Trenčín prvýkrát prehral, so Žilinou 1:4. Slovan vyhral po vlastnom góle

Futbalisti Žiliny po cennom víťazstve zaostávajú za Trenčínom už len o dva body. Slovan vyhral v Michalovciach po vlastnom góle domácich v nadstavenom čase.

Radosť futbalistov Žiliny.(Zdroj: TASR)
Nenechajte si ujsť letný Audi cup už od skvelých 95 € >>

BRATISLAVA. Trénerovi Žiliny vyšlo taktické striedanie. Osemnásťročný Nicolas Špalek naskočil do hry až v 59. minúte, keď vymenil rovesníka Lukáša Čmelíka.

O minútu neskôr dal Špalek rozhodujúci gól na 2:1, keď šiel sám na bránu. Boli to jeho prvé dotyky s loptou. „Je to energický hráč a takto sa nám odvďačil,“ povedal pre TV Dajto tréner Žiliny Adrián Guľa.

Trenčín v ťaháku 10. kola Fortuna ligy podľahol Žiline 1:4 a utrpel prvú prehru v sezóne. Naďalej však vedie súťaž, hoci už len s dvojbodovým náskokom, práve pred Žilinou.

Góly Žiliny dali mladíci

Tretí gól pridal dve minúty po Špalekovom zásahu 19-ročný Miroslav Káčer. Skóre zavŕšil Milan Škriniar (20. r). Všetky góly Žiliny strelili mládežnícki reprezentanti do 21 rokov. Ten prvý dal Mihálik (21. r).

Trenčín dovtedy ako jediný tím v súťaži neprehral a pýšil sa najlepšou defenzívou, keď v prvých deviatich kolách inkasoval iba päťkrát.

„Výborný zápas, rozhodla naša lepšia efektivita, aj keď sme šance využili iba na päťdesiat percent,“ povedal Guľa. Úradujúci majster nevyhral so Žilinou už štyri zápasy za sebou.

„Hráčom nemám čo vyčítať, išli na dno síl,“ dodal kouč Trenčína Martin Ševela.

AS Trenčín - MŠK Žilina 1:4 (1:1)

Góly: 22. Bero - 33. Mihalík, 60. Špalek, 62. Káčer, 87. Škriniar. Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Koolwijk, Kleščík, Rundič Škriniar, Paur, Hlohovský, ČK: 86. Rundič (Trenčín) po 2. ŽK, 3000 divákov.

Trenčín: Šemrinec Šulek (82. Jančo), Kleščík, Rundič, Madu Opatovský (68. Bala), Koolwijk, Guba (39. Schet) Van Kessel, Wesley, Bero

Žilina: Volešák Paur, Vavro, Škriniar, Mazan Pečovský Čmelík (59. Špalek), Bénes, Káčer (90. Škvarka), Mihalík (82. Hlohovský) - William

Matúš Bero (vpravo) strieľa vedúci gól Trenčína. FOTO - TASR

Súboj dvoch najlepších tímov uplynulej a doposiaľ aj aktuálnej sezóny priniesol rušný futbal. Od začiatku sa hralo vo vysokom tempe a s množstvom šancí.

Žilina mala stopercentnú šancu v 17. minúte, keď si z druhej vlny nabehol do šestnástky Káčer, ale jeho zakončenie po zemi šlo vedľa bránky.

O päť minút sa skóre už menilo. Van Kesselov pokus vyrazil Volešák k Berovi a ten strelou z uhla dostal loptu za bránkovú čiaru.

Po polhodine hry sa hosťom podarilo vyrovnať. Odrazenú loptu z hranice pokutového územia s prispením teču napálil do siete Mihalík.

Kouč Žiliny Adrián Guľa. FOTO - TASR

Kvalitný futbal pokračoval aj po prestávke. Oba tímy sa snažili čo najskôr streliť rozdielový gól. V 60. minúte zabudli Trenčania na zadné vrátka, Špalek sa od polovice ihriska sám rútil na Šemrinca a s prehľadom strelil vedúci gól Žiliny.

Už o dve minúty zmrazil tribúny Káčer, ktorý umiestnenou strelou k ľavej tyči upravil na 1:3.

Trenčania stavili všetko na útok a v 70. minúte mohol ich šance na body definitívne zmariť Mihalík. Jeho technická strela skončila tesne nad bránou. O malú chvíľu opečiatkoval ľavú tyč William.

Desať minút pred koncom si hostia takmer strelili vlastný gól. Tečovanú loptu ale dokázal Volešák vytesniť mimo troch žrdí. V 87. minúte upravil na konečných 1:4 Škriniar. Záver zápasu sa dohrával zbytočne v nervóznej atmosfére.

Nervózny záver, domáci fanúšikovia sa zlostia na rozhodcov. FOTO - TASR

Michalovce - Slovan Bratislava 1:2 (0:1)

Góly: 89. Vernon - 34. Milinkovič (z 11 m), 90.+1 Šimčák (vlastný). Rozhodoval: Vlk, ŽK: Koscelník, Perez - Gonzalez, Saláta, Štefánik, 4575 divákov.

Michalovce:Kelemen - Perez, Chubutija, Vernon, Šimčák - Sedlák, Grič (59. Garcia) - Koscelník, Danko (75. Kerič), Kunca (67. Mensah) - Nworah

Slovan: Krnáč - Sekulič, Saláta, Gorosito, Podaný - Milinkovič, Gonzalez (46. Štefánik), Savičevič, Priskin - Zreľák (66. Peltier), Vittek

V druhom stredajšom zápase Vyhral Slovan Bratislava na pôde nováčika z Michaloviec po dramatickom závere 2:1. Zápas sledovalo vyše štyri a pol tisíca divákov.

Hostia viedli po góle Milinkoviča z penalty nariadenej za ruku domáceho stopéra Vernona.

Krátko po prestávke Zreľák prestrelil prázdnu bránku. Hra nabrala iskru a gólové šance pribúdali. Najskôr Vittek pripravil gól pre Milinkoviča, ktorého v stopercentnej príležitosti vychytal Kelemen a následne si obaja súboj zopakovali, opäť bol však úspešnejší domáci brankár.

Aj v ďalšom priebehu kraľovalo na trávniku hosťujúce duo Milinkovič - Vittek. Druhý menovaný mal v priebehu desiatich minút na hlave dva góly, Kelemen však zasiahol a Slovan pykal.

V 89. minúte hostia podcenili autovú situáciu a Vernonova hlavička skončila v sieti - 1:1. Slovan však napokon bodoval naplno, keď si v 91. minúte nešťastne zrazil loptu do siete Šimčák.

Kornel Saláta zo Slovana (v bielom) zasahuje pred Michalovčanom Dominikom Kuncom. FOTO - SITA