V súboji Slovákov sa tešil Hamšík. Neapol rozdrvil AC Miláno

Allan strieľa vedúci gól Neapola v stretnutí na ihrisku AC Miláno.
Allan strieľa vedúci gól Neapola v stretnutí na ihrisku AC Miláno. (Autor: SITA/AP)
TASR|4. okt 2015 o 15:35

Kucka i Hamšík nastúpili vo svojich tímoch v základnej zostave. AC Miláno napokon doma vysoko prehralo.

RÍM. Futbalisti SSC Neapol vedení slovenským kapitánom Marekom Hamšíkom zvíťazili v nedeľnom šlágri 7. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A na San Sire nad domácim AC Miláno s Jurajom Kuckom v základnej zostave presvedčivo 4:0.

Skóre duelu otvoril v 13. minúte Allan. Dva góly po ňom pridal Lorenzo Insigne. Vlastenec domáceho stopéra Elyho v 77. minúte len zvýraznil zaslúžený triumf hostí.

Hamšík hral do 74. minúty, Kucka striedal štyri minúty pred koncom.

Inter Miláno sa vďaka remíze 1:1 na pôde Sampdorie Janov vrátil na čelo tabuľky. Fiorentina však má k dobru večerný domáci súboj proti Atalante Bergamo.

Debut v drese AS Rím absolvoval slovenský reprezentant Norbert Gyömbér - v zápase v Palerme nastúpil na ihrisko v 83. minúte. Rimania zvíťazili 4:2.

Futbalisti AS Rím oslavujú gól Miralema Pjaniča (druhý sprava). FOTO - TASR/AP.

TALIANSKO - 7. kolo:

Empoli - Sassuolo 1:0 (0:0)

Gól: 88. Maccarone, ČK: 90. Zielinski (Empoli), 8500 divákov

Sampdoria Janov - Inter Miláno 1:1 (0:0)

Góly: 51. Muriel - 76. Perišič

/Dávid Ivan (Sampdoria) hral od 87. min/

Hráč Interu Miláno Ivan Perišič (vľavo) strieľa gól do siete Sampdorie. FOTO - SITA/AP.

Palermo - AS Rím 2:4 (0:3)

Góly: 58. Gilardino, 90.+ G. González - 28. a 90.+ Gervinho, 2. Pjanič, 14. Florenzi