Barcelona prehrala, v Seville pykala za nevyužité šance

TASR|3. okt 2015 o 18:02

Barcelona inkasovala v priebehu šiestich minút druhého polčasu dva góly a stratila celý zápas.

SEVILLA. Futbalisti FC Barcelona utrpeli v novej sezóne Primera Division druhú prehru. V sobotňajšom stretnutí 7. kola na pôde FC Sevilla pykali za nevyužité príležitosti.

V priebehu šiestich minút druhého polčasu inkasovali dva góly a stratili celý zápas. Po prehre 1:2 vyšli bodovo naprázdno v druhom dueli z uplynulých troch ligových stretnutí.

Barcelona nastúpila v metropole Andalúzie bez zranených opôr Lionela Messiho a Andreasa Iniestu. V prvej polhodine sa mohla ujať vedenia, no Luis Suarez ani jednu šancu nevyužil.

V 24. minúte Neymar vyvrátil všetky zákony fyziky, keď sa lopta po jeho priamom kope odrazila od žrde a kĺzala sa po celej bránkovej čiare von z brány.

Katalánci sa za svoju nemohúcnosť v zakončení pykali v druhom polčase. Najskôr sa v 52. minúte predral po pravom krídle Gameiro a jeho center umiestnil do siete zľava nabiehajúci Krohn-Dehli.

Už o šesť minút si strelec gólu zasekol loptu na ľavom okraji šestnástky, obrancovia Barcelony zostali v pozícii štatistov a Krohn-Dehliho technický pokus pohľadil hlavou do siete Iborra.

Štvrťhodinu pred koncom ešte znížil z penalty Neymar, ale to bolo zo strany hostí všetko, hoci v závere viackrát ohrozili Ricovu bránu.