Víťazná séria sa skončila, Slovan podľahol Omsku 0:3

Hokejisti bratislavského Slovana vyhrali posledné štyri stretnutia v KHL. Piaty duel však už nezvládli.

Slovanisti síce veľmi chceli, no gól proti Omsku streliť nedokázali.(Zdroj: SITA)

KHL - piatok:

HC Slovan Bratislava - Avangard Omsk 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Góly: 9. Lekomcev (Erat), 32. Lemťugov (Valentenko, N. Gluchov), 40. Paršin (Kempný, Lekomcev)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašilov, Naumov - Raming, Šichanov (všetci Rus.), 10 055 divákov

Slovan: Garnett – Barker, Sersen, Mihalik, Luža, Valach, Švarný, Kozák – Paré, Nedorost, Kašpar – Bartovič, Surový, Nagy – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skalický, Viedenský, Miklík

Omsk: Kostin – Ahnelöv, Alexandrov, Kempný, Lekomcev, Valentenko, N. Gluchov, Dervuk, Fiščenko – Zubov, Popov, Paršin – Erat, Sobotka, Perežogin – Černikov, Petrov, Širokov – Michejev, A. Gluchov, Lemťugov

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava ukončili štvorzápasovú sériu na domácom ľade piatkovou prehrou s Avangardom Omsk 0:3.

Nepredĺžili tak svoju víťaznú šnúru na päť duelov. V tabuľke Západnej konferencie figurujú na 11. priečke a na konte majú 34 bodov.

Hostia mali od začiatku duelu navrch a prvý gól strelili v 9. minúte, keď sa presadil Lekomcev.

V druhom dejstve pridali ďalšie dva góly Lemťugov a Paršin a Omsk si tak vytvorili pohodlný náskok, ktorý si v tretej časti bez väčších problémov postrážili.

Slovan tak pred vypredaným hľadiskom vyšiel bodovo naprázdno.

Zverenci trénera Miloša Říhu sa najbližšie predstavia v pondelok 26. októbra o 17.30 h na ľade Dinama Minsk.

Tu je zostava HC SLOVAN v dnenom zpase proti Avangardu Omsk. #VerniSlovanu #SLVvsAVA

Posted by HC SLOVAN Bratislava on Friday, October 23, 2015

Priebeh:

Lepší vstup do zápasu mali hostia, ktorí si už v druhej minúte vynútili presilovku po seknutí od Valacha.

Garnetta počas nej ohrozili Paršin, Valentenko a z dorážky aj Černikov, no brankár "belasých" si s ich pokusmi poradil.

Slovan sa v úvodných minútach bránil a k prvej vážnejšej šanci sa dostal až v 8. minúte. Kostin Jegličovu strelu iba zrazil a Šťastnému chýbal kúsok, aby poslal domáci tím do vedenia.

Čo sa nepodarilo jemu, to vyšlo o minútu neskôr Lekomcevovi, ktorý prestrelil Garnetta - 0:1.

Aktívni hostia ďalej držali puk na hokejkách a mali viac z hry, chýbali im však čisté šance. Tie si nedokázali vypracovať ani slovanisti a nepodarilo sa im to ani v početnej prevahe v závere tretiny, keď sa neujali strely Parého a Nedorosta.

Omsk mal navrch aj v ďalšom priebehu zápasu.

V 25. minúte otestoval Garnetta tvrdou strelou Kempný a v 27. nenamieril presne v dobrej šanci Paršin. Od 30. minúty hrali hostia presilovku, síce ju nevyužili, no krátko po nej sa už tešili z druhého gólu.

K Lemťugovovi sa so šťastím odrazil nahodený puk od mantinelu a ten ho pohotovo dopravil do siete.

V 36. minúte išiel po tvrdom zákroku na ľad Nagy a na striedačku mu museli pomôcť spoluhráči, no do zápasu sa ešte vrátil.

V 40. minúte udrel Omsk tretíkrát. Početnú výhodu premenil na gól Paršin, ktorý si zľava nakorčuľoval pred Garnetta a strelou k bližšej žŕdke zvýšil na 3:0.

Zlepšené výkony Slovana, ako aj zvučné meno súpera mali za následok vypredané hľadisko. Foto: SITA

Hokejisti Avangardu sa v tretej tretine zamerali hlavne na stráženie pohodlného náskoku a tak sa dopredu príliš nehrnuli.

