Slovanu sa v Podoľsku darilo, vyhral 5:2

Hokejisti Slovana Bratislava získali v prvých šiestich zápasoch sezóny deväť bodov. (Autor: TASR)
Sportnet|12. sep 2015 o 14:35

Slovan odohral sedem zápasoch a na konte má dvanásť bodov, keď si pripísal po štyri výhry a tri prehry.

KHL

Viťaz Moskovská oblasť - HC Slovan Bratislava 2:5

Góly: 50. Makejev (Eronen, Saprykin), 56. Makejev (Afinogenov, Eronen) - 9. Novák (Barker), 25. Bartovič (Surový), 29. Šťastný (Jeglič, Tičar), 39. Tičar (Nagy, Barker), 60. Bartovič

Slovan: Garnett - Barker, Novák, Starosta, Švarný, Sersen, Kozák, Luža - Kašpar, Nedorost, Nagy - Jeglič, Tičar, Šťastný - Surový, Viedenský, Bartovič - Skalický, Lušnák, Skokan

Povedal po zápase

Miloš Říha (tréner Slovana): "Naše mužstvo ukázalo počas štyridsiatich minút veľmi dobrú tímovú prácu, splnili sme všetko, čo sme si povedali pred zápasom. Vypracovali sme si veľa šancí a štyrikrát sme skórovali. Súperove príležitosti pokryl brankár Michael Garnett. V tretej tretine sme po inkasovanom góle znervózneli, duel sme však dotiahli do víťazného konca, za čo som rád. Musím pochváliť celý kolektív." zdroj: hcslovan.sk

Hokejisti Slovana Bratislava dosiahli štvrté víťazstvo v novej sezóne KHL. V sobotňajšom zápase na ľade Viťaza Moskovská oblasť triumfovali 5:2, keď o výsledku rozhodli v druhej tretine, ktorú po góloch Bartoviča, Šťastného a Tičara vyhrali 3:0.

Trojzápasový trip po klziskách súperov zavŕši Slovan v pondelok 14. septembra na ľade Medveščaku Záhreb.

Vrátil sa Sersen

Slovan nastúpil v Ľadovom paláci v Podoľsku povzbudený štvrtkovým víťazstvom nad dvojnásobným víťazom Gagarinovho pohára Dinamo Moskva 2:1. Do zostavy hostí sa po po jednozápasovom treste za faul v domácom súboji proti Medveščaku Záhreb vrátil obranca Michal Sersen, v bránke stál Michael Garnett.

Bratislavčania vstúpili do stretnutia aktívne, lepšie korčuľovali a v úvode si vytvorili viacero príležitostí. Skóre sa menilo v 9. minúte. Slovan využil presilovku pri vylúčení Voronkova, keď svoj prvý presný zásah v drese hostí zaznamenal Novák.

Český obranca využil dobrú clonu svojho krajana Nedorosta a po prihrávke od Barkera prestrelil Säteriho v bránke Viťazu - 0:1. Vedúci gól slovanistov povzbudil, ďalšie dobré šance spálili Nagy, Surový i Viedenský. Krátko pred prestávkou predviedol peknú individuálnu akciu Nagy, keď s pukom prekorčuľoval celé klzisko, ale v zakončení mu chýbala presnosť.

Dominancia Slovana pokračovala aj v druhom dejstve. Na 2:0 zvýšil v 25. minúte Bartovič, ktorý do siete dorazil strelu Surového. V polovici stretnutia bol rozdiel už trojgólový, keď spoluprácu Tičara s Jegličom zakončil presnou strelou do ľavého horného rohu Šťastný.

Pre útočníka Slovana to bol tretí presný zásah v sezóne. Domácemu trénerovi Orechovskému nezostalo nič iné, ako si zobrať oddychový čas. Ten priniesol želaný efekt, Viťaz ožil a súpera zatlačil do obranného pásma. Slovan v tých momentoch mohol ďakovať pozornému Garnettovi, ktorý zneškodnil viacero sľubných príležitostí Rusov.

Posledný gól strelil Bartovič

V 38. min zlikvidoval brankár Slovana aj pokus Makejeva a vzápätí platilo nedáš-dostaneš. Po nahodení Barkera sa k puku dostal Nagy, ktorý v priestore medzi kruhmi našiel Tičara a Slovinec zvýšil na 4:0.

Do tretej tretiny vystriedal Säteriho v domácej bránke Saprykin. Slovan sa stiahol, bránil náskok a dovolil domácim skorigovať prehru. Najskôr vykresal iskierku nádeje pre Viťaz Makejev, ktorý si po efektnom blafáku vychutnal Garnetta. V 56. minúte ten istý hráč znížil na rozdiel dvoch gólov, ale naviac už domáci nemali.

Pri ich hre bez gólmana upravil na konečných 5:2 gólom do prázdnej bránky Bartovič. Slovan dosiahol štvrté víťazstvo v sezóne a po sobote má na svojom konte 12 bodov.

Online prenos:

60. min. Zápas v poslednej minúte šťastným gólom rozhodol Bartovič.

56. min. Domáci štyri minúty pred koncom znižujú na 2:4 druhým gólom Makajeva.

