Ďuriš aj Hrošovský dali gól Novotovi, Plzeň však prehrala

(Autor: Facebook)
TASR|22. okt 2015 o 19:23

Na klubovej úrovni má výbornú streleckú formu. Michal Ďuriš sa presadil aj v Európskej lige. Jeho Viktoria Plzeň napokon na ihrisku Rapidu Viedeň neuspela.

Takhle se ze vstelen branky radoval Michal uri.

Posted by FC Viktoria Plzeň on 22. október 2015

BRATISLAVA. Slovenský futbalový útočník Michal Ďuriš aj jeho krajan Patrik Hrošovský skórovali vo štvrtok v 3. kole skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2015/2016 do siete Rapidu Viedeň.

Ich Viktoria Plzeň však prehrala v Rakúsku 2:3.

V streleckej forme hrajúci Ďuriš v 12. minúte prekonala krajana v bráne domácich Jána Novotu. Rapid však zápas otočil a v tabuľke E-skupiny je stále stopercentný. Hosťom nepomohol ani gól Hrošovského na 2:3.

Ďuriš: Nechápem to

Ďuriš potvrdil streleckú formu, dal úvodný gól zápasu, Plzeň však potom prestala hrať svoju hru a domáci to potrestali.

"Prvý polčas bol zlý. Zaspali sme ho, nechápem to," krútil nespokojne hlavou. Za stavu 1:1 mal veľkú šancu streliť vedúci gól, ale Novotu po druhý raz nepokoril. "Možno mohlo byť všetko iné, ak by som trafil aj druhýkrát. Všetko musíme napraviť v odvete. Ak chceme hrať európsky pohár aj na jar, Rapid musíme doma zdolať," dodal pre idnes.cz.

Jeho reprezentačný kolega Matúš Kozáčik inkasoval tri góly. "Mrzí nás to. Mali sme byť aktívnejší. Namiesto toho sme stáli vzadu a nechali súpera, aby si vytvoril dostatok šancí. Ak chceme postúpiť, v odvete musíme vyhrať," uviedol brankár Kozáčik.

Neapol jasne vyhral v Dánsku

Plný počet bodov má aj SSC Neapol. V D-skupine vyhral na ihrisku dánskeho FC Midtjylland 4:1. Slovenský špílmacher Marek Hamšík nastúpil v 60. minúte.

V A-skupine prehral bývalý európsky šampión Celtic Glasgow na ihrisku nórskeho Molde 1:3 a Fenerbahce zdolalo ďalšieho bývalého európskeho šampióna Ajax Amsterdam 1:0.

Štvrtkový program začal výhrou favorizovanej Borussie Dortmund na ihrisku azerbajdžanského klubu FK Gabala 3:1. O triumf bundesligistu v Baku sa v súboji C-skupiny zaslúžil útočník Pierre-Emerick Aubameyang z Gabonu. Už v prvom polčase strelil dva góly a v druhom zavŕšil hetrik.

V nadstavenom čase za domácich skorigoval brazílsky kapitán Dodo. Borussia je so siedmimi bodmi lídrom tabuľky, azerbajdžanský tím je posledný s jedným bodom.

Od 21.05 hod sa bude hrať druhý duel skupiny. Grécky PAOK Solún so slovenským duom Róbert Mak - Erik Sabo hostí ruský Krasnodar.

Zostrih zo zápasu medzi Gabalou a Dortmundom.

APOEL Nikózia vyhral v K-skupine doma nad Asterasom Tripolis 2:1. V drese hostí presedel zápas na lavičke náhradníkov slovenský brankár Tomáš Košický.

Hostia viedli od 8. minúty. Potom vypadlo osvetlenie a dlhšie sa nehralo. Domáci po prerušení zlepšili výkon a duel otočili.

V tej istej skupine Sparta prehrávala na štadióne Schalke 0:1. Skóre otočila - na 2:1 dával striedajúci David Lafata, ktorý bol na ihrisku len minútu. Domácim bod ratoval Leroy Sane.

Hráč Sparty Praha Kehinde Fatai (s číslom 7) skóruje do siete Schalke 04. FOTO - SITA/AP.

V G-skupine je lídrom so siedmimi bodmi Lazio Rím. Doma zdolalo nórsky Trondheim 3:1. Pritom už od šiestej minúty hralo bez vylúčeného brazílskeho stopéra Mauricia.

Lokomotiv Moskva remizoval s Besiktasom Istanbul 1:1. V 73. minúte vybehol na ihrisko aj slovenský reprezentačný obranca Ján Ďurica.

V J-skupine prvýkrát vyhral Anderlecht Brusel. Zdolal Tottenham Hotspur 2:1.

