Tipsport liga: Košice pod Čadom opäť vyhrali. Zdolali lídra

Mali zlý vstup do sezóny a odvolali trénera. Po príchode Rostislava Čadu hokejisti majstrovských Košíc vyhrali oba zápasy.

Hráč Košíc Matej Češík (v strede) sa pokúša presadiť pred brankárom Zvolena Samuelom Barošom.(Zdroj: SITA)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>

BRATISLAVA. Po piatkovej úspešnej premiére s Nitrou (3:2) si staronový tréner hokejistov Košíc Rostislav Čada pripísal druhé víťazstvo.

Úradujúci slovenský majster zdolal v nedeľňajšom stretnutí 13. kola Tipsport ligy hráčov lídra klasifikácie HKM Zvolen opäť na domácom ľade - tentoraz 4:3.

Východniari pritom v 11. minúte prehrávali 0:2. V druhej tretine za tridsaťštyri sekúnd veterán Peter Bartoš a Adam Lapšanský zmazali manko. A Tomáš Hričina poslal košické mužstvo do vedenia.

Produktívny český útočník HKM Kamil Brabenec v 49. minúte vyrovnal, ale posledné slovo patrilo už o šestnásť sekúnd neskôr domácim. Rozhodol Marek Bartánus.

Pri mantineli bojujú o puk Frederik Fekiač (vľavo) a Jiří Bicek. FOTO - SITA.

Hráči Trenčína potvrdili úlohu favorita a na ľade Skalice zvíťazili 3:2. Zároveň sa dotiahli na lídra Tipsport ligy zo Zvolena. Domáci pritom zásluhou talentovaného Mariána Studeniča viedli už od prvej minúty.

Trenčania otočili nepriaznivý stav v druhej tretine tromi presnými zásahmi - postarali sa o ne Patrik Koyš, Denis Hudec a Tibor Melichárek z trestného strieľania. Skúsený René Školiak v 54. minúte už len znížil.

Tibor Melichárek (vľavo) premieňa trestné strieľanie. FOTO - SITA.

TIPSPORT LIGA 2015/2016 - 13. kolo:

Nitra - Piešťany 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)

Góly: 16. J. Štefanka (Podhradský), 20. L. Novák (Stümpel), 24. Podhradský (Stümpel), 26. Kutálek (Marek Slovák), 36. J. Štefanka (P. König, Bajtek), 57. Stloukal - 6. Balej, 12. J. Ručkay (Holovič), 24. Balej

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, P. Stano - Kacej, Tvrdoň, 2023 divákov

Nitra: Trenčan - M. Novák, Milam, Ordzovenský, Podhradský, Mezei, P. König, F. Kuzma - Kutálek, M. Slovák, Stloukal - L. Novák, Stümpel, Bene - Macík, J. Štefanka, Bajtek - S. Buček, E. Piačka, M. Pupák - S. Saliji

Piešťany: Patrik Rybár (26. Košarišťan) - Kania, R. Filip, Svetlík, Brňák, Gipters, S. Hudec, Krotov, Hluch - J. Šimíček, Belluš, S. Petráš - O. Valo, Holovič, J. Ručkay - Balej, Brancis, K. Kučera - Tibenský, J. Tomčák, Hrehorčák

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: "Vstup do zápasu sme nemali dobrý. Nedodržiavali sme to, čo sme si povedali. Potom sa to zlepšilo, dali sme góly. Dúfam, že strelecké suchoty sa pominuli a už to bude lepšie."

Leo Gudas, tréner Piešťan: "Začali sme dobre, ale urobili sme mnoho chýb, kvôli ktorým sme prehrali. Keď už sme sa dostali do šancí v tretej tretine, tak prišiel moment, ktorý vám ani nemôžem okomentovať, lebo by som dostal pokutu 1700 eur. Potom nás už súper potrestal za tie hlúposti, čo sme urobili."

