniar, Mazáň, Bero, rozhodoval: Grujič (Srb.)

Bielorusko: Vasiľuček - Karpovič, Ignatenko, Šestilovskij, Pozňjak - Korzun, Jablonskij - Savickij, Jarockij (57. Klimovič), Jevdokimov (90.+2 Zaleskij) - Rassadkin (78. Solovej)

Slovensko: Chovan - Chvátal, Vavro, Škriniar, Mazáň - Lobotka - Čmelík (46. Ivan), Bero, Rusnák, Mihalík (80. Brigant) - Šafranko (68. Vestenický)

V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, hoci sa viac hralo na polovici domácich. Gól však dali Bielorusi - v 39. minúte nepríjemnú strelu Savického vyrazil Chovan len pred seba a pohotovo ju do siete dorazil Jarockij.

Krátko po prestávke zastavila strelu Mihalíka žrď domácej brány. O päť minút sa opäť do podobnej situácie dostal Mihalík, ale jeho strela tentoraz išla tesne vedľa.

Mladí Slováci sa snažili niečo vymyslieť, ale proti kompaktnej obrane súpera sa nedokázali presadiť, často kazili prihrávky.

Domáci čakali na brejky a v 79. minúte mohli pridať druhý gól - sám na Chovana sa rútil striedajúci Solovej, ale slovenský brankár jeho pokus skvele vyrazil. V nadstavenom čase po rohu nebezpečnú hlavičku Škriniara nedorazil do siete Vestenický.