V All Stars prvýkrát rozhodli nájazdy, Heatleyho hecoval aj Gretzky

TASR|3. feb 2003 o 11:47

Sunrise 3. februára (TASR) - Jednoznačnou hviezdou 53. All Star zápasu NHL vo floridskom Sunrise bol útočník Atlanty Dany Heatley, ktorý štyrmi gólmi ...

Sunrise 3. februára (TASR) - Jednoznačnou hviezdou 53. All Star zápasu NHL vo floridskom Sunrise bol útočník Atlanty Dany Heatley, ktorý štyrmi gólmi vyrovnal rekordný zápis exhibičných duelov a reprezentant východu sa stal najužitočnejším hráčom zápasu. Z víťazstva 6:5 sa však nakoniec tešil výber Západnej konferencie, o jeho triumfe rozhodli prvýkrát v histórii samostatné nájazdy.

Z kvarteta slovenských hokejistov v aréne Office Depot Center sa do štatistík zapísal len Marián Gáborík, autor gólu a dvoch asistencií. Pred zápasom si aktéri uctili minútou ticha pamiatku siedmich tragicky zosnulých kozmonautov, ktorí boli na palube raketoplánu Columbia.

Západná konferencia - Východná konferencia 6:5 po samostatných nájazdoch (3:2, 1:2, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 8. Forsberg (Näslund, Lidström), 9. Modano (Whitney, Schneider), 16. GÁBORÍK (Schneider, Fiodorov), 33. Jovanovski (Iginla, GÁBORÍK), 42. MacInnis (Fiodorov, GÁBORÍK), rozh. nájazd Guerin - 6. Heatley (Hamrlík), 11. Heatley (Jágr, Jokinen), 23. Heatley (Jokinen), 34. Heatley (Jokinen, Jágr), 50. Jokinen (Jágr, Heatley). Vylúčení: 0:0. Strely na bránku: 42:34. Rozhodcovia: LaRue, OďHalloran - 19.250 divákov.

Zostavy:

Západ: Roy (21. Thibault, 41. Turco) - Blake, Lidström, Brewer, Jovanovski, MacInnis, Schneider - Selänne, Weight, Kariya - Näslund, Forsberg, Bertuzzi - Whitney, Modano, Guerin - Iginla, Fiodorov, Gáborík

Východ: Chabibulin (21. Brodeur, 41. Lalime) - Poti, Ozolinš, Chára, Gončar, Hamrlík, Stevens - Jágr, Jokinen, Heatley - Šatan, Roenick, OďNeill - Kovaľov, St. Louis, Lecavalier - Hossa, Thornton, Murray

Vo svojom premiérovom štarte v elitnej spoločnosti bol 22-ročný Heatley na nezastavenie, strelil štyri góly, čo pred ním dokázali len štyria hokejisti - Wayne Gretzky (1983), Mario Lemieux (1990), Vincent Damphousse (1991) a Mike Gartner (1993). Práve legendárny Gretzky zašiel po druhej tretine do šatne Východnej konferencie za Heatleym, ktorý už mal v tom čase na konte štyri góly a nabádal ho k prekonaniu rekordu. "Veľmi si jeho krok vážim, bolo to od neho pekné," povedal Heatley, ktorý nakoniec piaty gól strelil až v samostatnom nájazde. Ten sa však do zápasových štatistík nepočíta. Mladý útočník Atlanty zaznamenal ako najmladší hráč v histórii All Star zápasov hetrik. Ten sa mu podarilo streliť vo veku 22 rokov a 12 dní, čím predchádzajúci rekord Gretzkého prekonal o jeden deň! Držiteľ Calderovej trofeje pred najlepšieho nováčika minulej sezóny pridal aj jednu asistenciu, stal sa najužitočnejším hráčom zápasu, za čo dostal luxusný terénny automobil Dodge. "Pravdepodobne ho darujem môjmu bratovi," prezradil Heatley. Nešťastne sa skončil zápas pre Douga Weighta zo St. Louis, ktorého v tretej tretine trafila strela spoluhráča Eda Jovanovského a stredný útočník exhibičný zápas nedohral.

Z kvarteta slovenských hráčov sa bodovo presadil len jediný reprezentant Západnej konferencie Marián Gáborík, ktorý najkôr doklepol medzi betóny Nikolaja Chabibulina strelu Mathieu Schneidera a potom asistoval pri dvoch góloch. "Myslím, že každý musel byť z tohto zápasu nadšený. Podarilo sa nám viacero pekných akcíí, výborne chytali brankári. Predĺženie bolo neuveriteľné a diváci si podobne ako aj my prišli na svoje. Som veľmi rád, že som bol súčasťou tejto skvelej šou, cením si to," povedal po svojom prvom štarte v All Star zápase Gáborík. Trio zástupcov Východnej konferencie Zdeno Chára, Marián Hossa a Miroslav Šatan nebodovalo, najbližšie bol ku gólu útočník Buffala, ale v samostatnom nájazde Turka neprekonal.

Domov»Hokej»NHL»V All Stars prvýkrát rozhodli nájazdy, Heatleyho hecoval aj Gretzky