Na Pasienkoch sa hral šláger kola, Slovan remizoval s Trenčínom

Diváci na gól čakali márne, šancí však mali oba tímy dostatok.

Hráč Slovana Kornel Saláta (vľavo) s Milanom Rundičom z Trenčína (vpravo).(Zdroj: TASR)
Finále populárneho Audi cupu za skvelých 115 € >>

ŽK: 31. Priskin, 68. Zreľák - 21. Bero, 88. Koolwijk, rozhodovali: P. Hrčka - Chládek, Bobko

Slovan: J. Mucha - Sekulič, Gorosito, Saláta, Podaný - V. Savičevič, Mauro González - L. Peltier (81. F. Kubík), Milinkovič, Zreľák - Priskin (56. F. Oršula)

Proti Trennu nastpime v nasledovnej zostave aj s Vukanom Savieviom v strede poa.

Posted by ŠK Slovan Bratislava on Sunday, September 20, 2015

Trenčín: Šemrinec - M. Šulek (72. Holúbek), Kleščík, Rundič, Madu Kingsley - Opatovský, Koolwijk, Bero - Van Kessel (90.+ Lawrence), Wesley Moraes da Silva, Guba (84. Bala)

BRATISLAVA. Deviate kolo najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna liga sa skončilo nedeľným šlágrom medzi ŠK Slovan Bratislava a AS Trenčín.

Z posledných ôsmich vzájomných zápasov prehral Slovan sedem, pri skóre 6:22. Posledný vzájomný zápas vyhral Trenčín 3:1.

Šláger 9. kola skončil bezgólovou remízou. Na Pasienkoch však obe mužstvá v zaujímavom dueli nevyužili viacero výborných gólových príležitostí.

Domáci kapitán Milinkovič nastrelil v 21. a 62. min dvakrát brvno Šemrincovej bránky, v záverečnej minúte stretnutia opečiatkoval konštrukciu Muchovej svätyne aj hosťujúci útočník Wesley Moraes da Silva.

Trenčania si bez problémov udržali líderské postavenie vo Fortuna lige, hoci po šiestich víťazstvách na pôde súpera v tejto sezóne tentoraz už nezabodovali naplno.

Futbalisti AS však stále neokúsili trpkosť prehry.

Priebeh:

Od úvodu sa hral svižný futbal s množstvom šancí.

Tú prvú si vypracovali hostia v 3. minúte. Bero uvoľnil na ľavej strane van Kessela, ten krížnou prihrávkou našiel Gubu, ale trenčiansky mladík v dobrej pozícii mieril vedľa Muchovej brány.

Zreľákova akcia v 18. min odštartovala festival nepremenených šancí. Príležitosť Wesleyho zmaril Mucha a potom sa vyznamenal aj jeho kolega v trenčianskom drese Šemrinec, ktorý vychytal Peltiera.

V 22. min mali domáci veľmi blízko k úvodnému gólu.

Milinkovič najskôr opečiatkoval ľavú žrď strelou z 25 metrov, následne sa k odrazenej lopte dostal Gorosito, ale z päťky prepálil bránu.

Trenčín kontroval Wesleym, ktorý hlavičkoval tesne nad. V sľubnej príležitosti potom zaváhal Peltier a o niekoľko minút na to aj Priskin.

Slovan mal tlak, ale nedokázal skórovať. Heslo nedáš-dostaneš mohlo platiť v závere prvého polčasu.

Bero si po efektnej akcii v pokutovom území narazil s Wesley, ale jeho strelu v poslednom momente zblokoval Saláta. Rundič následne z priameho kopu mieril len do múru.

Slovan bol aktívnejší aj v úvode druhého polčasu. Najskôr pálil vysoko nad Priskin, potom za Šemrincom po druhý raz v zápase zvonila žrď, keď strieľal Milinkovič.

Hostia sa po zmene strán sústredili najmä na defenzívu a vyčkávali na svoju šancu z protiútokov. Jeden z takých zakončil Guba len do rukavíc Muchu.

V závere zápasu mohli rozhodnúť Zreľák s Kubíkom, ale ich šance zlikvidoval hrdina posledných minút Šemrinec.

