Slovan neuspel tretí raz za sebou. S Ufou prehral po predĺžení

Tri zápasy a tri prehry. Hokejisti Slovana Bratislava síce proti tímu Salavat Julajev Ufa bodovali, ale z deviatich možných bodov z posledných domácich súbojov získali iba jeden.

Brankár Slovana Barry Brust zasahuje pri šanci Dmitrija Makarova.(Zdroj: TASR)

KONTINENTÁLNA HOKEJOVÁ LIGA - piatok:

Slovan Bratislava - Ufa 3:4 pp (1:0, 0:3, 2:0 - 0:1)

Góly: 12. Bartovič (Viedenský, Barker), 49. Puliš (Tičar, Jeglič), 53. Surový (Nagy, Kašpar) - 27. Engqvist (Omark, Grigorenko), 33. Višnevskij (Hartikainen, Gončarov), 33. Prochorkin (Chlystov, Chripunov), 65. Loginov (Omark).

Rozhodovali: Belov, Gusev - Zacharenkov, Sazonov, vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Brust (Slovan) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 7820 divákov.

Slovan: Brust - Barker, Sersen, Starosta, F. Novák, Mihálik, Švarný, Luža - L. Kašpar, V. Nedorost, Jeglič - A. Šťastný, Tičar, L. Nagy - Miklík, Surový, Bartovič - Skalický, Marek Viedenský, Puliš

Ufa: Svendberg - Lepistö, Loginov, Višnevskij, Gončarov, Arzamascev, Koľcov, Derľuk, Culygin - Grigorenko, Engqvist, Omark - Hartikainen, Makarov, Lisin - Lazarev, Soin, Ankudinov - Chlystov, Prochorkin, Chripunov

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v piatkovom zápase KHL na zimnom štadióne Ondreja Nepelu so Salavatom Julajev Ufa 3:4 po predĺžení. O víťazstve hostí rozhodol 43 sekúnd pred koncom nadstavby Alexander Loginov.

Bratislavčania zaznamenali tretiu domácu prehru za sebou. A v tabuľke Západnej konferencie sú so ziskom dvadsiatich bodov na 11. priečke.

Slovan najmä zásluhou brankára Barryho Brusta ustál počiatočný tlak súpera. A v dvanástej minúte otvoril skóre zásluhou Milana Bartoviča.

V druhej tretine domáci kruto pykali za nekoncentrovanosť a chyby v obrane - v rýchlom slede trikrát inkasovali. Nezložili však zbrane a v treťom dejstve po zvýšenej aktivite vyrovnali zásluhou premiérového gólu Radovana Puliša v KHL a gólovej dorážke kapitána Tomáša Surového.

Výborný výkon podal brankár Slovana Barry Brust. FOTO - SITA.

V predĺžení rozhodol o dvoch bodoch pre Ufu Loginov. Domáce trápenie Slovanistov sa ešte viac prehĺbilo - pred vlastnými fanúšikmi vyhrali iba tri z jedenástich duelov.

Zverenci trénera Miloša Říhu zakončia domácu šnúru nedeľňajším súbojom s Metallurgom Magnitogorsk (17.30 h).

Hlasy po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana: "Myslím si, že Ufa bola polovicu zápasu lepšia. Dobre korčuľovala i kombinovala, hrala takticky. My sme v prvej tretine viedli po taktickom výkone, neprepadali sme. V druhej časti sme si vytvorili tri šance a boli sme niekde úplne inde. Naraz všetci chceli hrať obrovský hokej a z tých chýb, čo sme urobili, sme dostali tri góly. Ďakujem mužstvu konečne za charakter - v tretej tretine všetci položili, čo mohli. Plnili to, čo sme si povedali a hrali puky do bránky. V závere sme mali tutové šance, ale zasa sme dávali prihrávky mimo bránky. Tam sa to zlomilo. Čo sa týka predĺženia, to nechcem komentovať."

Igor Zacharkin, tréner Ufy: "Bol to zaujímavý zápas. Páčila sa mi hra, akú predvádzal Slovan. Stále máme problém v tretej tretine, v ktorej hráme zle. Napriek tomu, že sme vyhrali, máme stále na čom pracovať."

Online prenos

65. min - Už sa zdalo, že zápas dospeje až do samostatných nájazdov. Lenže dvadsaťšesť sekúnd pred koncom predĺženia vystrelil Loginov a rozhodol o tom, že si hostia odvezú z Bratislavy dva body.

61. min - Začalo sa predĺženie.

III. tretina

60. min - Tretia tretina sa skončila.

58. min - Slovan sa v závere dokonca dostal do vedenia, ale gól neplatí. Svendbergom vyrazený puk poslal Pavol Skalický do siete rukou.

