Sportnet|25. sep 2015 o 18:45

Hokejisti Slovana sa s Dinamom Riga stretli naposledy v pondelok v Bratislave a opäť získali proti Lotyšom dva body.

KONTINENTÁLNA HOKEJOVÁ LIGA 2015/16:

Dinamo Riga - Slovan Bratislava 1:2 pp a sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 31. Indrašis (Darzinš) - 9. Starosta (Viedenský, Šťastný), rozh. nájazd: Kašpar

Dinamo Riga: Sedláček - Galvinš, Kundrátek, Cibulskis, Seigo, Jerovejevs, Sotnieks M. Redlihs, Sestito, Meija Saulietis, Džerinš, Skvorcovs Kulda, Berzinš, Indrašis Darzinš, Bičevskis, Leino - Locans

Slovan Bratislava: Garnett - Starosta, Švarný, Barker, Novák, Sersen, Mihalik, Kozák - Kašpar, Nedorost, Bartovič Jeglič, Tičar, Šťastný Nagy, Surový, Miklík Skalický, Viedenský Lušňák

Šovakar tiekamies Arēnā Rīga! pic.twitter.com/d0YvultjUh

— Dinamo Riga (@hcDINAMORIGA) September 25, 2015

RIGA. Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v piatkovom zápase KHL na ľade Dinama Riga 2:1 po predĺžení a samostatných nájazdoch a svojho lotyšského súpera tak zdolali dvakrát v priebehu piatich dní.

"Belasí" vyhrali v pondelok v Slovnaft aréne 4:3 po predĺžení.

Zverenci trénera Miloša Říhu dosiahli celkovo siedmy triumf v sezóne, tretí nad rámec riadneho hracieho času, a s 19 bodmi im patrí 9. priečka v tabuľke Západnej konferencie.

Slovan sa ujal vedenia v 9. minúte, keď sa pri presilovke presadil Starosta.

Slovan si vytvoril množstvo gólových šancí, no nedokázal ich premeniť. Pykal v 31. minúte, keď sa v početnej výhode presadil Indrašis.

Do konca riadneho času už gól nepadol, najmä zásluhou výborných brankárov Sedláčka a Garnetta, a tak duel dospel do predĺženia.

Ani v ňom nik neskóroval a tak o triumfe Bratislavčanov rozhodli v samostatných nájazdoch Jeglič s Kašparom.

Pre oba tímy to boli prvé nájazdy v prebiehajúcej sezóne.

"Belasí" sa po dvoch zápasoch vonku vrátia opäť na svoj ľad a v pondelok 28. septembra nastúpia proti Neftechimiku Nižnekamsk (19.30 h).

Priebeh:

Slovan si hneď v úvode zahral presilovku pri vylúčení Seiga, no využiť ju nedokázal.

Prvú veľkú šancu si tak vypracovali domáci v 4. minúte, keď sa Meija dostal pred Garnetta aj cez faul Starostu, ale puk z jeho hokejky letel nad.

Obranca hostí dostal za zákrok dve minúty a tlak Rigy pokračoval v početnej výhode, ale bez úspechu. Úvodný gól prišiel v 9. minúte pri krátkej dohrávanej presilovke hostí.

Viedenský sa za bránkou šikovne zbavil obrancu, prihral voľnému Starostovi a ten presnou strelou k pravej žŕdke otvoril skóre - 0:1.

O tri minúty dostal puk do siete pri avizovanom vylúčení Šťastný, no rozhodca sa upískol a hvizd zaznel tesne predtým, ako puk preťal bránkovú čiaru. Gól tak na smolu hostí neplatil.

Celá prvá tretina sa niesla v znamení faulov, ktorých rozhodcovia odpískali až osem. Slovan po strelenom góle pokračoval v ofenzívnom výkone a vypracoval si ešte niekoľko dobrých šancí, ale nedokázal ich premeniť.

Najbližšie ku gólu mali Bartovičova akcia, ktorú namiesto brankára hasil jeden z obrancov, a prečíslenie dvoch na jedného Tičara so Šťastným.

Tlak hostí pokračoval aj v úvode druhej časti. Sedláčka preverila najprv delovka Jegliča a vzápätí nepochodil ani Skalický. Domáci mohli vyrovnať v 28. minúte pri presilovke.

Po peknej kombinácii Darzinš už videl puk v sieti, no výborne zasiahol brankár Garnett. Krátko na to naskočil z trestnej na ľad Barker, ktorého našiel presným pasom Viedenský, ale kanadský obranca samostatný nájazd nevyužil, nevyšiel mu blafák.

Ďalšiu presilovku domáci už premenili, v 31. minúte trafil z pravého kruhu Indrašis - 1:1. Na druhej strane sa netrafil vo veľkej šanci Tičar a Nagy s Lušňákom trafili hneď po sebe len žŕdku.

