Slovan nestačil ani na posledný tím KHL, v Togliatti prehral o gól

Posledný tím Východnej konferencie hostí na svojom ľade predposledné mužstvo Západnej konferencie.

Hokejisti Lady Togliatti sú suverénne najslabším tímom tohtoročnej KHL. Proti Slovanu však tri body vybojovali.(Zdroj: SITA)

KONTINENTÁLNA HOKEJOVÁ LIGA - nedeľa:

Lada Togliatti - HC Slovan Bratislava 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 20. Bolšakov, 27. V. Strelcov (Flood, Bumagin) - 21. Miklík (Barker, Kašpar)

Lada: Masalskis - Vorobjov, Romanov, Flood, Bolšakov, Viklund, Volgin, Gurkin - Belousov, Krysanov, Šenfeld - Zaťovič, Bumagin, Gurjanov - V. Strelcov, A. Strelcov, Bočarov - Komarov, Valujskij, Mastrjukov - Mokšancev

Slovan: Brust - Barker, Novák, Mihálik, Sersen, Starosta, Švarný, Luža - Miklík, Nedorost, Kašpar Bartovič, Surový, Nagy Jeglič, Tičar, Šťastný Lušňák, Viedenský, Skalický

BRATISLAVA. HC Slovan Bratislava pokračujú v tripe na súperových klziskách v poradí tretím zápasom. Nedeľným súperom bola Lada Togliatti.

Domáce družstvo je najslabším účastníkom tohtoročnej KHL, veď aj z posledných 10 zápasov získali hráči Togliatti len katastrofálnych 5 bodov.

Hokejisti Lady naposledy pred vlastnými fanúšikmi podľahli v piatok Dinamu Moskva hladko 0:5.

To bratislavský Slovan konečne bodoval naplno a to hneď na ľade silného Magnitogorsku. Říhova partia zaknihovala víťazstvo 3:2.

Hokejisti Slovana však nenadviazali na piatkový triumf v Magnitogorsku a v Togliatti prehrali 1:2. Po 20 odohratých stretnutiach základnej časti tak majú na konte naďalej 23 bodov.

Zverenci trénera Miloša Říhu inkasovali na konci úvodnej tretiny z hokejky Bolšakova, no v druhom dejstve už po 18 sekundách po výbornej prihrávke Cama Barkera gólovo odpovedal Michel Miklík.

Lada, ktorá mala absolútne najhoršie presilovky v celej lige, využila proti Slovanu hneď dvakrát početnú výhodu, druhý gól domácich strelil v 27. minúte Vasilij Strelcov.

"Belasí" napriek niekoľkým sľubným šanciam už nedokázali vyrovnať a z Togliatti tak cestujú bez bodového zisku.

V rámci prebiehajúceho turné po klziskách súperov prehrali druhý zápas.

Slovan zakončí štvorzápasový trip v utorok, keď sa o 18.00 SELČ predstaví na ľade Ak Bars Kazaň.

Hlas:

/zdroj: hcslovan.sk/

Miloš Říha (tréner Slovana): "Dnes sme znehodnotili to, čo sme v zápase s Magnitogorskom dokázali. Nastúpili sme ako favorit, no svoju rolu sme vôbec nesplnili. Bolo to z našej strany laxné, nebolo to vôbec také, aké sme si predstavovali. Takéto mužstvo by sme mali zdolať. Niektorí hráči by sa nad sebou mali veľmi vážne zamyslieť, či ešte spĺňajú kritéria tejto súťaže."

Priebeh:

Slovan zvolil v úvode opatrnú taktiku a keďže domáci sa tiež nehrnuli dopredu s vyšším počtom hráčov, prvá tretina veľa hokejového vzruchu nepriniesla.

V 3. min putoval na trestnú lavicu Luža a v presilovke Lady predviedol drzý výpad po pravej strane Bumagin, brankár "belasých" Brust si však dal pozor.

V 9. min mali prvú väčšiu šancu hostia, po prečíslení mal Tičar pred sebou prázdnu bránku, ale Šťastného prihrávka ho nenašla.

O päť minút neskôr sa dopustil už klasickej chyby pri rozohrávke Brust, súper však jeho zaváhanie nepotrestal, keď sa kanadský brankár stihol v poslednej chvíli medzi žrde vrátiť.

Potom v rýchlom slede zamestnali Masalskisa v bránke Lady Surový a Sersen, no udrelo na opačnej strane, keď po úplne zbytočnom vylúčení Jegliča strelou od modrej otvoril skóre 6 sekúnd pred sirénou Bolšakov.

Na gól do šatne dokázali slovanisti rýchlo zareagovať, keď v druhej časti už po 18 sekundách hry našiel Barker parádne Miklíka, ktorý do jeho prihrávky presne nastavil čepeľ - 1:1.

Lada po tomto momente zapla na vyššie obrátky a pred Brustom začalo byť poriadne rušno.

V 27. min po prihrávke Bumagina opätovne poslal svoj tím v presilovke do vedenia V. Strelcov, ktorý zostal nekrytý v medzikruží.

Následne Brust zmaril príležitosť Mastrjukova, v polovici zápasu predviedol svoje umenie aj pri šancu Belousova, ktorý sa po prihrávke Krysanova ocitol úplne sám pred bránkou hostí, a vzápätí včas zavrel betóny pri individuálnej akcii a zakončení Gurjanova.

V 36. min mali "belasí" aj šťastie, Brustovi pomohla horná žŕdka po strele Šenfelda.

