Prešov prehral v La Rioje o osem gólov, tréner bol však s výkonom spokojný

Radoslav Antl bol spolu s Vjačeslavom Sadovijom najlepším strelcom Prešova. Obaja strelili zhodne po osem gólov. (Autor: TASR)
TASR|3. okt 2015 o 19:22

Tatranu Prešov patrí v tabuľke C-skupiny posledná šiesta priečka.

LIGA MAJSTROV

Naturhouse La Rioja - Tatran Prešov 37:29 (22:15)

Zostava a góly Prešova: Božič, Čupryna - Antl 8/3, Sadovij 8, Peskov 4, Hrstka 3, Kopčo 2, Petro 2, Číp 1, Pekár 1, Wilga, Radčenko, Šarpataky, Ivkovič.

Najviac gólov La Rioja: Fernandez 14, Stenmalm 6, Rocas Comas 6/3.

Rozhodovali: Pavičevič, Raznatovič (Č. Hora), vylúčení: 4 - 6, ČK: 38. Pekár (Prešov), 7 m hody: 3/3 - 3/3.

LA RIOJA. Hádzanári Tatrana Prešov prehrali v sobotňajšom dueli hlavnej fázy Ligy majstrov na palubovke španielskeho tímu Naturhouse La Rioja 29:37.

V tohtosezónnej edícii prestížnej súťaže prehrali zatiaľ všetky tri duely a v tabuľke C-skupiny im patrí posledná šiesta priečka.

Problémy so zostavou

Tréner slovenského šampióna Rastislav Trtík mal opäť problémy so zostavou, keď mu chýbalo až päť kľúčových hráčov. Na hre Tatrana to od začiatku bolo poznať.

Hostia za pomoci vysunutej obrany eliminovali jeho útočnú kombináciu a v zakončení boli oveľa efektívnejší. Čupryna síce v úvode podržal Prešovčanov dvomi dôležitými zákrokmi, ale na následné ofenzívne predstavenie Fernandeza nemal nárok.

Domáci krídelník hral s obrovskou chuťou a v prvom polčase si vďaka jeho presnej muške vypracovala La Rioja rozhodujúci náskok. Prešov vzdoroval do 10. minúty, keď Kopčo znížil na 5:7, ale v ďalšom priebehu so súperom výrazne stratil krok.

Prešov nestačil v efektivite

Jeho strata sa v 22. minúte vyšplhala už na osem gólov (17:9), no v závere gólovo potiahli Prešov spojky a upravili na 15:22 z pohľadu hostí.

Sedemgólové manko bolo však pre slovenského majstra príliš veľkým sústom a favorizovým domácim v efektivite nestačil.

Hoci sa vďaka Sadovému dotiahol v 35. minúte na 19:23 a ešte v 48. minúte skresal Antl náskok domácich na tri góly (24:27), famózny obrat sa nekonal.

La Rioja si triumf postrážila a v závere dokonca ešte zvýšila rozdiel na osem gólov pri konečnom skóre 37:29.

Hlas po zápase:

Rastislav Trtík, tréner Tatrana: "Nie som sklamaný, pretože do stretnutia sme išli s veľkým hendikepom. Hráme totiž len na tri spojky a vzhľadom na tento fakt som bol s našim výkonom spokojný. Teší ma aj fungovanie obrany 0-6, za ktorou výborne chytal ako Čupryna, tak aj neskôr Božič. Nedokázali sme na súpera vytvoriť dostatočný tlak a skórovať. V tom bol náš hlavný problém. Krok po kroku sa však musíme posúvať a ísť ďalej. Sme v ťažkej situácii, pretože sa nám zranil Sadovij a uvidíme, ako to bude vyzerať ďalej."

6. TATRAN PREŠOV 3 0 0 3 72:100 0

Domov»Halové športy»Hádzaná»Prešov prehral v La Rioje o osem gólov, tréner bol však s výkonom spokojný