Neuveriteľné. Lewandowski strelil za deväť minút päť gólov

Poľský futbalový útočník opäť raz potvrdil svoju extratriedu.

Asi najpamätnejší zápas v Lewandowského (vpravo) kariére a to pritom hral iba druhý polčas.(Zdroj: SITA/AP)
Zájazd na zápas Stana Lobotku proti Realu Madrid >>

MNÍCHOV. Spojil ruky, chytil sa za tvár. Od údivu nechápal. Tak trošku prihlúplo sa usmieval. Tréner Bayernu Mníchov Pep Guardiola nemohol uveriť, čo sa práve stalo. "Niečo také som nezažil ani ako hráč, ani ako tréner. Neviem si to vysvetliť a nechápem to," priznal Guardiola.

Útočník Bayernu Mníchov Robert Lewandowski sa postaral o rekordný zápis v nemeckej bundeslige.

Poľský futbalista strelil najrýchlejší hetrik v histórii súťaže, keď skóroval trikrát v priebehu štyroch minút (za 3: 22) a celkovo dal päť gólov za neuveriteľných deväť minút. Také niečo si história elitného svetového futbalu sotva pamätá. "Bolo to 0: 1, tak som vedel, že musím dať najmenej dva góly. Chcel som len strieľať a strieľať. Som veľmi spokojný. Bolo to šialenstvo," cituje bild.de Poliaka.

V šlágri 6. kola proti Wolfsburgu prišiel na ihrisko na začiatku druhého polčasu za stavu 0:1 a v priebehu pár minút úplne zmenil dianie na ihrisku. Bayern zdolal Wolfsburg 5:1. "Čo mám na to povedať? Je to útočník svetovej extratriedy. A mohol dať pokojne aj sedem gólov. Šancí na to mal," dodal tréner Wolfsburgu Dieter Hecking.

Nemecký vicemajster pritom dovtedy v piatich úvodných zápasoch ani raz neprehral, pýšil sa najlepšou defenzívou a inkasoval iba dva góly. Lewandowski všetko obrátil naruby a vedie tabuľku strelcov Bundesligy s ôsmimi gólmi.

Najrýchlejší hetrik v bundeslige doteraz zaznamenal v roku 1991 Michael Tönnies, ktorý v drese Duisburgu dal tri góly proti Karsluhe za päť minút.

Nikto nestrelil rýchlejšie ani štyri (predtým Martin Petrov za 17 minút), ani päť (predtým Dieter Hoeness 21 minút).

Lewandowski sa stal 13. hráčom v histórii bundesligy, ktorý dal päť gólov v jednom zápase, ale ešte nikdy pred ním sa to nepodarilo striedajúcemu hráčovi.

Rekordný zápis patrí Dieterovi Müllerovi, ktorý 17. augusta 1977 dal v drese 1. FC Köln pri víťazstve 7:2 nad Werderom Brémy šesť gólov.

Kapitán poľskej reprezentácie odštartoval kanodádu v 51. minúte a v 55. sa už tešil z hetriku. Svoj štvrtý presný zásah pridal v 57. minúty a piaty v 60.

O ďalších deväť minút bol aj blízko k šiestemu gólu, ale jeho strelu z bránkovej čiary zázračne vykopol súperov obranca Rodriguez.

Lewandowski sa zaskvel rýchlym hetrikom aj v júni tohto ruka - v kvalifikácii o postup na ME stihol tri góly za 3: 59 proti Gruzínsku.