Už sa to nebude opakovať, vraví De Bruyne po ďalšej prehre

Kevin De Bruyne (s číslom 17) strieľa jediný gól Manchestru City do siete West Hamu United. Favorit napokon prehral 1:2. (Autor: SITA/AP)
TASR|21. sep 2015 o 13:48

Majú za sebou nevydarený týždeň. Futbalisti Manchestru City neuspeli v Lige majstrov proti Juventusu Turín ani v domácej súťaži v zápase s West Hamom United.

MANCHESTER. Čierny týždeň majú za sebou futbalisti Manchestru City. Anglický vicemajster najskôr prehral vo svojom úvodnom vystúpení v novej sezóne Ligy majstrov s Juventusom Turín 1:2.

Rovnakým výsledkom podľahol v domácej súťaži West Hamu United. Pre City to bola prvá prehra v aktuálnom ročníku Premier League. A zároveň inkasovalo aj prvé góly v ligovej sezóne.

Skóre na Etihad Stadium otvoril v šiestej minúte Victor Moses. A po polhodine hry zvýšil na 2:0 pre hostí z východného Londýna Diafra Sakho.

Jediný gól Manchestru v sobotu strelil Kevin De Bruyne. Rekordná letná akvízia, za ktorú City zaplatili sedemdesiat miliónov eur, sa presadila v závere prvého polčasu.

Zostrih gólov.

Rozhovor s Kevinom De Bruynem po jeho premiérovom góle.

"Vybrali sme si slabšiu chvíľku, ale už sa to nebude opakovať," vravel Belgičan.

"Proti Juventusu sme doplatili na nepremenené šance. West Ham k nám prišiel hlavne brániť, mali sme problémy prekonať jeho defenzívny val. Verím, že v ďalších zápasoch budeme hlavne v útoku efektívnejší."

Nešťastný Kevin De Bruyne (v strede) si po zápase s West Hamom podáva ruku s hráčom súpera Dimitrim Payetom. FOTO - TASR/AP.

V Manchestri sa De Bruyne udomácnil rýchlo. "Páči sa mi tu, v klube funguje všetko na sto percent. Samozrejme, ešte potrebujem nejaký čas na to, aby som sa s novými spoluhráčmi lepšie zohral. Ale to nebude trvať dlho."

Domov»Futbal»Anglicko»Už sa to nebude opakovať, vraví De Bruyne po ďalšej prehre