EURÓPSKA LIGA 2015/2016 - základné skupiny, 3. kolo:

A-skupina:

Fenerbahce Istanbul - Ajax Amsterdam 1:0 (0:0)

Girondins Bordeaux - FC Sion 0:1 (0:1)

Gól: 21. Lacroix, ČK: 86. Khazi (Girondins)

FC Liverpool - Rubin Kazaň 1:1 (1:1)

Góly: 37. Can - 15. Devič, ČK: 36. Kuzmin (Rubin)

/M. Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas a dostal ŽK/

1. Sion 3 2 1 0 4:2 7 b
2. Liverpool 3 0 3 0 3:3 3 b
3. Rubin Kazaň 3 0 2 1 2:3 2 b
4. Girondins Bordeaux 3 0 2 1 1:2 2 b

C-skupina:

FK Gabala (Azerb.) - Borussia Dortmund (Nem.) 1:3 (0:2)

Góly: 34. Hofmann, 52. Schaub, 68. Petsos - 12. ĎURIŠ, 76. HROŠOVSKÝ

/J. Novota (Rapid) odchytal celý zápas - M. Kozáčik odchytal celý zápas, P. Hrošovský a Michal Ďuriš (všetci Plzeň) odohrali celý zápas a dali gól/

F-skupina:

SC Braga - Olympique Marseille 3:2 (0:0)

Góly: 61. Hassan, 77. Eduardo, 89. Silva - 84. Alessandrini, 87. Batshuayi

Slovan Liberec - FC Groningen 1:1 (0:0)

Góly: 86. Luckassen - 90.+9 Hoesen, ČK: 83. de Leeuw (Groningen)

/M. Bakoš (Liberec) hral do 61. min. - A. Rusnák (Groningen) odohral celý zápas/

1. Braga 3 3 0 0 5:2 9 b
2. Slovan Liberec 3 1 1 1 2:2 4 b
3. Marseille 3 1 0 2 5:4 3 b
4. Groningen 3 0 1 2 1:5 1 b

G-skupina:

Dnipro Dnipropetrovsk - AS St. Etienne 0:1 (0:1)

Gól: 44. Hamouma

Lazio Rím - Rosenborg Trondheim 3:1 (1:0)

Góly: 28. Matri, 54. Anderson, 80. Candreva - 69. Soderlund, ČK: 6. Mauricio (Lazio)

1. Lazio Rím 3 2 1 0 7:4 7 b
2. St. Étienne 3 1 1 1 5:5 4 b
3. Dnipro Dnipropetrovsk 3 1 1 1 2:2 4 b
4. Rosenborg Trondheim 3 0 1 2 3:6 1 b

H-skupina:

Lokomotiv Moskva - Besiktas Istanbul 1:1 (0:0)

Góly: 54. Maicon - 65. Gomez, ČK: 69. Čorluka (Lokomotiv)

/J. Ďurica (Lokomotiv) nastúpil v 73. min./

Sporting Lisabon - Skenderbeu Korce 5:1 (2:0)

Góly: 64. a 77. Pereira, 38. Aquilani (z 11 m), 41. Montero (z 11 m), 69. Figueiredo - 89. Jashanica, ČK: 24. Salihi (Korce)

1. Lokomotiv Moskva 3 2 1 0 6:2 7 b
2. Besiktas Istanbul 3 1 2 0 3:2 5 b
3. Sporting Lisabon 3 1 1 1 7:5 4 b
4. Skenderbeu Korce 3 0 0 3 1:8 0 b

I-skupina:

FC Bazilej - Belenenses Lisabon 1:2 (1:2)

Góly: 15. Lang - 27. Leal, 45.+1 Kuca

ACF Fiorentina - Lech Poznaň 1:2 (0:0)

Góly: 90. Rossi - 65. Kownacki, 82. Gajos, ČK: 90.+2 Rebič (ACF)

1. FC Bazilej 3 2 0 1 5:3 6 b
2. Lech Poznaň 3 1 1 1 2:3 4 b
3. Belenenses Lisabon 3 1 1 1 2:5 4 b
4. Fiorentina 3 1 0 2 6:4 3 b

J-skupina:

Anderlecht Brusel - Tottenham Hotspur 2:1 (1:1)

K-skupina:

APOEL Nikózia - Asteras Tripolis 2:1 (1:1)

Góly: 45.+9 Cavenaghi (z 11 m), 59. Carlao - 8. Lluy

/T. Košický (Asteras) na lavičke náhradníkov/

Schalke 04 Gelsenkirchen - Sparta Praha 2:2 (1:0)

Gól: 43. Trochowski

Partizan Belehrad - Athletic Bilbao 0:2 (0:1)

Góly: 32. R. Garcia, 85. Beňat

1. Athletic Bilbao 3 2 0 1 6:3 6 b
2. Partizan Belehrad 3 2 0 1 6:5 6 b
3. AZ Alkmaar 3 1 0 2 4:5 3 b
4. FC Augsburg 3 1 0 2 3:6 3 b

Domov»Futbal»Európska liga»Ďuriš aj Hrošovský dali gól Novotovi, Plzeň však prehrala