21. etapa: Montgeron - Paris Champs-Élysées | Sledujte naživo
Cyklisti už krúžia po Paríži, do cieľa Tour zostáva menej ako 40 kilometrov.

Davis Cup: Slovensko prehralo s Poľskom štvorhru hladko v troch setoch

Slovenskí tenisti veria v postup medzi svetovú tenisovú elitu tímových družstiev.

Slovenský deblový pár Andrej Martin (vľavo), Igor Zelenay.(Zdroj: TASR)

Davis Cup - Baráž o svetovú skupinu:

Štvorhra: Poľsko - Slovensko

Marcin Matkowski, Lukasz Kubot - Andrej Martin, Igor Zelenay 6:3, 6:4, 6:4

BRATISLAVA, GDYŇA. Slovenský tím nastúpil do druhého dňa proti Poľsku za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy. V piatok Slovensko dostal do vedenia hneď v úvodnej dvojhre Martin Kližan, ktorý si poradil s Michalom Przysieznym v troch setoch.

Poliaci však hneď na to vďaka Jerzym Janowiczovi vyrovnali. Zdolal totiž Norberta Gombosa 3:1 na sety.

Náš deblový pár Andrej Martin, Igor Zelenay nastúpil v sobotu proti poľskej dvojici Marcin Matkowski, Lukasz Kubot.

Matkowski s Kubotom od začiatku zápasu potvrdzovali svoje deblové kvality, výborne podávali i returnovali, dobre sa dopĺňali na sieti. Za stavu 3:2 po Kubotovom returne pod nohy prelomili podanie Zelenaya a výhodu brejku pretavili v zisk prvého setu.

O osude druhého dejstva rozhodol piaty gem, v ktorom Martin za stavu 15:40 odvrátil dva brejkbaly, Poliaci však následne predviedli dva úspešné voleje. Najmä Matkowski na harde v Gdyňa aréne exceloval, po jeho prvom podaní nemali Slováci prakticky žiadnu šancu.

Na začiatku tretieho setu sa poľský tandem po rýchlom brejku pri podaní Zelenaya ujal vedenia 2:0 a duel už dotiahol do úspešného konca. Za stavu 4:3 odvrátili Matkowski s Kubotom štyri brejkbaly a v desiatom geme premenili hneď prvý mečbal.

Andrej Martin a Igor Zelenay v zápase proti Poľsku. (Foto: TASR)

III. set

tenis-lopticka.jpg Marcin Matkowski potvrdil svoje kvality a čistou hrou ukončil zápas štvorhier v slovenský neprospech 6:4.

tenis-lopticka.jpg Za stavu 5:4 nastupuje Matkowski, vďaka čomu sú Poliaci veľmi blízko k svojej výhre.

tenis-lopticka.jpg Slovenská dvojica sa prvýkrát v zápase dostala k brejkbalom, no žiaľ, po najdlhšej a napínavejšej hre v zápase, kde rozhodovalo aj jastrabie oko, Slováci šancu nepremenili a prehrávajú 5:3.

tenis-lopticka.jpg Andrej Martin sa rozpodával a čistou hrou koriguje stav siedmej hry v sete na 4:3.

tenis-lopticka.jpg Matkowski stratil počas svojho servisu jediný gem a to v šiestej hre tretieho setu. Prehrávame 4:2.

tenis-lopticka.jpg Piaty gem tretieho setu zakončujú Slováci tretím esom v zápase a znižujú na 3:2.

tenis-lopticka.jpg Poľská dvojica si sebavedomo odchádza sadnúť, zatiaľ sa hrá hodinu a 17 minút a stav je 3:1 pre Poľsko.

tenis-lopticka.jpg Veľmi nepríjemný štart setu pre Slovensko, kedy sa Poliaci dostávajú do brejku a premieňajú ho. Prehrávame 1:0.

II. set

tenis-lopticka.jpg Slovenskí deblisti odohrali čistú hru a znižujú stav na 5:4, ale ak sa chcú udržať v sete, musia Poliakov brejknúť.

tenis-lopticka.jpg Matkowski je na podaní piatykrát v zápase a aj tento raz pri tejto formácii Slováci nedokázali vziať ani fiftín., 4:2.

tenis-lopticka.jpg Poliaci nás dostali do nepríjemnej situácie, keď sme odvracali dva brejkbaly. Po vybojovanej zhode sme si však podanie neudržali a tretí brejkbal naši deblisti neodvrátili. Prehrávame 3:2.

tenis-lopticka.jpg Andrej Martin svojou pozornosťou na sieti podržal Zelenayovo podanie a dostávame sa do vedenia 2:1.

tenis-lopticka.jpg Matkowski potvrdzuje svoju dominanciu a pri jeho podaní Slováci nie sú schopní uhrať ani fiftín. Vyrovnané 1:1.

I. set

tenis-lopticka.jpg Poliaci preukázali svoju dominanciu na kurte a k uterákom nás v po prvom sete posielajú po čistej hre. Prehrávame 6:3.

tenis-lopticka.jpg Andrej Martin na podaní, v prvom sete sa stále udržujeme, no pri stave 5:3 nastupuje zatiaľ najlepšie podávajúci hráč na kurte - Matkowski.

tenis-lopticka.jpg Poliakom sa darí po skvelých returnoch dostať do brejku a potvrdzovať ho idú za stavu 4:2.

tenis-lopticka.jpg Andrej Martin spravil dve dvojchyby na podaní, no aj napriek tomu sme si hru udržali a vyrovnávame na 2:2.

tenis-lopticka.jpg V tretej hre sme síce hrali vyrovnane 40:40, ale Poliaci sa rýchlo dostali k výhode a tú aj využili a stav upravujú na 2:1.

tenis-lopticka.jpg Zápas začal, na podaní je domáci Marcin Matkowski, podanie si udržal a vedú 1:0.