Šláger mal jasný priebeh. Arsenal rozhodol s United za trinásť minút

Futbalista Arsenalu Londýn Mesut Özil zahráva priamy kop v zápase proti Manchestru United. (Autor: SITA/AP)
TASR|4. okt 2015 o 16:48

Mal to byť šláger kola, ale po dvadsiatich minútach bolo rozhodnuté. Arsenal jednoznačne prevýšil Manchester United a zvíťazil 3:0.

LONDÝN. Futbalisti FC Liverpool v zostave so slovenským reprezentantom Martinom Škrtelom remizovali v nedeľňajšom tradičnom Merseyside derby na ihrisku Evertonu 1:1.

Bol to už tretí nerozhodný výsledok v mestskom šlágri za sebou a štvrtý na štadióne Goodison Park v sérii. Škrtel odohral v strede obrany celý zápas.

Skóre v poradí 225. derby otvorili v 41. minúte hostia. Hlavičkou sa presadil Danny Ings. Ten sa v týždni dočkal svojej premiérovej pozvánky do anglickej reprezentácie.

Ešte do polčasu Everton vyrovnal. V prvej minúte nadstavenia sa o to postaral Belgičan Romelu Lukaku. Po zmene strán už gól nepadol.

Ostrý súboj o loptu zvádzajú Romelu Lukaku (v modrom) a Mamadou Sakho. FOTO - TASR/AP.

V celkovej vzájomnej bilancii FC Liverpool nad Evertonom stále vedie 88:66. Sedemdesiatjeden duelov sa skončilo remízou.

Everton si pripísal už štvrtú remízu v aktuálnom ročníku Premier League. A pred Liverpoolom si v neúplnej tabuľke udržal náskok jedného bodu. Momentálne mu patrí šiesta priečka, FC je desiaty.

"Myslím, že v prvom polčase sme boli lepším tímom a zaslúžene sme sa ujali vedenia. Škoda, že sme hneď potom po našej chybe inkasovali. Som ale hrdý na hráčov. Je to pre nás cenný bod," povedal kouč FC Liverpool Brendan Rodgers.

V ďalšom zo šlágrov víkendu si Arsenal Londýn poradil doma s Manchestrom United 3:0. O svojom triumfe rozhodol tromi gólmi už v úvodnej dvadsaťminútovke.

V 6. minúte sa efektnou pätičkou presadil Alexis Sanchez. A už o niekoľko sekúnd neskôr pridal druhý gól Mesut Özil. Skvelú pasáž londýnskeho klubu zavŕšil v 19. minúte svojim druhým presným zásahom Sanchez.

Arsenal poskočil na druhú priečku s dvojbodovou stratou na lídra Manchester City. United sú o skóre na treťom mieste.

PREMIER LEAGUE - 8. kolo:

FC Everton - FC Liverpool 1:1 (1:1)

Góly: 45.+1 Lukaku - 41. Ings

/ŠKRTEL odohral v drese hostí celý zápas/

Arsenal Londýn - Manchester United 3:0 (3:0)

Góly: 6. a 19. Sanchez, 7. Özil

Swansea City - Tottenham Hotspur 2:2 (2:1)

Góly: 16. Ayew, 31. Kane (vlastný) - 27. a 65. Eriksen

Domov»Futbal»Anglicko»Šláger mal jasný priebeh. Arsenal rozhodol s United za trinásť minút