Sekera zaznamenal mínusové body, Eichel skóroval pri debute

V NHL sa v prvom predĺžení troch proti trom strelecky presadil Jason Garrison z Tampy Bay.

Slovenský obranca Andrej Sekera (vpravo) odohral za Edmonton premiérový zápas.(Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Len obranca Andrej Sekera z Edmontonu Oilers sa predstavil na ľade spomedzi slovenských hokejistov v druhý hrací deň nového ročníka NHL.

Oilers prehrali na ľade St. Louis 1:3 a slovenský zadák si počas vyše 20 minút pripísal jednu strelu, jednu zblokovanú strelu a dva mínusové body.

Nedoliečený Zdeno Chára podľa predpokladov nenastúpil za Boston v domácom súboji proti Winnipegu a Bruins bez svojho kapitána v ouvertúre sezóny utŕžili nepríjemnú prehru 2:6.

Bostonu sa pred sezónou rozpadla obrana a odborníci predpokladajú, že práve nevystužená defenzíva môže byť veľkým problémom pre trénera Clauda Juliena.

"Dnes nehorela len obrana. Musíme sa pozrieť na našu hru ako celok a poučiť sa,“ uviedol Claude Julien pre server NHL.

Prvý hetrik novej sezóny NHL zaznamenal útočník Minnesoty Zach Parise. Najmä tento 31-ročný kanonier prispel k šokujúcemu obratu Minnesoty na ľade Colorada.

Parise strelil hetrik.

Hostia zvíťazili 5:4, hoci po prvej tretine prehrávali 0:3 a ešte v 45. min to bolo 4:1 pre Colorado. Potom však hráči Wild strelili štyri góly za päť minút a zobrali za to všetky body.

NHL zažila už aj prvé predĺženie s novinkou - troma korčuliarmi na oboch stranách. Tampay Bay si v ňom poradila s Philadelphiou 3:2.

Víťazný gól finalistu uplynulého ročníka strelil v 63. min Jason Garrison, keď v brejkovej pozícii z bekhendu prekonal Steva Masona.

Dvojgólový strelec po zápase vtipkoval, že do brejku sa dostal naposledy predtým na mládežníckom turnaji Pee Wee.

"Je vždy príjemné, keď sa vám podarí napnúť sieť. Toto je veľké naše víťazstvo, hrali sme dobre a utvorili si množstvo šancí,“ povedal Garrison.

Garrison rozhodol o výhre Tampy Bay.

Prvé čisté konto nového ročníka vychytal gólman Dallasu Antti Niemi pri triumfe 3:0 nad Pittsburghom. Fínsky brankár sa s 37 zákrokmi stal prvou hviezdou zápasu a dôvod na úsmev mal aj pre čosi iné - až pri dvoch góloch svojho tímu si pripísal asistenciu.

Tridsaťdvaročný Niemi, ktorý prišiel do Dallasu v lete zo San Jose, zaznamenal 33. shutout svojej kariéry.

V súboji Buffalo - Ottawa (1:3) strelil jediný gól domácich nováčik Jack Eichel. Iba 18-ročný útočník, dvojka tohtoročného vstupného draftu, sa presadil v 50. min, keď v presilovke strelou prekonal Craiga Andersona a znížil priebežne na 1:2.

Eichel strelil prvý gól v NHL.

Evander Kane o niečo neskôr aj vyrovnal, ale tréner Senators Dave Cameron reklamoval ofsajd a po technologickej novinke - zhliadnutí videa - rozhodca gól neuznal.

"Bolo to veľmi tesné, ale v konečnom dôsledku správne rozhodnutie,“ uznal lotyšský útočník Sabres Zemgus Girgensons, ktorý sa ocitol v ofsajdovej situácii pár centimetrov za útočnu modrou.

NHL 2015/201 - štvrtok:

Boston - Winnipeg 2:6 (1:0, 0:3, 1:3)

Góly: 6. Krejčí, 42. Pastrňák (Beleskey, K. Miller) - 26. Scheifele (Byfuglien), 30. Wheeler (Ladd), 38. Stafford (Lowry, Chiarot), 46. Thorburn (Stafforn, Burmistrov), 50. Petan (Copp, M. Stuart), 57. Burmistrov

Tampa Bay - Philadelphia 3:2 po predĺžení (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 22. Garrison (Callahan, Drouin), 39. Callahan (Hedman, Drouin), 63. Garrison (Killorn, Filppula) - 31. Read (Laughton, Umberger), 33. B. Schenn (Umberger, Medvedev)

Buffalo - Ottawa 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 50. Eichel (M. Foligno, E. Kane) - 1. Turris (Hoffman, Marke Stone), 31. Turris (Hoffman, Mark Stone), 59. Lazar (Zibanejad, B. Ryan)

Nashville - Carolina 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Góly: 3. C. Smith (R. Ellis, S. Jones), 18. Arvidsson (Jarnkrok, S. Jones) - 59. E. Staal (J. Faulk)

St. Louis - Edmonton 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 30. Tarasenko (Pietrangelo, Bouwmeester), 50. Fabbri (Lehterä, Schwartz), 60. Brouwer (Schwartz) - 18. Nugent-Hopkins

Andrej Sekera (Edmonton) odohral 20:25 min, 1 strela, 1 zblokovaná strela, 2 mínusové body

Dallas - Pittsburgh 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 2. Janmark (Hemský, Niemi), 26. Hemský (Goligoski, Niemi), 53. Jamie Benn (Spezza, Klingberg)

Colorado - Minnesota 4:5 (3:0, 1:1, 0:4)

Góly: 14. Iginla (MacKinnon, Barrie), 18. E. Johnson (Beauchemin, Söderberg), 19. Landeskog (Beauchemin, MacKinnon), 29. J. Mitchell (E. Johnson, Beauchemin), - 27. Parise (Mikael Granlund, Pominville), 46. Parise (Pominville, Dumba), 48. Niederreiter (Zucker), 50. Vanek (Mikael Granlund, Coyle), 51. Parise (Suter, Koivu)