Mak prispel k remíze s Dortmundom. Duel pre výtržnosti prerušili

Róbert Mak sa teší z gólu do siete Borussie Dortmund.
Róbert Mak sa teší z gólu do siete Borussie Dortmund. (Autor: TASR/AP)
Ján Mikula|2. okt 2015 o 18:32

PAOK Solún remizoval v Európskej lige s Borussiou Dortmund 1:1. Viedol 1:0 po góle Slováka Róberta Maka.

BRATISLAVA. „Radšej by som bral tri body a nemusel by som pritom skórovať,“ povedal okrem iného po zápase PAOK Solún - Borussia Dortmund (1:1) v 2. kole skupinovej fázy Európskej ligy slovenský reprezentant Róbert Mak (24).

Bol autorom jediného gólu domácich v 34. minúte.

Nabehol si za obranu Dortmundu po pase kapitána Alexandrosa Tziolisa, s loptou prešprintoval až na pravú stranu vnútri pokutového územia a nechytateľnou strelou od brvna prekonal brankára Borussie Romana Weidenfellera.

Po oslavách s divákmi a spoluhráčmi videl od rozhodcu žltú kartu.

Gól Róberta Maka do siete Borussie Dortmund.

Radosť aj sklamanie

V Makovi, už miláčikovi domáceho publika, sa však po stretnutí miešala radosť so sklamaním. „Som rád, že som skóroval, ale som aj trochu sklamaný. Boli sme blízko k senzačnému výsledku, veď Dortmund je vynikajúci tím,“ uviedol Mak pre svoj oficiálny web.

„Vedeli sme, že proti Borussii si nemôžeme dovoliť hrať bezhlavo, nemôžeme otvoriť našu obranu. Najdôležitejšia bola dobrá defenzíva a z nej sme vyrážali do protiútokov. Po jednom z nich sa mi napokon aj podarilo skórovať,“ opísal gólový moment Slovák.

Róbert Mak strieľa ponad brániaceho Nevena Subotiča gól do siete Borussie Dortmund. FOTO - TASR/AP.

Rozohrané na tri body

Mak mal po góle strelou od brvna a do siete obrovskú radosť. Pribehol k tribúne, prstom smeroval na konkrétne miesta na nej a posielal tam bozky.

„Smerovali mojim najbližším. Manželke Zuzke a otcovi, ktorí boli na zápase. Škoda, že sme to vedenie neudržali, ale aj bod je dobrý. Ale zápas sme mali dobre rozohraný, mohli sme mať aj tri,“ povedal.

Róbert Mak posielal po góle bozky na tribúnu. FOTO - TASR/AP.

Keď sa už schyľovalo k prekvapeniu, v 72. minúte vyrovnal presným zásahom Gonzalo Castro. Grécky tím si tak do tabuľky C-skupiny pripísal druhý bod, Borussia je so štyrmi bodmi na čele.

Na vypredanom 25-tisícovom štadióne Toumba v Solúne odohral celý zápas aj ďalší slovenský reprezentant domácich Erik Sabo.

Vypredané bude aj derby

Vypredané bude aj v najbližšom súboji PAOK, keďže pôjde o derby. „V nedeľu bude opäť plno. Privítame nášho odvekého rivala Olympiakos. Teraz bude najdôležitejšie, aby sme sa zregenerovali,“ uzavrel Mak.

Aj takto to zvykne vyzerať na zápasoch PAOK Solún s Olympiakosom.

Grécka polícia zadržala osem fanúšikov Borussie Dortmund počas výtržností na zápase. K potýčke fanúšikov s políciou prišlo potom, ako tí začali hádzať na bezpečnostných pracovníkov pyrotechniku, ako informuje TASR.

Polícia sa snažila oddeliť fanúšikov oboch táborov. Duel v druhom polčase na niekoľko minút prerušili. Pri výtržnostiach sa nikto nezranil.

Domov»Futbal»Európska liga»Mak prispel k remíze s Dortmundom. Duel pre výtržnosti prerušili