Bayern rozdrvil aj Dortmund. Lewandowski pridal ďalšie dva góly

Robert Lewandowski rozšíril svoj strelecký účet o ďalšie dva góly.
Robert Lewandowski rozšíril svoj strelecký účet o ďalšie dva góly. (Autor: SITA/AP)
TASR|4. okt 2015 o 17:43

Predstavovali sme si to úplne inak, no musíme akceptovať, že sme na dnešný Bayern neboli dostatočne dobrí, hodnotil tréner Borussie Dortmund Thomas Tuchel.

MNÍCHOV. Futbalisti Bayernu Mníchov sú v nemeckej bundeslige naďalej stopercentní. V nedeľňajšom šlágri 8. kola deklasovali vo svojej Alianz aréne Borussiu Dortmund 5:1.

Vyrovnali svoj vlastný rekord s ôsmimi víťazstvami za sebou na začiatku sezóny. A pred svojim súperom majú na čele tabuľky už sedembodový náskok.

Zostrih zo zápasu medzi Bayernom a Dortmundom (5:1).

Obhajcu titulu nasmeroval k hladkému triumfu Thomas Müller. V 26. minúte po chybnom vybehnutí brankára Borussie Romana Bürkiho otvoril skóre. A o deväť minút neskôr pridal z penalty druhý gól.

Pierre-Emerick Aubameyang potom potvrdil svoju streleckú fazónu - gólovo sa presadil aj v ôsmom dueli v tejto ligovej sezóne. Lenže Bayern po prestávke pridal ďalšie tri zásahy.

Dva z nich išli na konto Roberta Lewandowského. V súboji proti svojmu bývalému zamestnávateľovi potvrdil post lídra tabuľky kanonierov.

Robert Lewandowski (tretí zľava) strieľa jeden z gólov do siete Borussie Dortmund. FOTO - SITA/AP.

Lewandowského dvanásť gólov v úvodných ôsmich kolách znamená vyrovnanie bundesligového rekordu Christiana Müllera zo sezóny 1964/65 a Gerda Müllera zo sezóny 1968/69.

"Dosiahli sme skvelý výsledok, ale musíme zostať nohami stále na zemi. Dnes nás ešte nikto za nemeckého majstra korunovať nebude," vyhlásil pre nemecké médiá bezprostredne po zápase kouč Bayernu Pep Guardiola.

Jeho náprotivok Thomas Tuchel priznal, že vyhral lepší tím. "Predstavovali sme si to úplne inak, no musíme akceptovať, že sme na dnešný Bayern neboli dostatočne dobrí," povedal Tuchel.

Bundesliga - 8. kolo:

FC Schalke 04 - 1. FC Kolín 0:3 (0:1)

Góly: 45. Modeste, 80. Gerhardt, 84. Zoller

Bayern Mníchov - Borussia Dortmund 5:1 (2:1)

Góly: 26. a 35. T. Müller (druhý z pok. kopu), 46. a 58. Lewandowski, 66. Götze - 37. Aubameyang

Bayer Leverkusen - Augsburg 1:1 (1:1)

Góly: 39. Bellarabi - 12. Leno (vl.)

Domov»Futbal»Nemecko»Bayern rozdrvil aj Dortmund. Lewandowski pridal ďalšie dva góly