KHL: Laco vychytal Astane výhru nad Kazaňou

Niklas Hagman sa vlani v zápase proti Slovanu ocitol na zemi, dnes však bol hrdinom Jokeritu. (Autor: TASR)
TASR|10. sep 2015 o 17:09

O triumfe Jokeritu Helsinki rozhodol sedem sekúnd pred sirénou Niklas Hagmman.

MOSKVA. Hokejistom Amuru Chabarovsk sa po úspešnom vstupe do sezóny prestalo v KHL dariť. Vo štvrtok podľahli na domácom ľade Spartaku Moskva 1:2 a natiahli sériu prehier už na päť zápasov.

Do zostavy Amuru sa po absencii vrátil slovenský reprezentačný útočník Michel Miklík, no bodovo sa nepresadil. Naopak Spartak pretrhol šnúru šiestich prehier a pripísal si prvé víťazstvo v riadnom hracom čase v novom ročníku.

V ďalšom dueli Admiral Vladivostok nestačil doma na favorizovaný SKA Petrohrad, s držiteľom Gagarinovho pohára prehral po nevydarenej druhej tretine jednoznačne 1:5. Dvoma gólmi sa v drese hostí blysol Jevgenij Ketov.

O triumfe Jokeritu Helsinku na ľade Metallurgu Novokuzneck 3:2 rozhodol sedem sekúnd pred koncom tretej tretiny v presilovke fínsky reprezentant Niklas Hagman.

KHL:

Admiral Vladivostok - SKA Petrohrad 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)

Góly: 6. Blum 27. a 42. Ketov, 24. Dergačov, 37. Šipačov, 50. Burdasov

Amur Chabarovsk - Spartak Moskva 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 37. Baškirov 2. Potapov, 14. Leščenko

Metallurg Novokuzneck - Jokerit Helsinki 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Góly: 27. Mitrjakov, 49. Kazakov 9. Rita, 15. Kozun, 60. Hagman

Barys Astana - Ak Bars Kazaň 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 7. Starčenko, 26. Bochenski, 46. Rymarev 13. Varnakov

Sibir Novosibirsk - Dinamo Riga 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 3. Šalunov, 40. Šumakov, 51. Butuzov, 60. Roth 57. Skvorcovs

Avangard Omsk - Lada Togliatti 6:1 (1:0, 5:0, 0:1)

Góly: 20. Širokov, 24. Lauta, 25. Širokov, 31. Perežogin, 33. Sobotka, 35. Lemťugov 57. Šenfeľd (z tr. str.)

Avtomobilist Jekaterinburg - HK Soči 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Góly: 11. Žuravľov 6. Petersson, 18. Petersson, 46. Kazionov, 58. Skačkov

Jugra Chanty-Mansijsk - Lokomotiv Jaroslavľ 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 20. Medvedev, 32. Gusev - 2. Pašnin

Dinamo Minsk - Neftechimik Nižnekamsk 2:3 pp a sn (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 25. Vesce, 60. Sczechura 24. Berezin, 30. Rybin, rozh. nájazd Grigorenko

Viťaz Podolsk - Medveščak Záhreb 4:3 pp a sn (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 32. Afinogenov, 34. Soloduchin, 43. Eronen, rozh. nájazd Vyglazov - 6. Jämtin, 40. Mertl, 41. Brule

Domov»Hokej»KHL»KHL: Laco vychytal Astane výhru nad Kazaňou