Slovan prehral na vlastnom ľade so Spartakom Moskva 2:5

Bratislavčania sa budú môcť oprieť o podporu tradične skvelého publika.
Bratislavčania sa budú môcť oprieť o podporu tradične skvelého publika. (Autor: SITA)
Sportnet|19. sep 2015 o 17:14

Miernym favoritom stretnutia boli síce domáci hokejisti, priebeh zápasu však vyznel odlišne.

Kontinentálna hokejová liga 2015/16:

HC Slovan Bratislava - Spartak Moskva 2:5 (0:1, 0:0, 2:4)

Góly: 47. Surový, 56. Nagy (Švarný, Jeglič) - 1. Klimenko, 45. Levickij (Ipatov), 47. Genoway (Bodrov), 54. Genoway (Klimenko), 58. Radil (Šafigulin)

Rozhodovali: Beľajev, Odinš - Gordenko, Tomilov, vylúčení: 6:6 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 9329 divákov

Slovan: Garnett - Novák, Barker, Švarný, Starosta, Sersen, Mihálik, Kozák Nagy, Nedorost, Kašpar - Jeglič, Tičar, Šťastný Bartovič, Viedenský, Surový Lušňák, Protasenja, Skalický

Spartak Moskva: Engren Gilroy, Korobov, Jermakov, Genoway, Tatalin, Baldajev, Ablajev Leščenko, Šafigulin, Radil Klimenko, Bodrov, Potapov Levickyj, Voronin, Ipatov Krutov, Vasiliev, Radulov - Toluzakov

BRATISLAVA. Hoci naposledy sa hokejisti Slovana Bratislava museli skloniť pred favorizovaným Petrohradom, v domácom súboji s bohatým ruským klubom zanechali "belasí" veľmi dobrý herný dojem.

Odmenou im tak bol aspoň bod, keďže v normálnom hracom čase sa zápas skončil remízu. Slovan tak natiahol svoju sériu už na 5 zápasov, v ktorých v normálnom hracom čase neprehral.

O natiahnutie tejto série, respektíve priamo o zisk troch bodov sa Říhovi zverenci snažili aj v ďalšom domácom súboji, tentokrát proti Spartaku Moskva.

Hokejisti Slovana však nestačili na Spartak Moskva a podľahli mu 2:5. Zaznamenali tak druhú prehru v rade pred vlastnými fanúšikmi, keď nevzládli vstup do tretej tretiny a prišli o možnosť uhrať lepší výsledok.

Prvý gól v prebiehajúcom ročníku strelil najproduktívnejší hráč "belasých" v tom uplynulom Ladislav Nagy.

Slovan dve tretiny márne dobýjal bránku dobre chytajúceho Atteho Engrena.

Naopak hostia už v 59. sekunde Glebom Klimenkom využili zaváhanie domácich a tesný náskok v ďalšom priebehu duelu kontrolovali.

Po dvoch krásnych góloch v rozmedzí dvoch minút tretej tretiny si vytvorili pohodlný náskok a z miery ich nevyviedli ani dve korekcie výsledku zo strany domácich.

Najbližšie sa zverenci trénera Miloša Říhu predstavia opäť doma, keď v pondelok o 19.30 h privítajú Dinamo Riga.

Priebeh:

Slovan sa v úvode nestihol ešte ani nadýchnuť a už musel dobiehať jednogólové manko.

Garnett si v 59. sekunde zápasu nevypočítal dobre odraz puku ani svoje vybehnutie z bránky, hokejkou ho len jemne priťukol pre forčekujúceho Klimenka, ktorý napriek ostrému uhlu trafil presne.

"Belasí" zostali týmto scenárom zaskočení a viackrát si nerozumeli v rozohrávke. Hra sa rozbehla až v druhej polovici úvodnej tretiny.

Starosta s Barkerom zasadli postupne na trestnú lavicu a Slovan sa musel brániť dvojnásobnej presilovke súpera.

Spartak bol nepríjemný pred Garnettom, ale brankár Slovana si spravil poriadok pred svojím teritóriom ako pred Leščenkom, tak aj Šafigulinom.

