Junior Molčan v Trnave končí, bývalého 22. hráča sveta potrápil

Alex Molčan sa ako 1552. hráč rebríčka dostal v Trnave do druhého kola.
Alex Molčan sa ako 1552. hráč rebríčka dostal v Trnave do druhého kola. (Autor: Ondrej Gajdoš - SME)
SITA|24. sep 2015 o 17:41

Na turnaji dostal ako 1552. hráč svetového rebríčka voľnú kartu. A senzačne sa dostal do druhého kola. Junior Alex Molčan potrápil aj skúseného Španiela Alberta Montanesa.

TRNAVA - 2. kolo:

(dotácia 42 500 eur, antuka)

Albert Montanes (Šp.-4) - Alex Molčan (SR) 7:6 (5), 6:4

/za 92 minút/

TRNAVA. Domáci držiteľ voľnej karty Alex Molčan neuspel vo štvrtkovom stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji ATP Challenger Tour Arimex Open v areáli TC Empire na Hajdóczyho ulici v Trnave.

So skúseným Albertom Montanesom nasadeným ako štvrtým prehral dôstojne za 92 minút 6:7 (5), 4:6. Tridsaťštyriročný Španiel figuruje na 124. pozícii v renkingu, v minulosti však bol aj na 22. mieste.

Sedemnásťročný Prešovčan (1552. v hodnotení medzi seniormi) v Trnave debutoval v hlavnej singlovej súťaži na challengerovej úrovni. A v 1. kole senzačne zdolal Čecha Jana Šátrala.

Odnáša si prémiu 730 eur brutto a osem bodov do systému. K 28. septembru sa posunie približne o päťsto pozícii nahor. Medzi juniormi je na 20. priečke v tzv. kombinovanom počítačovom poradí ITF.

So slovenským tímom do 18 rokov získal Alex Molčan na nedávnych majstrovstvách Európy zlatú medailu. FOTO - TASR.

"Tak, ako som prehral, mohol som v pohode aj vyhrať. Myslel som si, že doklepnem tajbrejk, ale prehral som si to ľahkými chybami, juniorskými hlúposťami. V týchto veciach musím ešte dospieť do mužského tenisu," kritizoval sám seba Molčan v rozhovore pre oficiálnu stránku podujatia.

Silný vietor mu nerobil problém. "Vietor som bral ako svoju výhodu. Vedel som, že mi môže len pomôcť. Som univerzálny hráč, dokážem hrať na hocijakom povrchu za hocijakých podmienok. Nebolo to nič hrozné."

Alex Molčan mal hlavný podiel na triumfe Slovákov do osemnásť rokov na augustových ME družstiev chlapcov tejto vekovej kategórie vo francúzskom La Rochelle.

V januári si po boku Poliaka Huberta Hurkacza zahral vo finále štvorhry juniorov na Australian Open.