51. min. Desať minút pred koncom Makajev predsalen prekonal brankára Slovana. Po nahodenom puku sa dostal do samostatného nájazdu a blafákom skóroval.

47. min. Slovan mal veľké šťastie pri veľkej šanci domácich, Garnett bol už prekonaný, ale domácim sa i tak skórovať nepodarilo.

41. min. Hokejistom Víťaza zostáva posledná tretina, ak chcú so zápasom čosi urobiť.

40. min. Skončila sa druhá tretina. Slovan v nej stretlil tri góly, po štyridsiatich minútach vyhráva 4:0.

39. min. Barker prihral z vlastného pásma na útočnú modrú Nagyovi, ten posunul puk Tičarov, ktorý švihom prestreil Säteriho.

38. min. Garnett opäť podržal svoj tím. Makejev sa z ľavej strany natlačil pred bránku, ale jeho bekhend vystihol kanadský gólman.

37. min. Slovan tiež nevyužil presilovú hru. Najväčšiu šancu mal azda Barker, no jeho príklep Säteri vyrazil.

35. min. Garnett a brániaca štvorica sa v oslabení ubránili a pár sekúnd po skončení trestu si zahrali v početnej výhode aj hostia.

33. min. Hostia budú hrať druhý raz v zápase v oslabení. Bartovič podrazil Kempeho a dostal dve trestné minúty.

31. min. Berďukov nahodil z ľavej strany puk na Garnetta, ktorý ho však prikryl a nedovolil domácim dorážať.

29. min. Hráči Viťazu stratili puk v útočnom pásme, Slovan sa dostal do prečíslenia tri na jedna. Na konci akcie bol Andrej Šťastný, ktorý peknou strelou nad brankárovu lapačku strelil treti gól. Domáci tréner zareagoval na dva rýchle góly oddychovým časom.

25. min. Hostia sa dostali do brejku. Surový potiahol puk do útočného pásmy, vystrelil, ale Säteri puk vyrazil pred seba. Bartovič ho však z následnej dorážky prekonal a zvýšil na 2:0.

25. min. Slovanisti si v početnej výhode väčšiu šancu nevypracovali. Stav stretnutia sa nezmenil.

23. min. Slovan si zahrá druhú presilovku. Na trestnú lavicu išiel Šitikov, ktorý sekol kapitána Slovana Surového.

21. min. Začala sa druhá tretina.

Zápas medzi Viťazom a Slovanom je posledným zo sobotného programu. V predošlých štyroch nastúpil iba jeden Slovák. Brankár Ján Laco pomohol k výhre Astany nad Soči.

20. min. Skončila sa prvá tretina. Slovan vyhráva po góle Nováka 1:0.

18. min. Nagy ukázal svoju šikovnosť, prekorčuľoval celé klzisko a švihom ohrozil domáceho Säteriho. Ten však puk vyrazil. Následne sa domáci snažili prekonať Garnetta, no ten si dal pri žŕdke pozor.

14. min. Viťaz mal dobrý úvod početnej výhody, no Garnett si udržal čisté konto.

12. min. Hru v oslabení si vyskúšajú aj hráči Slovana. Rozhodcovia vylúčili Lušňáka (nedovolené bránenie).

9. min. Rozhodcovia poslali na trestnú lavicu domáceho Voronkova. Slovan využil presilovú hru už po tridsiatich sekundách. Barker prihral na modrú čiaru Filipovi Novákovi, ktorý prestrelil Säteriho. Fínskemu gólmanovi šikovne clonil Nedorost.

7. min. Kašpar sa dostal k odrazenému puku, no puk z jeho hokejky mieril mimo bránku.

3. min. Nedorost sa snažil zakončiť, ale v poslednej chvíli mu zablokoval hokejku domáci Berďukov.

1. min. Zápas sa začal.

Pred zápasom:

PODOĽSK. Hokejisti Slovana Bratislava nastúpia na sobotňajší zápas základnej časti KHL na ľade Viťaza Moskovská oblasť v zostave aj s obrancom Michalom Sersenom.

Ako informoval oficiálny klubový web, v bránke Slovana bude Michael Garnett.

Sersen sa vracia do zostavy po jednozápasovom treste za faul v domácom súboji proti Medveščaku Záhreb a hrať bude v tretej obrannej dvojici s Lukášom Kozákom.

Slovan odštartoval prvý trip na klziskách súperov v novej sezóne štvrtkovým víťazstvom nad dvojnásobným víťazom Gagarinovho pohára Dinamo Moskva 2:1.

Slovan má po šiestich zápasoch na konte deväť bodov, keď si pripísal po tri výhry i prehry.

Víťaz odohral v sezóne sedem stretnutí, získal v nich dvanásť bodov (bilancia: 2-3-0-2).

Najproduktívnejším hráčom mužstva je Georgij Berdiukov, ktorý získal päť bodov (1+4). Najviac gólov zaznamenal Maxim Afinogenov (štyri).

V minulej sezóne odohrali tímy dva vzájomné zápasy - v oboch triumfoval Viťaz.

Vlani v novembri vyhral Viťaz v Bratislave 2:0.

Domov»Hokej»KHL»Slovanu sa v Podoľsku darilo, vyhral 5:2