V následnom oslabení sa dostali do šance aj domáci, Nagy ušiel defenzíve Spartaka, ale netrafil Engrenovu bránku. V závere mohol pridať druhý gól Leščenko, ale Garnett odčinil úvodné zaváhanie ďalším dobrým zákrokom.

V druhom dejstve sa Slovan viac tlačil do zakončenia, skúšal to aj priamo pred bránkou Engrena, no cestu za úspechom nenašiel.

V 26. minúte nevyšiel domácim rýchly protiútok v oslabení, keď prihrávku Kašpara nezužitkoval na gól Nedorost.

V obrannej tretine Spartaka to začalo s pribúdajúcim časom čoraz viac horieť. Horúco bolo Engrenovi najmä v záverečných troch minútach.

Najskôr však nezvládol samostatný nájazd Nedorost, ktorému nevyšla krátka kľučka do bekhendu a následne sa neujala ani Štastného dorážka Bartovičej strely sprava.

V treťom dejstve to bol Spartak, ktorý vyťažil z minima maximum.

Hostia boli v útočnej tretine nebezpečnejší ako Slovan, pridali dva krásne góly a zveľadili svoj náskok.

Leščenko v 44. minúte ešte nevyužil hrúbku v defenzívu Slovana, ale Levickij o minútu neskôr už áno, keď po šikovnej prihrávke Ipatova z rohu klziska prestrčil puk za Garnetta.

V 47. minúte prišla ďalšia krásna akcia hostí, Bodrov našiel spoza bránky nekrytého Genowaya, ktorý zvýšil na rozdiel troch gólov.

Slovan to však nezlomilo a o deväť sekúnd bol späť v hre. Baldajev za vlastnou bránkou stratil puk a Surového pokus zľava prepadol za Engrena.

Platnosť gólu potvrdil aj videorozhodca. Náskok hosťom prinavrátil krásne premeneným sólom Genoway a hoci v závere ešte Nagy efektne tečoval Švarného delovku od modrej, Slovan už s nepriaznivým výsledkom viac nedokázal spraviť.

Naopak, Radil upravil peknou strelou ponad lapačku na konečných 2:5.

Hlasy:

Miloš Říha (tréner Slovana): "Nemôžeme byť spokojní, keďže sme prehrali. Nesplnili sme, čo sme chceli a nehrali sme jednoduchšie. Najmä presilovky boli katastrofálne. Musíme sa vrátiť k poctivej práci, bez toho to nejde. Určite nie je dôvod hovoriť o únave, je na každom, ako sa k tomu postaví."

Ladislav Nagy (útočník Slovana): "Nemali sme pohyb, chýbalo nám trošku viac energie. Bolo vidno, že sme slabší. Nedaria sa nám však začiatky stretnutí, no keď to nejde, musíme hrať jednoduchšie. V tretej tretine to bolo lepšie, vypracovali sme si aj šance. Doma však nevieme tvoriť, preto musíme hrať inak. Vonku hráme jednoducho, dobre. Dúfam, že ďalší zápas sa to zlepší."

Michal Sersen (obranca Slovana): "Nemuselo to dopadnúť takto. Zápas sme si prehrali vlastnými chybami. Brankár hostí podal solídny výkon, ale my sme k tomu dopomohli. Naše strely neboli nebezpečné, až v tretej tretine sa sme začali pred neho tlačiť a dali sme dva góly. Je fakt, že doma nám to proste nejde."

Tomáš Surový (útočník Slovana, v zápase 1+0): "Musíme sa tlačiť viac do bránky, aby sme prelomili streleckú ťažobu. Po prehratom zápase si treba povedať aj tvrdšie slová, ale taký je hokej. Herný nedôraz a fakt, že sa nám doma nedarí, nás stoja výsledky."

Ivan Švarný (obranca Slovana): "Veľa sme ich posielali do prečíslení, až tri góly takto padli. Potom sa to ťažko dobieha. Nebol to dobrý výkon, ktorý sme mali na tripe alebo proti SKA Petrohrad. Musíme to hodiť za hlavu, dúfam, že si oddýchneme a s novými myšlienkami pôjdeme na Rigu."

German Titov (tréner Spartaka): "V prvom rade by som chcel poďakovať fanúšikom za podporu. Hrali sme dobre, potom sme však trochu upustili z hry. Som vďačný chlapcom za ich výkon."