V poslednej minúte mohol poslať domácich do vedenia Cibulskis, no opäť sa predviedol brankár "belasých" Garnett.

V treťom dejstve sa oba tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Najprv k tomu bol blízko Sotnieks, na druhej strane zastavil puk z Nedorostovej hokejky jeden z obrancov rukavicou a rozhodcovia nariadili trestné strieľanie.

Center prvej formácie Slovana to skúšal bekhendom, ale Sedláčka neprekonal.

V 50. minúte predviedli hostia podobnú akciu ako pri prvom góle. Viedenský naservíroval puk medzi kruhy Novákovi, ten ho však za krajana v bránke Rigy nedostal.

V záverečných minútach sa nebezpečné útoky striedali pred oboma bránkami a puk lietal zo strany na stranu, no gól už nepadol a tak nasledovalo predĺženie.

V ňom neskóroval nik a tak o triumfe Bratislavčanov rozhodli v samostatných nájazdoch úspešní strelci Jeglič a Kašpar.

Online prenos

Nájazdy

Nájazdy otvoril hosťujúci Jeglič, ktorý bol úspešný- 0:1.

Potom však neuspeli domáci Indrašis, slovanista nagy, ako aj Darzinš. Rozhodnutie tak mal na hokejke Kašpar, ktorý sa nepomýlil a strelou pomedzi Sedláčkove betóny rozhodol o dvoch bodoch pre Slovan.

Vzhľadom na priebeh je nutné konštatovať, že triumf hostí je zaslúžený.

Predĺženie

19 sekúnd pred koncom je ešte vylúčený domáci Mikelis Redlihs, keď nedovolene atakoval Kašpara. Slovan však v početnej výhode 4-3 už rozhodujúci gól nestrelil, a tak rozhodnú až samostatné nájazdy.

Namiesto pomeru hráčov 4-4 začnú oba tímy kvôli obojstrannému vylúčeniu v pomere 3-3. Na ade tak bude extrémne veľa priestoru.

III. tretina

Na konci 58. minúty mali šancu aj hostia, no puk za Sedláčkovým chrbtom neskončil.

Veľkú šancu mal domáci Sestito, v zápätí nepríjemný závar pred Garnettom.

Šanca v podaní domáceho Saulietisa, puk nebezpečne poskakoval pred Garnettovým bránkoviskom.

Ideálna šanca hostí ísť do vedenia, keď dostali výhodu trestného strieľania. Václav nedorost však krajana Sedláčka v bráne Dinama blafákovým zakončením neprekonal.

Novák si dobre nakorčuľoval z medzikružia na spätnú prihrávku Surového spoza brány. Zoči-voči Sedláčkovi však nedal gól.

Začína posledná tretina zápasu.

II. tretina

Koncert nevyužitých šancí Bratislavčanov pokračuje. Ladislav Nagy, ako aj Patrik Lušňák mali obrovské možnosti nakloniť misky váh opäť na stranu hostí. Dať gól sa však ukazuje pre Slovan ako čoraz väčší problém.

Ďalšia veľká príležitosť slovanistov. Rok Tičar nevyužil tutovku a stav ostáva stále vyrovnaný.

Riga Arena vybuchla nadšením, keď stav zápasu vyrovnáva Miks Indrašis- 1:1. Domáci potrestali Mihálikovo vylúčenie.

Ďalšie vylúčenie Slovana, na trestnú lavicu mieri Mihálik.

Cam Barker skočil z trestnej lavice hneď na ľad a dostal prihrávku do gólovej šance. Jeho blafák mu však Sedláček pohotovo zneškodil. Hostia mohli viesť o dva góly.

Garnett výrazne podržal pri oslabení svoj tím pri tutovke domácich.

Slovan nevyužil presilovú hru a naopak, bude sa teraz brániť presilovke súpera. Vylúčený je Barker.

Dobrá príležitosť Skalického gólom, bohužiaľ, neskončila.

V zápase sa prvýkrát predstavuje štvrtá formácia Slovana. Prvú tretinu do hry nezasiahli.

Začiatok druhej tretiny.

I. tretina

Štatistiky prvej dvadsaťminútovky hovoria pre hostí. na strely vyhráva Slovan 11-14, pričom hostia boli aj disciplinovanejší, keď mali vylúčených len troch hráčov oproti piatim domácim.

Slovan sa v 9. minúte ujíma v presilovke vedenia gólom obrancu Tomáša Starostu, asistencie si pripísali Tičar s Viedenským- 0:1.

V bráne Slovana dostal príležitosť Garnett, domácu bránu bude strážiť Sedláček.