Košice - Zvolen 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)

Góly: 26. P. Bartoš (J. Suja), 26. Lapšanský (Češík, M. Macejko), 38. Hričina (M. Dudáš, M. Macejko), 50. M. Bartánus (Bicek) - 10. V. Fekiač (Martin Ďaloga, Misenev), 11. Obdržálek (D. Krejči, Andersons), 49. Brabenec (Martin Ďaloga)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, Semorád (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, M. Novák - Gajan, M. Smrek, 3388 divákov

Košice: Riečický - M. Macejko, M. Dudáš, Matúš Chovan, Deyl, E. Šedivý, B. Pavúk - Jenčík, Češík, Lapšanský - M. Bartánus, T. Hrnka, J. Bicek - P. Bartoš, J. Suja, Šoltés - Sojčík, Boltun, Hričina - Bortňák

Zvolen: S. Baroš - Juraško, Lubor Pokovič, Andersons, D. Krejči, Habšuda, E. Bagin, Howden, F. Fekiač - J. Jurík, Brabenec, Semorád - Škvaridlo, Kentoš, Obdržálek - J. Žilka, B. Mráz, Klhůfek - Misenev, V. Fekiač, Martin Ďaloga

Marcel Šimurda, asistent trénera HC Košice: "Prvá tretina nebola z našej strany ideálna. V druhej sme ukázali charakter a vôľu po víťazstve. Zlepšili sme korčuľovanie, napádali sme súpera a tlačili sa do bránky. V tretej časti súper vyrovnal stav, no napokon sme strelili víťazný gól. Ďakujeme chlapcom za výkon. Sme radi za tri body."

Josef Turek, tréner Hkm Zvolen: "Prvá tretina bola z našej strany výborná, viedli sme po nej 2:0. O osude stretnutia napokon rozhodla druhá časť, v ktorej sme prehrali 0:3. Do tretej tretiny sme zredukovali hru na tri formácie a opäť sa naša hra zlepšila. Bohužiaľ, po vyrovnávajúcom góle sme inkasovali štvrtýkrát. V závere sme sa chceli pokúsiť o hru so šiestimi hráčmi, ale nedostali sme sa k nej. Domácim gratulujem k víťazstvu."

Skalica - Trenčín 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)

Góly: 1. Studenič, 54. R. Školiak (Studenič) - 27. Koyš (J. Gašparovič), 34. D. Hudec (J. Švec, Róbert Petrovický), 38. Melichárek (z tr. strieľania)

Vylúčení: 7:5 na 2 min presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman, Kubuš - Stanzel, Šefčík, 786 divákov

Skalica: P. Ševela - Ďurák, Polata, Opalek, Jan Novák, Barák, Jaborník - D. Pašek, R. Školiak, Studenič - M. Sloboda, Brendl, Korytko - Brodek, K. Jass, Mickievics - Zukal, Lantoš, Komínek

Trenčín: Kutej - Drgoň, Hatala, Nechala, P. Mikuš, Richard Pavlikovský, Ryzák, M. Zaťko - D. Hudec, R. Dlouhý, Berák - Koyš, J. Gašparovič, Melichárek - Róbert Petrovický, V. Nemec, Vozdecký - J. Švec, Lantoš, Pataky

Roman Šimíček, tréner Skalice: "V prvej tretine sme Trenčín zaskočili, keď sa nám hneď v úvode podarilo streliť gól. V druhej časti sme nedodržali našu taktiku, prišli vylúčenia. Trenčín nám dal tri góly a s takým mužstvom sa už ťažko hrá, keď má dvojgólový náskok. V tretej tretine sme sa vrátili k našej hre. Miestami sme mali prevahu, ale vyrovnať sa nám už nepodarilo."

Marcel Hanzal, asistent trénera Trenčína: "Zápas sme začali zle. Dostali sme hneď na začiatku gól, čo sa odrazilo na celej prvej tretine. Až v druhej časti sme začali lepšie korčuľovať, domáci prestali stíhať a odskočili sme na rozdiel dvoch gólov. Tretiu tretinu sme chceli hrať aktívnejšie, ale hráči to zobrali tak, že to idú len ubrániť. Táto tretina patrila domácim a my sme radi, že sme tu uhrali tri body."

