Hádzanári Prešova v Lige majstrov vysoko prehrali v Porte

Proti Portu sa prešovským hádzanárom nezvykne dariť.

V Portugalsku Prešovčania vysoko prehrali.(Zdroj: TASR)

PORTO. Neúspešný vstup do nového ročníka Ligy majstrov mužov majú za sebou hádzanári Tatrana Prešov.

Zverenci trénera Rastislava Trtíka podľahli v sobotňajšom stretnutí 1. kola skupinovej fázy najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži klubov na palubovke Futebol Clube do Porto vysoko 23:33 (11:14).

Prešovčania neodplatili portugalskému súperovi semifinálové vyradenie na kvalifikačnom turnaji Ligy majstrov 2011/12 a hladkou prehrou sa v tabuľke C-skupiny zaradili s nulou na konte na 5. miesto.

Ďalší zápas medzi európskou elitou čaká na Šarišanov na budúcu sobotu 26. 9., keď od 15.00 h privítajú v Tatran handball aréne bieloruský Meškov Brest.

Hádzaná- Liga majstrov mužov 2015/16:

skupinová fáza - C-skupina (1. kolo)

Futebol Clube do Porto (Portug.) - Tatran Prešov (SR) 33:23 (14:11)

Najviac gólov za Porto: Brito Duarte a Cuni Morales po 6

Zostava a góly Tatrana: Božič, Čupryna - Rábek 1, Kopčo, Hrstka 2, Sadovyj, Radčenko 4, L. Urban 1, Furlan 7, Pekár 1, Číp 1, Peskov 1, Antl 4, Ivkovič, Petro 1

pok. hody: 2/1 - 0, vylúčení: 5 - 5, rozhodovali: Brkic a Jusufhodzic (obaja Rak.)

Priebeh:

Na úvodný gól domáceho Santosa odpovedal v 4. minúte Peskov (1:1) a Tatran držal s Portom vyrovnaný krok do 11. minúty.

Na 4:4 vtedy vyrovnal Hrstka, no v 13. minúte sa presadil Salina a na ukazovateli skóre svietil stav 6:4. Už o dve minúty neskôr vyhrával portugalský tím o tri góly a v 20. minúte po góle Salinu dokonca 11:7.

Rovnaký hráč prekonal Božiča aj v 23. minúte a Šarišania prehrávali o päť gólov 8:13. Do konca prvého polčasu však ukrojili z hrozivo vyzerajúceho manka, keď sa presadili Radčenko, Číp a Urban, ktorý stanovil polčasový rezultát na 14:11.

Tréner Trtík v prvom polčase vyskúšal na portugalský tím obranný systém 0-6, 1-5 i 2-4.

Na začiatku druhého dejstva sa Radčenkovi podarilo korigovať na 13:15 a hosťom sa darilo držať priaznivý stav do 37. minúty, keď sa presadil na krídle Antl (16:18).

Potom prišli chvíle domácich, ktorí tromi gólmi v rade upravili už na 21:16 a až po premenenej sedmičke Areiu sa presadil netradične Pekár.

V 44. minúte prekonal striedajúceho Čuprynu aktívne hrajúci Duarte, ktorý zvýšil už na 24:17. Desať minút pred koncom duelu Morales nikým nestrážený upravil na 28:20 a Tatran bol zrelý na uterák.

Ten istý hráč skóroval i v 57. minúte a domáci tím vyhrával o deväť gólov (31:22).

Porto napokon zvíťazilo o desať gólov a zaslúžene sa tešilo zo zisku úvodných dvoch bodov.

Ďalšie výsledky

HC Meškov Brest (Biel.) - RK Vojvodina Novi Sad (Srb.) 34:22 (15:14)

Čechovskí Medvedi (Rus.) - Naturhouse La Rioja (Šp.) 27:26 (13:13) - hralo sa vo štvrtok 17. 9.