Cenný triumf. Slovan vyhral na ľade Dinama Moskva 2:1

V dnešnom zápase hrá za domáce Dinamo rovnako ako v poslednom vzájomnom stretnutí Denis Kokarev (č. 19). (Autor: SITA)
Sportnet|10. sep 2015 o 18:40

Naposledy zdolali Bratislavčania pred vlastným publikom Medveščak Záhreb takisto jednogólovým rozdielom (3:2).

Kontinentálna hokejová liga 2015/16 (KHL):

Dinamo Moskva - Slovan Bratislava 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 28. Robinson (Karsums, Cvetkov) - 16. Kašpar (Barker), 26. Mihálik (Kozák, Bartovič)

Rozhodovali: Anisimov, Odinš - Aľošin, Ivanov, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 6170 divákov

Dinamo: Lazušin - Višnevskyj, Mironov, Robinson, Hietanen, Osipov, Barancev, A. Volkov Pestuško, Gorovikov, Kokarev Karsums, Cvetkov, Karpov Galimov, K. Volkov, Babenko Avcin, Dugin, Tarasov Igumnov

Slovan: Brust - Novák, Barker, Starosta, Švarný, Kozák, Mihálik, Luža Kašpar, Nedorost, Nagy Jeglič, Tičar, Šťastný Surový, Viedenský, Bartovič Skalický, Lušňák, Skokan

MOSKVA, BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali prvý trip na klziskách súperov v novej sezóne KHL štvrtkovým víťazstvom nad dvojnásobným víťazom Gagarinovho pohára Dinamom Moskva 2:1.

"Belasí" tak majú po šiestich zápasoch na konte deväť bodov, keď si pripísali po tri výhry i prehry.

Ako prví sa ujali vedenia hostia, v 16. minúte sa pred Lazušinom presadil osamotený Kašpar.

V 26. minúte viedli nad favoritom prekvapujúco už 2:0 vďaka presilovkovému gólu Mihálika, ale Dinamo krátko na to strelilo kontaktný gól z hokejky Robinsona.

Obliehanie bránky Slovana v záverečnej tretine vyrovnávajúci gól neprinieslo a tak sa z cenných troch bodov tešili Slovanisti.

Zverenci trénera Miloša Říha pokračujú na tripe v sobotu o 16.00 h na ľade tímu Viťaz Podolsk.

Hlasy:

Miloš Říha, tréner Slovana (hcslovan.sk): "Po strate bodov v domácom prostredí, sme zapracovali na disciplíne, na väčšom dôraze a na obrannej hre. Prvú tretinu sme hrali presne tak, ako by sme si našu hru predstavovali a boli sme lepším mužstvom. Dinamo je veľmi silný tím a v druhej tretine nás zatlačilo, zbytočne sme faulovali. V treťom dejstve sme sa vrátili späť k našej hre a myslím si, že sme zaslúžene zvíťazili."

Priebeh:

Úvodný zápas Slovana na súperovom ľade v sezóne mal pomalší rozbeh. Prvá väčšia šanca prišla až po siedmich minútach, keď Brusta otestoval prudkou strelou Robinson.

Brankár hostí puk len vyrazil a Cvetkovovi chýbalo málo, aby sa dostal k dorážke. Slovan odpovedal v 11. minúte po peknej akcii druhého útoku, ktorý sa dostal do prečíslenia, Tičarovu strelu však zastavil obetavým zákrokom Robinson.

V druhej desaťminútovke mali viac z hry hokejisti z Bratislavy. V 13. minúte musel Lazušin riešiť nebezpečnú strelu Kašpara a krátko na to zastavil tlak hostí Gorovikov len faulom.

Tí prvú presilovku v stretnutí síce nevyužili, no pár sekúnd po jej konci sa už radovali z úvodného gólu. Kašparovi prvý pokus ešte nevyšiel, no domáci obrancovia ho trestuhodne nechali samého pred bránkou, kde ho našiel Barker a český legionár si šikovne spracoval puk a poslal ho do horného rohu Lazušinovej bránky - 0:1.

O dve minúty sa tešili už aj hostia, keď po veľkej Mihálikovej chybe dostal puk do siete Galimov. Videozáznam však ukázal, že tak spravil kopnutím korčuľou a tak rozhodca po krátkej porade rozpažil.

V 19. minúte mohli ísť hostia do dvojgólového vedenia, ale Nedorostovu dorážku zastavila žŕdka.

Domáci nabehli do druhého dejstva už na plný plyn a Slovanisti sa v úvodných minútach museli poriadne obracať. Podržal ich brankár Brust, ktorý zlikvidoval šance Babenka aj Pestuška.

"Belasí" sa vymanili spod tlaku v 25. minúte, keď išiel na trestnú Hietanen, a svoju druhú presilovú hru v zápase využili na ďalší gól.

Kozák prihral od modrej na ľavý kruh Mihálikovi a ten mal nikým neatakovaný dosť času presne zamieriť - 0:2.

Slovan poslal do dvojgólového vedenia Vladimír Mihálik. Foto: SITA

Dvojgólové vedenie im však vydržalo iba minútu a pol. Hostia nedokázali vyhodiť puk z obranného pásma, Karsums prihral Robinsonovi a kanadský obranca zaznamenal už svoj štvrtý gól v sezóne - 1:2.

