Volejbalisti oplatili Estóncom prehru, v príprave zvíťazili 3:1

Po dvojdňovom voľne pokračujú zverenci trénera Alberta Giulianiho v príprave v Púchove.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ - TASR)

PÚCHOV. Slovenskí volejbaloví reprezentanti vyhrali v nedeľňajšom druhom z dvojice prípravných zápasov v Púchove pred majstrovstvami Európy nad Estónskom 3:1 a pobaltskému súperovi tak oplatili prehru zo soboty.

Po dvojdňovom voľne pokračujú zverenci trénera Alberta Giulianiho od stredy v Púchove v príprave. V ďalších zápasoch nastúpia 27. a 28. septembra v Sofii proti Bulharsku.

Prvý set bol vyrovnaný, ale v jeho druhej polovici si Slováci vypracovali mierny náskok, ktorý potom dobrým podaním ešte zvýšil Paták a domáci volejbalisti mali tri setbaly - 24:21.

Prvý Estónci odvrátili, ale druhý využil Michalovič a Slováci vyhrali úvodné dejstvo 25:22.

Aj druhý set bol vyrovnaný, v koncovke spravil rozdiel esom Michalovič a Slováci sa dostali do vedenia 19:17. Potom však prišiel na servis Venno a po jeho koncerte vyhrali Estónci druhý set 25:19.

Do tretieho setu vstúpili slovenskí volejbalisti veľmi dobre a pri Kohútovom servise sa dostali do vedenia 12:7. Domáci volejbalisti pridali na obrane na sieti a na servise a tretí set mali jasne v rukách. Vyhrali ho 25:19 a dostali sa do vedenia 2:1.

Do štvrtého setu išiel na blok Krajčovič za Prešinského. Slováci začali dobre a vypracovali si náskok 8:5. Hostia však vyrovnali na 11:11 a išlo sa odznova. Estónci potom viedli 18:16, ale Chrtiansky esom vyrovnal na 18:18. V koncovke mali Slováci navrch, štvrtý set vyhrali 25:23 a celý duel 3:1.

2. prípravný zápas, nedeľa, Púchov:

Slovensko - Estónsko 3:1 (22, -19, 19, 23)
Zápas trval: 115 minút, rozhodovali: Hodoň a Kováč, 200 divákov.

SR: Zaťko, Michalovič, Ogurčák, Paták, Kohút, Prešinský, liberá Kubš a Ľ. Nemec (Končál, Horník, Chrtiansky, Krajčovič, Kriško). Tréner: A. Giuliani. Estónsko: Aganits, K. Toobal, Täht, Venno, Treial, Pupart, Kreek, libero Rikberg (A. Toobal, Teppan, Juhkami, Tammemaa). Tréner: G. Cretu.

Alberto Giuliani, tréner SR: "Dnes sme podali oproti prvému zápasu lepší výkon a som rád, že sme vyhrali. Zlepšili sme sa najmä na útoku po príjme, na servise a bloku. S výkonom v oboch zápasoch som spokojný na to, v akej fáze prípravy sa nachádzame, pretože hráči tvrdo pracovali po fyzickej stránke a je náročné potom aj dobre hrať. Teraz nás čakajú dva dni voľna, hráči si ho zaslúžia a v stredu nastupujeme tu v Púchove opäť do tréningu."

Peter Michalovič, univerzál SR: "Myslím, že sme sa zlepšili na servise a na stratovaní súperovho servisu. Zdalo sa mi, že Estónci trochu poľavili, pretože včera hrali veľmi dobre. Víťazstvo poteší, doladili sme veci, ktoré nefungovali včera a zaslúžene sme vyhrali."

Radoslav Prešinský, blokár SR: "Estónci nás preverili. Je to kvalitný súper, ktorý dobre podáva aj prihráva a nerobia chyby. Som rád, že sme dnes vyhrali, pretože každé víťazstvo dvíha náladu v tíme."