Online prenos

III. tretina

Gólové hody v tretej časti hry pokračujú. Lukáš Radil dáva piaty gól Moskovčanov a definitívne rozhodol o triumfe Spartaku.

Znova rýchla gólová odpoveď domácich. V 56. minúte odpovedá Ladislav Nagy. Stále je však manko dvojgólové. Slovan - Spartak Moskva 2:4.

Keď Slovan dvíhal hlavu, prichádza štvrtý gólový úder. Z obranného pásma sa vcelku poľahky dostal až pred Garnetta znova Genoway a tak ako pred pár minútami, sa ani tentoraz nemýlil 1:4.

Za minútu dva góly! Bohužiaľ, ten prvý v sieti Slovana, keď hostia predviedli lahôdkovú akciu zakončenú Genowayovým gólom. Ihneď po buly v stredovom kruhu však prišlo zníženie Surového, keď za bránou Engrena zabojoval Kašpar a ponúkol zadovkou zakončenie kapitánovi "belasých". Stav je 1:3.

Slovanu chýba v kombinácii ľahkosť. Naopak, pri strate "belasých" v útočnom pásme predviedli ukážkový brejk hostia a po prihrávke Ipatova skóruje popri Garnettovi Levickyj a Moskovčania vedú už 0:2.

Začína posledná tretina, Slovan má 20 minút na strelenie vyrovnávajúceho gólu.

II. tretina

Nevyužité presilovky v podaní slovanistov pokračujú. Aj preto je stav aj po 40 minútach stále 0:1.

Zvýšená aktivita Slovana prináša v závere tretiny svoje ovocie. Vladimír Mihálik bol hákovaný a získal pre svoj tím ďalšiu presilovku.

Vzápätí ďalšia dobrá šanca Šťastného.

Na bránu hostí sa rútil Nedorost, no jeho bekhendový blafák gólom neskončil, keďže bol už veľmi blízko Engrena, ktorý dobre zmenšil strelecký uhol.

Tretina presilových hier, respektíve oslabení pokračuje. Početnú výhodu má tentoraz opäť Slovan.

Pri početnej výhode je Spartak oveľa nebezpečnejší ako pred chvíľou Slovan. Hostia mali niekoľko stopercentných šancí navýšiť vedenie, no skóre sa nezmenilo. Herne sú však Moskovčania doposiaľ jasne lepším celkom.

Presilovku si vyskúšajú aj hráči súpera.

Slovan dostal hneď na začiatku druhej dvadsaťminútovky výhodu presilovej hry, ktorú však na gól domáci nezužitkovali.

I. tretina

Koniec prvej tretiny. Bratislavské mužstvo sa akosi nevie dostať do rytmu a po prvých 20 minútach hostia zaslúžene vyhrávajú.

Ruský súper dostal výhodu presilovej hry, aby hneď po pár sekundách bol vylúčený aj druhý hráč Slovana a hostia majú výhodu presilovky v pomere 5:3. Našťastie, početné výhodu o dvoch a následne ani o jedného muža Spartak nevyužil.

V dobrej pozícii sa ocitol český legionár v službách Spartaka, Lukáš Radil. Namieril však len do pozorného Garnetta.

Domáci sa osmelili. Zabojoval Tičar a zadovkou prenechal puk Šťastnému, s ktorého strelou švihom mal Engren problémy.

Úvod duelu Slovanu asolútne nevychádza, keď sa už po 59 sekundách presadil Klimenko aa posiela Spartak do vedenia- 0:1.

Ako sa predpokladalo, v bráne Slovana začne hrdina predchádzajúceho duelu Michael Garnett. Bránu Spartaka bude hájiť Engren.

Ostatné zápasy (sobota):

Medveščak Záhreb - SKA Petrohrad 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)

Góly: 17. Smoleňák, 31. Smoleňák, 36. Smoleňák - 4. Lindström, 26. Dadonov, 42. Šipačiov, 53. Belov

Jokerit Helsinki - Viťaz Podoľsk 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 7. Jormakka - 34. Kempe, rozhodujúci sam. nájazd Kučeriavenko

Domov»Hokej»KHL»Slovan prehral na vlastnom ľade so Spartakom Moskva 2:5