Slovan dostal tri góly v poslednej päťminútovke, prehral 2:5

Za sebou odohrali doma štyri zápasy a získali v nich iba jediný bod. Hokejisti Slovana Bratislava v nedeľu nestačili ani na Magnitogorsk.

Hráč Magnitogorsku Alexej Bereglazov sa snaží spoza bránky prekvapiť brankára Slovana Michaela Garnetta.(Zdroj: TASR)

KONTINENTÁLNA HOKEJOVÁ LIGA - nedeľa:

Slovan Bratislava - Magnitogorsk 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)

Gól: 45. Bartovič (Surový, L. Nagy), 50. Tičar (A. Šťastný, Jeglič) - 16. Platonov (J. Birjukov), 32. Tereščenko (Filippi, Lee), 56. Filippi (Wolski), 59. Osala (Filippi, Wolski), 60. Timkin (Kaletnik)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Belov, Gusev - Zacharenkov, Sazonov (všetci Rus.), 8342 divákov

Slovan: Garnett - Barker, Sersen, Starosta F. Novák, Mihálik, Švarný, Luža - Miklík, V. Nedorost, L. Nagy - Kašpar, Surový, Bartovič - A. Šťastný, Viedenský, Skalický - Puliš, Tičar, Jeglič

Magnitogorsk: Košečkin - Antipin, J. Birjukov, Lee, Chabarov, Tereščenko, Batyršin, Bereglazov - Zaripov, Jan Kovář, Moziakin - Wolski, Kaletnik, Kosov - Timkin, Železkov, Osala - Potechin, Filippi, Platonov

BRATISLAVA. Hráči Slovana Bratislava neuspeli vo svojom nedeľňajšom vystúpení v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL). Metallurgu Magnitogorsk pred vlastnými fanúšikmi podľahli 2:5.

Slovan po góloch Platonova v oslabení a Tereščenka v presilovke prehrával už 0:2. V tretej tretine však Bartovič skorigoval výsledok a Tičar vyrovnal.

Pred brankárom súpera sa márne snaží presadiť kapitán Tomáš Surový. FOTO - SITA/AP.

V 56. minúte pridal tretí gól hostí Filippi, štvrtý sedemdesiatšesť sekúnd pred treťou sirénou Osala. Definitívnu bodku za zápasom dal vzápätí Timkin.

Slovan má zo sedemnástich tohtosezónnych stretnutí v KHL na svojom konte dvadsať bodov. A v tabuľke Západnej konferencie mu patrí dvanáste miesto.

Najbližšie sa predstaví v stredu 7. októbra na ľade Ufy v úvode štvorzápasovej šnúry u súperov. Doma nastúpi až 17. októbra proti Jugre Chanty-Mansijsk.

Hlasy po zápase:

Miloš Říha (tréner Slovana): "Vedeli sme, že prišlo silné družstvo. Súper bol v úvode lepší a dal dva góly. Zase sme sa výborne zdvihli a vyrovnali sme na 2:2. Mali sme súpera pod obrovským tlakom. Bohužiaľ, zase sme inkasovali. Konečný výsledok je krutý, v závere však padlo veľa gólov do našej bránky."

Michael Keenan (tréner Magnitogorska): "Bol to veľmi zaujímavý duel so zápletkou v tretej tretine. Som veľmi rád, že sme dali päť gólov a strelilo ich päť rôznych hráčov. Dôležité bolo, že sa nám podarilo ustrážiť presilovky súpera."

Ladislav Nagy (útočník Slovana): "Dve tretiny sme hrali katastrofálne, potom sme museli doťahovať náskok súpera. Vyrovnali sme a dáme si gól. Neviem, v čom to je. Je to neuveriteľné."

Tomáš Starosta (obranca Slovana): "Ťažko povedať, či na nás padla deka. Prehrávali sme a dokázali sme vyrovnať. Zase sme smolne prehrali. Bohužiaľ, nič sa nedá robiť. Mrzí nás to. Každý jeden bod nám bude chýbať, ale stále ešte máme dosť zápasov. Musíme sa naladiť na víťaznú vlnu."

