Liga majstrov: Juventus vyhral nad Sevillou aj Ronaldov 500. gól

Wolfsburg sa na Old Trafford ujal vedenia gólom Caligiuriho. Z výhry sa však napokon aj tak tešil domáci tím. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|30. sep 2015 o 21:00

Po úvodnom zápase, v ktorom kazašská Astana hostila Galatasaray Istanbul pokračoval stredajší program ďalšími stretnutiami.

BRATISLAVA. Futbalová Liga majstrov pokračovala v stredu ôsmimi duelmi v základných skupinách A-D, pričom dnešné stretnutia majú v rámci jesenného programu poradové číslo 2.

Už od 18.00 mal výkop duel medzi kazašským majstrom FC Astana a tureckým Galatasarayom Istanbul. Kazaši získali za remízu 2:2 prvý bod v histórii Ligy majstrov pre svoju krajinu.

Bilal Kisa scores but Galatasaray held 2-2 by Astana...

Posted by UEFA Champions League on Wednesday, September 30, 2015

Zvyšná sedmička zápasov sa odohrala v tradičnom čase, t.j. od 20.45.

Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili nad FC Sevilla 2:0. V drese zdolaného finalistu z uplynulej sezóny sa presadili v prvom polčase Alvaro Morata a po zmene strán aj náhradník Simone Zaza.

Juventus má plný počet šesť bodov a tróni na čele tabuľky D-skupiny.

Víťazstvo Realu Madrid v Malmö nad FF 2:0 režíroval Cristiano Ronaldo. Ten najskôr v prvom polčase po Iscovej prihrávke obstrelil Johana Wilanda v domácej bráne a závere zápasu spečatil skóre.

Prvým gólom portugalský útočník prekonal hranicu 500 gólov v kariére, po strede ich má na konte 501. Ten prvý strelil pred 13 rokmi v drese Sportingu Lisabon.

Ronaldov jubilejný 500. gól

Úlohu favorita potvrdil Paríž Saint Germain, ktorý triumfoval na ihrisku Šachtaru Doneck 3:0.

Góly francúzskeho šampióna zaznamenali v prvom polčase Serge Aurier a David Luiz, vlastenca si v závere strelil domáci Darijo Srna.

Manchester United otočil priebeh duelu proti VfL Wolfsburg, keď od 4. minúty prehrával po góle Daniela Caligiuriho. Domáci sa však z počiatočného šoku otriasli a po polhodine vyrovnal z pokutového kopu Juan Mata.

Víťazstvo pre "červených diablov" obstaral po zmene strán Chris Smalling.

V druhom dueli B-skupiny moskovské CSKA takmer prišlo proti PSV Eindhoven o trojgólové vedenie z prvého polčasu.

Na vedúci presný zásah Ahmeda Musu nadviazal dvoma gólmi ďalší africký legionár Seydou Doumbia, ktorý však tesne pred prestávkou nepremenil pokutový kop.

To sa Rusom takmer vypomstilo, keď PSV znížilo po dvoch góloch Maxima Lestienneho. Po vylúčení hosťujúceho Santiaga Ariasa sa však skóre už nemenilo.

Z 0:1 na 2:1 otočil aj Manchester City na pôde Borussie Mönchengladbach. O zisku troch bodov pre anglického vicemajstra rozhodol v samom závere Sergio Agüero, ktorý premenil pokutový kop.

Prekvapenie sa zrodilo v Madride, kde Atletico nestačilo na Benficu Lisabon a prehralo 1:2.

Liga majstrov 2015/16:

A-skupina

Šachtar Doneck (Ukr.) - Paríž St. Germain (Fr.) 0:3 (0:2)

Góly: 7. Aurier, 23. David Luiz, 90. Srna (vlastný gól)

ŽK: 65. Ibrahimovič, 86. David Luiz, 89. Thiago Silva (všetci Paríž St. Germain), rozhodoval: Deniz Aytekin (Nem.)

Šachtar: Pjatov - Srna, Kučer, Rakickij, Ševčuk - Fred, Malyšev - Marlos (71. Kovalenko), A. Teixeira, Taison (71. Bernard) - Gladkij (85. Dentinho)

PSG: Trapp - Aurier, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell - Verratti, Thiago Motta, Matuidi - Di María (82. J. Pastore), Ibrahimovič (90.+ Lavezzi), Cavani (80. Lucas Moura)

David Luiz is back among the goals for PSG - Paris Saint-Germain!

Malmö FF (Švéd.) - Real Madrid (Šp.) 0:2 (0:1)

Góly: 29. a 90. C. Ronaldo

ŽK: 21. Rosenberg, 36. Berget, 36. Yotún - 11. Kovačič, 37. Casemiro, 75. Isco, ČK: 78. Yotún (Malmö) po 2. ŽK, rozhodoval: Cüneyt Cakir (Tur.)