Žilina - Poprad 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Góly: 36. Róbert Huna (E. Švec, Richard Huna), 53. A. Lipovský (Bajaník, D. Rehák) - 14. Bartečko (Rudolf Huna), 25. Bartečko (R. Rapáč, R. Suchý), 44. Rudolf Huna (Bartečko, R. Suchý), 45. B. Rapáč (R. Rapáč, Kasík), 50. R. Rapáč (B. Rapáč, Štrauch)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Návratek, Výleta, 1121 divákov

Žilina: T. Tomek - Kurali, Grman, Š. Novotný, Makovský, D. Brejčák, Niník, Bajaník - E. Švec, Róbert Huna, Richard Huna - Stupka, Valášek, Konečný - Drevenák, Ježek, Drábek - A. Lipovský, Schroner, D. Rehák

Poprad: Kostúr - Gaborčík, R. Suchý, Š. Fabian, Briják, J. Kasík, Malina, Dinda, Pitka - Rudolf Huna, L. Paukovček, Bartečko - Hvila, O. Rusnák, Kroták - B. Rapáč, R. Rapáč, Štrauch - P. Števuliak, Bajaruns, T. Török

Jerguš Bača, asistent trénera Žiliny: "Hokej sa nehrá na šance a strely, ale na góly. Z vyložených šancí v prvej tretine sme nedokázali dať gól. Za stavu 1:2 sme chceli zápas v tretej tretine otočiť, ale spravili sme hrubé individuálne chyby a ani v závere sme pri presilovke o dvoch hráčov neboli efektívni. Duel sme nezvládli."

Pavol Paukovček, tréner Popradu: "Zápas sme takticky dobre zvládli. Chlapci dodržali to, čo sme si pred súbojom povedali k hre Žiliny. V kritických chvíľach nás podržal brankár Kostúr. Chlapcom ďakujem za predvedený výkon."

Banská Bystrica - Martin 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 7. O. Mikula (Loskot, Kytnár), 27. Loskot (I. Ďatelinka, Kytnár), 30. Lamper (I. Ďatelinka, Zigo), 60. Majdan (Handlovský) - 24. Skladaný (Surovka, Tibor Varga)

Vylúčení: 9:6 na 2 min, navyše M. Hudec (Banská Bystrica) a M. Dvořák (Martin) 10 min za údery, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jura - Korba, Rovenský, 1815 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Sandgren, I. Jankovič, Šmach, V. Čížek, Gründling, Petran - Majdan, Galamboš, Handlovský - Loskot, Kytnár, O. Mikula - M. Hudec, Handzuš, Gillies - Lamper, T. Zigo, Matoušek - Lunter

Martin: Dzubina - L. Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, P. Trávniček, P. Bačik, R. Varga, Vyskoč - Skladaný, Surovka, Tibor Varga - Pokrivčák, Murček, M. Kokavec - Jokeľ, M. Dírer, Rusina - M. Kabáč, Jurášek, Rzavský

Richard Zedník, asistent trénera B. Bystrice: "Nie náhodou je Martin v tabuľke hore. Sme radi, že sme opäť naplno zabodovali. Zahrali sme dobre v oslabeniach - a to bolo naše veľké plus. Bol to ťažký zápas. V tretej tretine sme udržali stav a dotiahli až do víťazstva."

Ivan Dornič, tréner Martina: "Som rád, že naši chlapci opäť s ťažkým favoritom podali výborný výkon. Som na nich hrdý, čoraz viac si priťahujeme fanúšikov. Nebolo nám súdené vyhrať, domáci mali v bránke veľkú oporu a bolo nad naše možnosti ho prekonať. K momentu pred prvým inkasovaným gólom len toľko - ja som bol asi niekde inde, keď rozhodca tvrdí, že si to urobil hráč sám. Veľmi ma mrzí, že sme Matejku stratili. Má silný otras mozgu. Máme asi v mužstve samovraha, ktorý sa rozbehne do mantinelu a narazí doň sám hlavou. Niekto povie, že nemáme kritizovať rozhodcu, takže nebudem. Bolo to však vážne zranenie, naši hráči aj prestali hrať."