Vzápätí išiel na trestnú Viedenský, jeho spoluhráči zvládli prvú početnú nevýhodu na výbornú a favorita takmer k ničomu nepustili.

V 34. minúte mal gól na hokejke opäť Kašpar, no sľubnú možnosť nevyužil. Záverečné minúty už patrili hokejistom Dinama.

Pomohlo im k tomu aj vylúčenie Skokana a pred Brustovou bránkou sa rozpútal ofenzívny kolotoč Moskovčanov.

V 36. minúte zaskočil za brankára Slovana jeden z obrancov, keď vyhodil puk z bránkoviska. Dinamo chcelo vyrovnať ešte do prestávky a tak stupňovalo nápor aj pri hre 5 na 5.

Vypracovalo si ešte niekoľko šancí, ale skórovať sa mu nepodarilo.

Dobojovan! HC SLOVAN Bratislava udral v tretej tretine ist konto a po gloch Kapara a Mihalika sa raduje na ade dvojnsobnho vaza Gagarinovho pohra z vhry 2:1!

Posted by HC SLOVAN Bratislava on Thursday, September 10, 2015

Říhovi zverenci sa v záverečnom dejstve nesústredili len na bránenie svojej polovice, naopak, snažili sa kontrolovať puk a súperovi viackrát výrazne podkúrili.

Hokejisti Dinama si dlhšie nedokázali vypracovať súvislejší tlak, navyše sa v ich rozohrávke stále častejšie objavovali nepresnosti. V 46. minúte unikal po ľavom krídle Bartovič, ale jeho strela z diaľky nemohla narobiť Lazušinovi problémy.

V 48. minúte prišla veľká chyba v inak dobre fungujúcej obrane hostí. Karpov sa rútil na Brusta, Mihálik ho dokorčuľoval a ruský útočník pod tlakom prestrelil.

Ďalšie minúty boli pre Slovan nesmierne náročné, keďže krátko po sebe išli na trestnú Bartovič a Nedorost a len tak-tak, že Dinamo nevyrovnalo.

Hostia mali aj poriadnu dávku šťastia, keď puk niekoľkokrát nekontrolovateľne poskakoval v bránkovisku.

Nápor Dinama zastavil paradoxne až Tarasov, ktorý stratil prilbu, no nepochopiteľne ďalej hral a tak musel ísť na trestnú.

Štyri minúty pred koncom mal rozhodnutie na hokejke Nedorost, ale domácich druhýkrát zachránila žŕdka.

Bratislavčania už záver duelu i powerplay Dinama zvládli a tak získali cenný skalp dvojnásobného víťaza Gagarinovho pohára.

Online

III. tretina

Ani záverečná power-play nepomohla Dinamu k vyrovnaniu skóre. Slovan tak dosiahol hneď v prvom zápase u súpera v aktuálnej sezóne víťazstvo za tri body.

V 56. minúte mal pri presilovke Slovana rozhodnutie na hokejke Nedorost, trafil však len žrď Lazušinovej brány.

Opäť presilovka domácich. Tvrdú strelu príklepom od Robinsona pokryl pozorný Brust.

Dinamo malo výhodu presilovky pri vylúčení Bartoviča. Domáci niekoľkokrát veľmi nebezpečne zakočovali. Našťastie pre Slovan, vyrovnanie bolo blízko, no stav ostal nezmenený.

Príležitosť domáceho Karpova v 48. minúte. Bol však tiesnený Mihálikom a aj preto netrafil bránu.

Domáce publikum aj napriek nepriaznivému stavu výdatne ženie svojich miláčikov dopredu.

Začala tretia tretina. Slovan drží zatiaľ v rukách cenný výsledok.

II. tretina

Koniec druhej tretiny. Slovan, rovnako ako po prvej tretine, vedie jednogólovým rozdielom.

V 36. minúte boli domáci blízko k vyrovaniu. Hietanenova strela vypadla Brustovi spod betónov a puk poskakoval pred bránkoviskom. Našťastie ho rýchlo odstrelila obrana Slovana.

Bohužiaľ, dvojgólové vedenie vydržalo hosťom len chvíľku. Prvý gól Dinama v dnešnom zápase strieľa Kanaďan Robinson. 1:2.

Slovan vedie už 2:0! Bratislavčanom konečne vyšla presilová hra a Vladimír Mihálik zakončil tímové snaženie druhým gólom.

Začala sa druhá dvadsaťminútovka.

I. tretina

Domáci hokejisti hrajú v modrých dresoch, Slovan sa predstavuje v bielych dresoch.

V úvodných 12 minútach diváci gól nevideli. Hra plynie rýchlo, prerušuje sa málo. Hostia boli ku gólu blízko v 11. minúte. Tičarovu strelu však pred Lazušinom zblokoval jeden z domácich obrancov.

Slovan je do týchto chvíľ strelecky aktívnejší, skóre je však stále bezgólové.

Lukáš Kašpar sa vynikajúco zorientoval pred Lazušinom a efektívnou sťahovačkou zavesil pod brvno. Slovan vedie 0:1.

V 18. minúte domáci dosiahli gól, ktorý však nebol uznaný, keďže puk bol do siete kopnutý Galimovom.

Domov»Hokej»KHL»Cenný triumf. Slovan vyhral na ľade Dinama Moskva 2:1