Halák opäť nechytal a zrejme nestihne úvod sezóny v NHL

Jaroslav Halák v prípravnom zápase proti Philadelphii.
Jaroslav Halák v prípravnom zápase proti Philadelphii. (Autor: TASR/AP)
SITA|5. okt 2015 o 07:34

Slovenský brankár v príprave odchytal iba 40 minút, aj to ešte 21. septembra v súboji s Philadelphiou.

WASHINGTON. Záverečný prípravný zápas pred novou sezónou NHL medzi Washingtonom a New York Islanders vyznel jasne pre hokejistov z hlavného mesta USA.

Washington zvíťazil 6:2 najmä zásluhou dvoch gólov Alexandra Ovečkina a produktivity dvojice John Carlson, Jevgenij Kuznecov, obaja odchádzali z ľadu s bilanciou 1+3.

V tíme Islanders chýbal opäť aj slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý pre zranenie možno nestihne piatkový úvodný zápas novej sezóny proti obhajcovi Stanleyho pohára Chicagu.

Neistý štart

Podľa zámorských médií Halák stále nie je v poriadku po zranení v hornej časti tela. V príprave odchytal iba 40 minút, aj to ešte 21. septembra v súboji s Philadelphiou (3:2).

Do tréningového procesu sa vrátil minulý štvrtok, ale len na krátky čas. Podľa servera Newsday mal Halák s tímom odcestovať na zápas do Washingtonu a v utorok by mohol s mužstvom trénovať. Jeho nasadenie do súboja proti Chicagu je však podľa trénera Jacka Capuana málo pravdepodobné najmä vzhľadom na nedostatočnú tréningovú a hernú prax.

Náhradník Greiss

"Ak Halák nebude môcť v piatok do bránky, prednosť dostane Thomas Greiss. Doteraz však neodchytal viac ako 25 zápasov v jednej sezóne NHL," pripomína server hockeybuzz.com.

Nemecký reprezentant Greiss má 29 rokov a do New Yorku prišiel v lete z Pittsburghu, kde vlani absolvoval 20 zápasov základnej časti s deviatimi víťazstvami na konte. Halák bol v uplynulej sezóne brankárskou jednotkou Islanders a podľa hockyebuzz.com bol po Tavaresovi druhým tzv. nenahraditeľným hráčom pre mužstvo.