Banskobystrickí hokejisti si doma poradili s Piešťanmi

Hokejisti HC´05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili v utorkovom zápase 3. kola Tipsport Ligy nad ŠHK 37 Piešťany 2:1.

Domáci Banskobystričania sa na tri body nadreli, no triumfovali zaslúžene.(Zdroj: TASR)
Zájazd na zápas Neapol – AC Miláno od 380 € >>

Tipsport Liga - 3. kolo

HC´05 iClinic Banská Bystrica - ŠHK 37 Piešťany 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly: 24. a 34. Majdan - 45. Holovič

Rozhodovali: J. Konc - Kacej, Synek, vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 1973 divákov

Banská Bystrica: Corbeil - Ďatelinka, Sandgren, V. Čížek, Šmach, Rosandič, Gründling, J. Homer, Petran - Majdan, Galamboš, Sonne - D. Pašek, Handzuš, Lunter - Hudec, Kytnár, Handlovský - Lamper, Zigo, Matoušek

Piešťany: Košarišťan - Gachulinec, R. Filip, Kotaška, Brňák, Gipters, S. Hudec, Krot, Hluch - Belluš, P. Stantien, S. Petráš - M. Filo, Holovič, J. Ručkay - Balej, Brancis, K. Kučera - Tibenský, J. Tomčák, Hrehorčák

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Nitra zdolala doma Košice, hrdinom Kutálek

BANSKÁ BYSTRICA. Výsledok vôbec neodzrkadľuje dianie na ľade, pretože domáci mali veľkú prevahu počas celého zápasu. Hostia sa však úspešne bránili a ex-Bystričan Košarišťan v bránke Piešťan sa prekonával.

V druhej tretine domáci dokázali streliť dva góly, keď sa dvakrát presadil Majdan, ale ďalšie množstvo šancí nepremenili.

Keď v 45. min hostia znížili na rozdiel jediného presného zásahu, stretnutie nabralo spád.

Domáci sa začali obávať o výsledok, ale napokon sa ubránili v záverečnej minúte aj pri power-play súpera šiestich proti štyrom. Bystrica triumfovala 2:1 a po troch kolách vedie súťaž s plným bodovým ziskom 9 bodov.

Hlasy:

Vladimír Országh (tréner B. Bystrice): "Po zaspatej prvej tretine nám nevyšiel začiatok duelu. V druhej tretine sme sa prebrali, ale súperovi sme mali odskočiť na vyšší ako dvojgólový rozdiel. V tretej časti hry sa Piešťany dostali do hry kontaktným gólom, ale cenné tri body sme si napokon udržali."

Leo Gudas (tréner Piešťan): "Podľa mňa to bol vyrovnaný zápas, ale Bystričania mali veľa šancí, ktoré nevyužili. Brankár Košarišťan zachytal veľmi dobre a dlho nás držal v hre o výsledok. Škoda, že sme po takomto priebehu nezískali čo i jeden bod."