Barcelona stále nezaváhala, Messi dal dva góly a zahodil penaltu

V súboji proti Levante dvakrát skóroval aj hviezdny Lionel Messi (vpravo). Na snímke sa raduje so spoluhráčom Neymarom. (Autor: SITA/AP)
TASR|21. sep 2015 o 09:00

Štyri zápasy, štyri víťazstvá. Futbalisti úradujúceho španielskeho šampióna FC Barcelona zatiaľ nestratili ani bod. Levante zdolali presvedčivo 4:1.

BARCELONA. Španielsky futbalový majster FC Barcelona je lídrom tabuľky Primera Division. Ako jediný tím z dvadsaťčlenného ligového pelotónu ešte nestratil ani bod.

V nedeľu si na Nou Campe poradili s Levante 4:1.

Zostrih zo zápasu.

Po prvom polčase bolo pritom skóre bezgólové. Bránu súpera odklial až v 50. minúte Marc Bartra. A krátko po ňom sa presadil Neymar. Náskok úradujúceho majstra zvýšil z penalty Lionel Messi.

Victor Casadesus potom znížil, ale na väčší odpor sa už hostia nezmohli. A s dvoma bodmi sa neodlepili zo zostupového pásma.

V 75. minúte ich mohol doraziť ďalšou jedenástkou Messi - lopta však letela tesne nad brvnom. Až v 90. minúte sa Argentínčanovi podarilo druhýkrát v zápase prekonať Rubena. Po individuálnej akcii stanovil na konečných 4:1.

Lionel Messi premenil iba jednu zo svojich dvoch penált. FOTO - TASR/AP.

"Potrebovali sme prvý gól, lebo súper hral veľmi defenzívne. Zisk takýchto bodov je veľmi dôležitý, udržal nás vo vedení," citovala agentúra Reuters Bartru.

"Rád bránim a najčastejšie pomáham mužstvu získavať loptu. A ak sa ešte dostanem dopredu a strelím gól, je to o to lepšie," dodal španielsky reprezentant.

Domov»Futbal»Španielsko»Barcelona stále nezaváhala, Messi dal dva góly a zahodil penaltu