Ronaldo prekonal rekord Raúla, Neymar strelil štyri góly

Prepisuje rekordné štatistiky.
Prepisuje rekordné štatistiky. (Autor: SITA/AP)
TASR|17. okt 2015 o 20:10

Tri body získala aj Barcelona po domááej výhre nad Rayom Vallecano.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid po dvoch nerozhodných výsledkoch opäť zabrali v španielskej lige naplno, keď v sobotu vyhrali v dueli 8. kola na svojom trávniku nad Levante 3:0.

Kanonier domácich Cristiano Ronaldo zároveň prekonal rekord Raúla Gonzaleza v počte strelených gólov za "biely balet", dostal sa na métu 324 zásahov.

Real potvrdil úlohu favorita dvoma gólmi už v prvom polčase a v neúplnej tabuľke sa vyšvihol na prvé miesto.

Skóre otvoril v 27. minúte Marcelo a už o tri minúty neskôr štadión oslavoval nového rekordéra.

Ronaldo zvýšil na 2:0 a bol to jeho 324. gól v 310 súťažných dueloch za Real. Raúl ich má na konte 323.

CR7 sa presadil aj v zápase proti Levante

Hladký triumf Realu spečatil v 81. minúte Jese.

Podľa štatistík Realu i denníka Marca dosiahol Ronaldo svoj 324. gól už v predchádzajúcom dueli Ligy majstrov proti Malmö FF.

Štatistiky La Ligy mu ale uvádzajú o jeden presný zásah menej. Raul, ktorý hrá momentálne za New York Cosmos a v novembri ukončí profesionálnu hráčsku kariéru, poteboval na 323 gólov za Real Madrid 741 duelov.

Ronaldo dosiahol 324 gólov za Real v piatich súťažiach - liga (231), Liga majstrov (67), Španielsky pohár (21), španielsky Superpohár (3) a európsky Superpohár (2).

Primera División - 8. kolo (sobota):

Real Madrid - Levante UD 3:0 (2:0)

Góly: 28. Marcelo, 30. Ronaldo, 81. Jese

FC Barcelona - Rayo Vallecano 5:2 (2:1)

Góly: 22., 32., 69. a 71. Neymar (prvé dva z 11m), 77. Suarez - 15. Guerra, 86. Jozabed

SD Eibar - FC Sevilla 1:1 (1:0)

Góly: 8. Baston - 71. Gameiro

Betis Sevilla - Espanyol Barcelona 1:3 (0:1)

Góly: 89. Rennella - 4. Roco, 51. Caicedo, 55. Sanchez

FC Valencia - Malaga 3:0 (2:0)

Góly: 19. Charles (vlastný), 33. Gomes, 88. Parejo (11 m)

Domov»Futbal»Španielsko»Ronaldo prekonal rekord Raúla, Neymar strelil štyri góly