Malmö: Wiland - Tinnerholm, Árnason, Bengtsson, Yotún - Lewicki, Adu - Rodič (67. Eikrem), Berget - Rosenberg, Durdič (81. F. Carvalho)

Real Madrid: Navas - Carvajal, Varane, Nacho, Á. Arbeloa - Casemiro, T. Kroos, Isco (84. Čeryšev) - Kovačič (73. L. Vázquez), Benzema (67. Modrič), C. Ronaldo

B-skupina

CSKA Moskva (Rus.) - PSV Eindhoven (Hol.) 3:2 (3:0)

Góly: 21. a 36. Doumbia (druhý z pok. kopu), 7. A. Musa - 60. a 68. Lestienne

ŽK: 86. Sčennikov - 16. Locadia, 35. Zoet, 44. Arias

ČK: 80. Arias (Eindhoven) po 2. ŽK, rozhodoval: Ruddy Buquet (Fr.)

CSKA: Akinfejev - M. Fernandes, V. Berezuckij, Ignaševič, Sčennikov - Z. Tošič (67. Milanov), Natcho (67. Jeremenko), Wernbloom, A. Musa - Dzagojev - Doumbia (90.+ Pančenko)

Eindhoven: Zoet - Arias, Bruma, H. Moreno, Brenet (77. S. Poulsen) - Pröpper, Hendrix, Maher (89. Vloet) - L. Narsingh, Locadia, Lestienne (77. G. Pereiro)

Manchester United - VFL Wolfsburg 2:1

Góly: 34. Mata (z pok. kopu), 53. Smalling - 4. D. Caligiuri

ŽK: 39. Schneiderlin, 41. Schweinsteiger, 61. Depay, 79. A. Young - 33. D. Caligiuri, rozhodoval: Viktor Kassai (Maď.)

Manchester: De Gea - L. Valencia (46. A. Young), Smalling, Daley Blind, Darmian - Schneiderlin, Schweinsteiger (72. P. Jones) - Mata, W. Rooney, Depay (62. Andreas Pereira) - Martial

Wolfsburg: Benaglio - Träsch (77. Jung), Naldo, Dante, Ricardo Rodriguez - Guilavougi, M. Arnold (70. Schürrle) - D. Caligiuri, M. Kruse, Draxler - Dost (70. N. Bendtner)

C-skupina

Atlético Madrid - Benfica Lisabon 1:2

Góly: 23. Correa - 36. Gaitán, 51. Guedes

ŽK: 40. Jackson Martínez, 55. O. Torres - 25. Eliseu, 28. Luisao, 40. Samaris, 82. Jardel, rozhodoval: Gianluca Rocchi (Tal.)

Atlético: Oblak - Juanfran, J. Giménez, Godín, Filipe Luís - Gabi, Tiago - O. Torres (63. Saúl Nigúez), Correa (77. F. Torres) - A. Griezmann (71. Vietto) - Jackson Martínez

Benfica: J. César - Semedo, Luisao, Jardel, Eliseu - Guedes, A. Almeida, Samaris (73. Fejsa), Gaitán - Jonas (80. Pizzi), R. Jimenéz (72. Mitroglou)

THAT feeling when you score your first #UCL goal...Congrats, Atltico de Madrid's ngel Correa!

D-skupina

Juventus Turín - FC Sevilla 2:0

Góly: 41. Morata, 87. Zaza

ŽK: 78. Coke (FC Sevilla), rozhodoval: Jonas Eriksson (Švéd.)

Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini, Evra - S. Khedira (76. Alex Sandro), Hernanes, P. Pogba - Cuadrado, Dybala (88. Rugani), Morata (80. Zaza)

Sevilla: S. Rico - Coke, Andreolli, Kolodziejczak, Trémoulinas - N'Zonzi (66. Iborra), Krychowiak - Konopľanka, Krohn-Dehli - Gameiro (65. Immobile), J. A. Reyes (79. Juan Munoz)

Úvodný gól zápasu (A. Morata)

Borussia Mönchengladbach - Manchester City 1:2

Góly: 54. Stindl - 65. Otamendi, 90. S. Agüero (z pok. kopu)

ŽK: 37. Stindl, 67. Korb, 87. Á. Domínguez - 21. Otamendi, rozhodoval: Clément Turpin (Fr.)

Mönchengladbach: Sommer - Korb (78. I. Traoré), A. Christensen, Á. Domínguez, Wendt - Dahoud (84. Nordtveit), G. Xhaka - Herrmann (72. Hahn), F. Johnson - Raffael, Stindl

Manchester City: Hart - Sagna, M. Demichelis, Otamendi, Kolarov - Y. Touré (46. Fernando), Fernandinho - K. De Bruyne, David Silva (65. J. Navas), Sterling (90.+ Zabaleta) - S. Agüero

Domov»Futbal»Liga majstrov»Liga majstrov: Juventus vyhral nad Sevillou aj Ronaldov 500. gól