Slovan sa tak po záverečnom hvizde musel uspokojiť len s bodom, Trenčín si po výsledku 0:0 poistil vedenie v tabuľke a v aktuálnej sezóne ešte neprehral.

Hlasy:

Nikodimos Papavasiliou (tréner Slovana): "Vedeli sme, že nás čaká náročný duel proti lídrovi tabuľky. Podali sme však výborný výkon, za ktorý musím hráčov pochváliť. Vytvorili sme si veľa šancí, bohužiaľ, gól sme nestrelili. Ak má niekto byť nespokojný s výsledkom, tak sme to my. Zlepšujeme sa však deň čo deň a v tvrdej práci budeme naďalej pokračovať."

Ivan Vrabec (tréner Trenčína): "Dnes sme videli dobrý zápas, jedno aj druhé mužstvo si vytvorilo veľký počet šancí. Gól však nepadol, myslím, že jeden by bol rozhodujúci. Prišli sme sem vyhrať, ale s bodom sme napokon spokojní."

ONLINE PRENOS

II. polčas:

90. min. Zápas sa skončil. Oba tímy tak získavajú bod za bezgólovú remízu. Góly však mohli prísť na oboch stranách v závere zápasu. Slovan Bratislava - AS Trenčín 0:0.

90. min. Na druhej strane z následného protiútoku mohol rozhodnúť trenčiansky útočník Wesley, ktorého krásnu tiahlu strelu zastavilo až brvno Muchovej brány.

89. min. Slovan mal tri možnosti na gól. Najväčšiu z nich ma legionár Vukan Savičevič, jeho strelu však Šemrinec vyrazil nohou.

84. min. Druhé striedanie v tábore hostí. Mladík z Nigérie Aliko Bala nahradí Dávida Gubu.

81. min. Striedanie v drese domácich. Paradoxne, obaja hráči sú bývalými hráčmi Trenčína. František Kubík nahradí na posledných zhruba 10 minút Lestera Peltiera.

72. min. Vynútené striedanie na strane Trenčína. Zraneného Šuleka nahradil Holúbek.

63. min. O pár sekúnd neskôr predviedol trenčiansky brankára krásny zákrok, keď vyrazil volej Zreľáka na roh.

62. min. Oršula centroval z ľavej strany na Milinkoviča, ktorý obstrelil Šemrinca. Lopta však skončila na žŕdke.

54. min. Van Kessel sa pred šestnástkou pekne uvoľnil, no strieľal tesne nad Muchovu bránku.

46. min. Začal sa druhý polčas. Cez prestávku nestriedal ani jeden z trénerov.

I. polčas:

45. min. Slovan - Trenčín 0:0 po prvom polčase.

45. min. Trenčín sa v závere prvého polčasu dostal k Muchovi. Wesley sa však k zakončeniu nedostal, Saláta poslal loptu na roh.

40. min. Ďalšia šanca Slovana. Milinkovič poslal z ľavej strany center do stredu na Zreľáka, ktorý však z voleja netrafil priestor bránky.

32. min. Domáci mohli otvoriť skóre. Peltier strieľal zblízka k pravej žŕdi, ale Šemrinec predviedol skvelý zákrok a neinkasoval.

Na snímke (zľava) Milan Rundič (Trenčín) a Vukan Savičevič (Slovan). FOTO - TASR

22. min. Slovan mal najväčšiu šancu zápasu. Milinkovič strieľal z približne 25-metrovej vzdialenosti na Šemrinca, lopta sa odrazila od žŕdky do brankárovho chrbta a na päťku, odkiaľ však Gorosito prestrelil prázdnu bránku.

19. min. Rýchla odpoveď hostí. Van Kessel poslal ďalšiu prihrávku do pokutového územia, ale Wesleyho zakončenie Mucha vyrazil.

18. min. Slovan si vypracoval prvé šance v dueli. Zreľák najskôr z dobrej pozície prestrelil bránku, hneď po tom Šemrinec vyrazil pokus Peltiera.

14. min. Trenčín hrá útočnejšie ako Slovan, no k ďalšej šanci sa zatiaľ nedostal.

3. min. Trenčín mal veľkú šancu. Van Kessela poslal prihrávku Gubovi, ktorý však pred prázdnou bránkou netrafil ideálne loptu a minul.