Online prenos

60. min - A záver Slovan absolútne nezvláda. Päťdesiatosem sekúnd pred koncom nedôrazný Barker pustil do zakončenia Timkina, ktorý bekhendom upravuje na 5:2.

59. min - Zdá sa, že je definitívne rozhodnuté. Slovan skúšal power-play, ale k puku sa dostal Oskar Osala a do prázdnej brány zvyšuje na rozdiel dvoch gólov.

56. min - Lenže teraz obrovská smola Slovana, keď si strelu Filippiho zráža do vlastnej brány Milan Bartovič. Niečo viac ako štyri minúty pred koncom Slovan opäť prehráva.

50. min - A je vyrovnané! Podobne ako naposledy proti Ufe, aj proti Magnitogorsku Slovan zmazáva v tretej tretine dvojgólové manko a vyrovnáva. Košečkina prestrelil Rok Tičar.

45. min - Slovan sa vracia do zápasu! Milan Bartovič si našiel priestor pred bránou, dostal výbornú prihrávku a strelou z prvej prekonal Košečkina.

41. min - Tretia tretina sa začala.

II. tretina

40. min - Druhá tretina sa skončila.

36. min - Štatisticky má Slovan stále mierne prevahu - na strely 17:16, aj na úspešné vhadzovania - 20:17. Lenže prehráva na góly - 0:2. A to je ten najpodstatnejší ukazovateľ.

32. min - Teraz dostali pre zmenu výhodu presilovky hostia a naložili s ňou úplne inak ako Slovanisti. Filippi parádnou kolmicou cez šírku klziska našiel Tereščenka, ktorý druhý raz prekonáva Garnetta.

28. min - Slovan mal opäť výhodu presilovej hry, ale zatiaľ nevie nájsť recept na Košečkina. Strelecky je aktívnejší - vedie 14:10. Žiadny výraznejší tlak si však stále nevypracoval.

21. min - Druhá tretina sa začala.

I. tretina

20. min - Prvá tretina sa skončila.

16. min - Slovan mal výhodu presilovej hry, ale inkasuje v nej gól. V oslabení sa dostal do útočného pásma Platonov a strelou švihom prestrelil Garnetta.

12. min - Slovan zatiaľ za súperom zaostáva. Puliš mal síce dobrú šancu a domáci hrali aj presilovú hru, ale korčuliarsky lepší je Magnitogorsk. A brankár Garnett musí opäť zasahovať.

3. min - Magnitogorsk je aktívnejší, Michael Garnett hneď v úvode musí byť v pozore. Do šance sa dostal po individuálnom prieniku Lee, ale Kanaďan výborne zasiahol.

1. min - Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - Súper Slovana Metallurg Magnitogorsk je víťazom Gagarinovho pohára zo sezóny 2013/2014. Vtedy vo finále play-off zdolal dnes už neexistujúci tím HC LEV Praha 4:3 na zápasy.

Svoj zatiaľ posledný zápas v tomto ročníku KHL odohral 30. septembra. Z ľadu Dinama Minsk odišiel domov bez bodov. Prehral tesne 1:2.

Pred zápasom - Po zaváhaniach s Nižnekamskom (0:3) a Čeľabinskom (1:3) neuspel Slovan ani naposledy proti Salavatu Julajev Ufa. V tretej tretine síce vyrovnal z 1:3 na 3:3, ale napokon prehral po predĺžení.

Zostrih zo zápasu proti Ufe (3:4 pp).

"Ďakujem mužstvu konečne za charakter. V tretej tretine všetci položili, čo mohli. Plnili to, čo sme si povedali a hrali puky do bránky. V závere sme mali tutové šance, ale zasa sme dávali prihrávky mimo bránky. Tam sa to zlomilo," hodnotil súboj s Ufou tréner Miloš Říha.

Pred zápasom - Tri domáce zápasy, štyri strelené góly a iba jeden získaný bod. Hokejisti Slovana Bratislava nemajú z domácej série najlepšiu bilanciu. A v tabuľke Západnej konferencie sa postupne prepadávajú.

V nedeľu sa pokúsia zabojovať o body proti víťazovi Gagarinovho pohára zo sezóny 2013/2014 - Metallurgu Magnitogorsk. Zápas sa začína o 17.30 hod.