V 37. min si vypracovali ojedinelú šancu aj hostia, Masalskis ale vychytal Nagya. V závere tretiny sa naplno rozprúdili emócie, v jednom momente sa na ľade pobili Šťastný s Bolšakovom ako i Tičar s Romanovom a rozhodcovia mali plné ruky práce.

Slovan v tretej tretine v snahe vyrovnať zvýšil aktivitu, v 44. min skúšal pretlačiť puk do bránky dôrazný Lušňák, Masalskis však bol pozorný.

Na druhej strane takmer potrestal dieru v belasej obrane Mastrjukov. Slovanisti stále viac otvárali obranu, čo domáci využívali na rýchle kontry.

V 46. min mal dve veľké príležitosti na poistenie náskoku Gurjanov, Brust aj so šťastím odolal.

O minútu neskôr Bartovičova strela opečiatkovala ľavú žŕdku Masalskisovej bránky.

Slovan potom na chvíľu pritlačil súpera, v 50. min domáci brankár iba s námahou vytlačil štipľavú strelu Kašpara.

Hra nabrala rýchly spád, v 52. min Brust vykryl pokus Bočarova.

V závere už Říhovi zverenci nič nevymysleli, nepomohla im ani power play bez brankára.

Ďalšie duely - nedeľa:

Ak Bars Kazaň - Medveščak Záhreb 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 2. Gluchov (ĎALOGA), 54. Lukojanov

Severstaľ Čerepovec - Traktor Nižnij Novgorod 1:2 pp (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 24. Němec - 17. Sopin, 62. Videll

CSKA Moskva - Dinamo Minsk 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 10. Korotkov, 43. Hjalmarsson - 39. Pavlovič

Online prenos

III. tretina

Bratislavský Slovan zostal bez bodu, keď prehral aj na ľade najslabšieho tímu KHL. Lada Togliatti vyhráva pred domácimi divákmi 2:1.

Slovan v zúfalej snahe vyrovnať, je to však upracované a bez myšlienky. Domáci relatívne bez problémov bránia stredné pásmo a nepúšťajú hostí pred Masalskisa.

Do konca zostávajú 3 minúty a hostia stále nevedia nájsť cestu k vyrovnaniu.

V 51. minúte mieri na trestnú lavicu druhýkrát v zápase Cam Barker. Slovan sa musí brániť. Naoapk, hostia by mohli zvýšiť na dvojgólový rozdiel.

Dobrá Kašparova strela, Masalskis s námahou vyrazil. Lotyšský gólman v službách Togliatti chytá do týchto chvíľ veľmi isto.

Slovan bol blízko k vyrovnaniu. Po strele Miklíka zvonila žrď Masalskisovej brány.

Začala záverečná tretina. Hneď v úvodných minútách mohol vyrovnať Lušňák po akcii Skalického. Gól ale nepadol.

II. tretina

Skóre po druhej tretine je 2:1. Slovan musí v záverečnej dvadsaťminútovke zabrať, pokiaľ si chce z juhozápadu Ruska odviezť nejaké body.

V 37. minúte mal veľmi dobrú príležitosť vyrovnať Ladislav Nagy, skóre však zostáva 2:1 pre Togliatti.

Hra Slovana pôsobí dosť rozhárane a v obrane chaoticky. Brust musel znova predviesť niekoľko zákrokov.

V polovici zápasu predvádza v plnej kráse svoje umenie hosťujúci gólman Brust. Najprv skvele zneškodnil strelu Belousova na konci presilovky. O pár desiatok sekúnd Brust prekazil gólovú radosť Gurianovovi.

V poradí štvrté oslabenie hostí. Slovan sa musí upokojiť a nedávať presilovkové výhody hráčom Lady.

Bohužiaľ, Cam Barker nezotrval na trestnej lvici celé 2 minúty, pretože Vasilij Strelcov strelou švihom nakláňa misky váh znova na stranu domácich. 2:1.

Cam Barker je tretím hráčom "bbelasých", ktorý v tomto zápase putuje na trestnú lavicu. Jednu presilovku už dnes domáci využili.

Slovan expresne vyrovnáva! Už po 17 sekundách vyrovnáva Michel Miklík po prihrávke Cama Barkera. Skvelá odpoveď hostí na úvodný gól domácich zo záveru prvého dejstva.

Začala prostredná tretina zápasu.

I. tretina

Tak najhorší možný scenár sa naplnil. V čase 19:51 sa gólovo presadil Alexander Bolšakov a gólom "do šatne" rozradostil domáce tribúny. Naopak, hostia inkasovali absolútne zbytočný gól v tom najnevhodnejšom čase. 1:0.

Bohužiaľ, záver dohrajú hostia v oslabení. Žiga Jeglič putuje na trestnú lavicu.

Posledných 120 sekúnd do konca zvýšil Slovan aktivitu. Pekne vystrelil Surový, rovnako pekne zakročil Masalskis.

Do konca prvej tretiny zostávajú 3 minúty. Diváci vidia prinajlepšom priemerný hokej, pričom oba tímy sa sem-tam dostanú do zakončenia.

Slovan mal niekoľko dobrých striedaní po sebe, hráči sú aktívni. Gól však zatiaľ nepadol ani na jednej, ani na druhej strane.

Prvých 7 minút stretnutia sa nieslo v obojstranne opatrnom duchu.

Skóre po dvojminútovej presilovke Togliatti zostáva bezgólové.

Hneď v úvode duelu majú domáci presilovkovú šancu, na trestnú lavicu mieri Patrik Luža.

Zápas začal. Domáci hrajú zľava-doprava v červeno-modrej farebnej kombinácii, Slovan bielych dresoch.