Juniorská Liga majstrov v Senici ponúkla otvorenú hru

Do odvety pôjdeme s postupovým cieľom, vyhlásil Nikolas Včelka.

Sprava: Jakub Krč z FK Senica U19 a Lorenzo Carissonin z FC Turín U19 v úvodnom stretnutí prvého predkola.(Zdroj: SITA)
Finále populárneho Audi cupu za skvelých 115 € >>

SENICA. Futbalisti FK Senica do 19 rokov sa v domácom úvodnom stretnutí 1. predkola majstrovskej vetvy mládežníckej Ligy majstrov 2015/2016 rozišli s rovesníkmi talianskeho FC Turín bez gólov, no v utorok na Záhorí nebola núdza o príležitosti.

V prvom polčase boli zverenci Jozefa Dojčana akoby zakríknutí, veď išlo o premiérové vystúpenie slovenského tímu v najprestížnejšej juniorskej európskej klubovej pohárovej súťaži.

Najväčšie problémy senickej defenzíve spôsoboval Massimo Martino, ktorého pokusy v 6. aj 23. min zneškodnil strážca domácej svätyne Martin Junas. Jedine v závere úvodnej štyridsaťpäťminútovky získal loptu Jakub Reľovský, ale vystrelil nepresne.

Radil im Hromada

"Stretli sme sa s veľmi kvalitným súperom, takticky vyspelým. Od Jakuba Hromadu sme mali nejaké informácie, takže sme vedeli, na čo si dať pozor. V prvom dejstve sme boli príliš opatrní, nebol to zámer, aj keď sa tak mohlo zdať. Mali sme aj šťastie, Martin Junas nás dvakrát zachránil," zhodnotil na pozápasovej tlačovej besede tréner mladých Seničanov Jozef Dojčan.

Jeho slová zduplikoval stredný obranca a kapitán Nikolas Včelka. Po zmene strán boli omnoho nebezpečnejší "Záhoráci". V 50. min letel tečovaný pokus Viktora Jedináka len tesne nad konštrukciu turínskej bránky, o pár minút ten istý hráč napálil loptu do žrde.

V 65. min Samuel Mráz pohladil brvno hostí a neskôr sa gólman talianskeho mužstva Andrea Zaccagno vyznamenal pri projektile Petra Vargu.

Výsledok nie je zlý

"V druhom polčase to bolo otvorenejšie. Povedal by som, že sme mali väčšie šance. Tvrdiť však, že sme mali zvíťaziť, by bolo nespravodlivé. S takýmto oponentom treba brať i remízu," podotkol kouč senickej "devätnástky" Dojčan.

Odveta sa uskutoční v stredu 21. októbra 2015 od 18.30 h pod Alpami, podľa niektorých informácií na Olympijskom štadióne v Turíne.

"Výsledok 0:0 nie je vzhľadom na pohárovú matematiku do odvety zlý. Chlapcom som povedal, aby sme tam nešli iba na povinnú jazdu, ale aby sme sa pobili o postup," uviedol na TB Jozef Dojčan. "Do odvety pôjdeme s postupovým cieľom," vyhlásil Nikolas Včelka.