Kližan vypadol v Métach v semifinále, prehral so Simonom

Martin Kližan postúpil na turnaji vo francúzskych Métach až do semifinále.
Martin Kližan postúpil na turnaji vo francúzskych Métach až do semifinále. (Autor: TASR)
TASR|26. sep 2015 o 16:06

Kližan si po semifinálovej účasti na turnaji pripíše do rebríčka ATP 90 bodov.

ATP v Métach - semifinále dvojhry:

/dotácia 494 310 eur, tvrdý povrch Greenset v hale/

Gilles Simon (2-Fr.) - Martin KLIŽAN (6-SR) 6:4, 6:4

Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-3) - Philipp Kohlschreiber (Nem.-5) 6:3, 6:4

MÉTY. Slovenský tenista Martin Kližan skončil svoje účinkovanie na turnaji ATP vo francúzskych Métach pred bránami finále.

V sobotňajšom úvodnom semifinále nestačil na druhého nasadeného Gillesa Simona a za 97 minút mu podľahol dvakrát 4:6.

Kližan vykročil do zápasu dobre a bol blízko k zisku prvého setu. V šiestom geme brejkol súpera a viedol už 4:2. Dvakrát za sebou však stratil svoj servis a v desiatom geme stačil Simonovi na triumf prvý setbal.

V druhom dejstve mohla byť kľúčovou druhá hra pri podaní Francúza. Kližan potreboval na zlomenie súpera až päť brejkbalov, no situáciu zvládol a po potvrdení svojho podania viedol už 3:0.

Napriek tomu si nevynútil rozhodujúci tretí set. Slovák si dvakrát nepodržal servis, Simon uhral päť hier za sebou a viedol 5:3. Hoci sa Kližanovi podarilo získať deviatu hru, na zvrat už nemal a Simon čistou hrou ukončil zápas.

Vzájomnú bilanciu zápasov so slovenskou mužskou singlovou jednotkou zároveň upravil na 3:0 vo svoj prospech.

Kližan si za účinkovanie v Métach pripísal 90 bodov do rebríčka ATP a na účet prémiu 22 800 eur. V rebríčku ATP by sa mal posunúť na 34. priečku.