53. min - Slovan dostal možnosť presilovej hry a vyrovnáva na 3:3! Strelu Lukáša Kašpara brankár súpera len vyrazil pred seba a Tomáš Surový doráža puk do siete.

49. min - Slovan sa dostáva naspäť do zápasu. Rok Tičar vystrelil od modrej čiary a pred Svendbergom tečuje puk Radovan Puliš. Zaznamenáva svoj premiérový gól v KHL.

46. min - Namiesto toho, aby sa Slovan pokúsil zvýšiť tlak a urobiť niečo s výsledkom, iba sa bráni. Zo šiestich minút hral až štyri v početnej nevýhode.

41. min - Tretia tretina sa začala.

II. tretina

40. min - Druhá tretina sa skončila.

37. min - Súper je výrazne aktívnejší - aspoň z hľadiska streleckých pokusov. Na Brusta vyslal už dvadsaťosem striel. Svendberg má na konte iba pätnásť zákrokov.

33. min - Prešlo len dvadsať sekúnd a Slovan už prehráva o dva góly. Denis Chlystov našiel Prochorkina, ktorý pohotovou strelou prekonal Brusta.

33. min - Veľmi smolný moment pre Slovan Bratislava. Po strele Višnevského brankár Brust nevedel, kde má puk. A ten prepadol za jeho chrbát. Domáci prehrávajú 1:2.

27. min - A je vyrovnané! Slovan tesné vedenie neudržal, k puku sa v útočnom pásme dostal Engqvist, výborne sa dokázal zorientovať, otočil sa a pohotovo prestrelil Brusta.

21. min - Druhá tretina sa začala.

I. tretina

20. min - Prvá tretina sa skončila.

16. min - Pozitívne je, že Slovan je konečne pomerne efektívny - aspoň z hľadiska pomeru streleckých pokusov. Aktívnejší sú totiž hostia - 4:9.

12. min - Slovan sa dostáva do vedenia! Cam Barker prestrčil puk na Mareka Viedenského, ten našiel pred bránou Milana Bartoviča a Svendberg v bráne Ufy inkasuje.

9. min - Opäť výborný Brust drží Slovan nad vodou. Domáci sa museli brániť v početnej nevýhode, ale kanadský brankár chytá spoľahlivo a pripisuje si ďalší úspešný zákrok.

3. min - Slovan hneď v úvode mohol prehrávať. Po dobrej prihrávke od spoluhráča spoza brány sa dostal do zakončenia zblízka Makarov. Brust pohotovo zasiahol.

1. min - Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - Nedarí sa ani súperovi Slovana. Ufa prehrala posledné tri zápasy. Najprv s Amurom Chabarovsk 1:4, potom na ľade Dinama Minsk 3:6 a nakoniec v stredu aj na štadióne Viťazu Moskovská oblasť 0:3.

Pred zápasom - Slovanu sa v tejto sezóne na domácom štadióne príliš nedarí. Z desiatich zápasov vyhral len tri. A z tridsiatich možných bodov získal deväť.

„Vonku sa nám hrá lepšie,“ vravel Říha. „Tam hráme jednoduchšie a nie sme pod veľkým tlakom. Doma musíme vymýšľať, kým súper vyčkáva. To nám nesedí.“

Tréner Slovana Miloš Říha má nad čím premýšľať. FOTO - SITA.

Naposledy Slovan prehral s Čeľabinskom o dva góly. Na strely na bránku bol pritom výrazne aktívnejší - 43:17. Hrá neefektívne, zlyháva v koncovke. Nepremieňa ani vyložené príležitosti.

„Neviem si to vysvetliť,“ pokračoval Říha. „Na tréningu to chlapcom ide, strieľajú góly, ale v zápase nie. Každý ide do Bratislavy s tým, že hrá z hustej obrany. Treba ju prekonať. V zakončení mi chýba nejaký moment prekvapenia alebo využitá presilovka.“

Naposledy prehral Slovan doma s Čeľabinskom.

Na posledný zápas prišlo len 6883 ľudí, čo je druhá najslabšia návšteva na zápase KHL v Bratislave. A v závere domáce mužstvo vypískali.

„Nečudujem sa, všetci boli na začiatku vo veľkom očakávaní,“ priznal český kouč. „Chcel by som však, aby diváci vydržali. Hráči v príprave tvrdo pracujú, verím im. Výsledok sa čoskoro musí dostaviť.“

Pred zápasom - Stále sa to opakuje. Neviem si to vysvetliť, vravel o streleckej nemohúcnosti hokejistov Slovana Bratislava po doteraz poslednom zápase v KHL s Traktorom Čeľabinsk tréner Miloš Říha.

Ďalší pokus rozšíriť svoje bodové konto budú mať jeho zverenci v piatok. Na domácom ľade privítajú od 19.30 hod dvanásty tím tabuľky Východnej konferencie - Salavat Julajev Ufa.