Slovan sa snažil skorigovať stav, no proti dobre organizovanej defenzíve si nedokázal vypracovať väčšie šance.

V 50. minúte inkasoval Nagy ďalší tvrdý úder a s krvou na tvári odkorčuľoval na striedačku. Krátko na to si domáci zahrali presilovku, síce zamkli súpera v pásme, ale bez výraznejších príležitostí.

V 54. minúte zachránil Kostin po Tičarovej strele.

V závere už Slovan nedokázal skorigovať výsledok a tak si po štyroch triumfoch pripísal prehru.

Hlasy:

Miloš Říha (tréner Slovana): "Zase sa nám rozpadli obranné dvojice a prišiel aj nový mladý hráč. Pristúpili sme k tomu trochu bojazlivo a mali sme rešpekt zo súpera. Už v prvom striedaní sme urobili chybičky. Neplnili sme veci, ktoré sme si povedali."

Michal Sersen (obranca Slovana): "Bol to ťažký zápas proti veľmi kvalitnému súperovi, ktorý dobre bránil stredné pásmo. Ťažko sme proti nim prechádzali. Dali hneď v prvej tretine gól a potom veľmi dobre bránili. Škoda druhého a tretieho gólu, myslím si, že nemuseli byť. V závere nám už neostali sily na zvrat."

Lukáš Kašpar (útočník Slovana): "Chceli sme vyhrať, dnes to nevyšlo. Druhý gól bol smolný, ale je to hokej a padajú aj také. Pri treťom sme zle vystriedali."

Jevgenij Kornouchov (tréner Omsku): "Dnes sme dosiahli významné víťazstvo proti dobrému súperovi. Musím sa mojim hráčom poďakovať za dobrý výkon."

Ďalšie výsledky - piatok:

Admiral Vladivostok - Dinamo Minsk 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)

Góly: 24. Makarov, 30. Alexandrov, 44. Podšendjalov, 54. Blum, 58. Kuznecov - 16. Szczechura, 40. Stepanov

Amur Chabarovsk - Torpedo Nižnij Novgorod 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Góly: 18. Fajzulin - 2. S. Kosticyn, 53. Šurakov, 54. Klingberg

Lada Togliatti - Neftechimik Nižnekamsk 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Góly: 26. Krysanov, 45. Belousov, 54. Flood - 21. Taffe, 46. Ogurcov

Ak Bars Kazaň - Traktor Čeľabinsk 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Góly: 12. Golubev, 20. Azevedo, 34. ĎALOGA, 39. Azevedo (ĎALOGA), 49. Varnakov - 57. Borodkin

Viťaz Moskovská oblasť - HC Soči 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 20. Horák, 30. Kempe, 47. Šitikov - 23. Ščastlivij

Dinamo Moskva - Lokomotiv Jaroslavľ 2:4 (1:0, 0:4, 1:0)

Góly: 3. Brjukvin, 46. Kokarev - 24. Galimov, 31. Apalkov, 36. Kronwall, 39. Iljenko

Medveščak Záhreb - Barys Astana 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 1. Jamtin, 30. Glumac, 56. Mertl

Online prenos

III. tretina

Víťazná séria Slovana skončila. Piaty zápas po sebe už bratislavský mančaft nevyhral. Slovan podľahol na domácom ľade Avangardu Omsk. Hostia podali koncentrovaný a zodpovedný výkon a zaslúžene si z Bratislavy odvážajú tri body.

Dobrá Tičarova strela, Viedenský sa už k dorážke nedostal.

Slovan mal šancu znížiť pri vylúčení Sobotku. Presilovky však bratislavskému tímu dlhodobo nejdú.

Do konca zápasu zostáva posledných 10 minút. Slovanu by pomohol akýkoľvek šťastný gól, ktorým by ešte dokázali zdramatizovať priebeh stretnutia.

Začala sa záverečná tretina. Ak by Slovan dokázal zvrátiť priebeh duelu, rovnalo by sa to malému zázraku. Hostia sú v pohode a nič nenasvedčuje tomu, že Omsk by mal v tretej tretine prísť o tri body.

II. tretina

Vyzerá byť po bodových nádejách Slovana. Denis Peršin sa z ľavej strany pekne natlačil pred Garnetta a pomedzi betóny kanadského gólmana "belasých" upravuje už na 3:0 pre Avangard.

Po druhý raz je v sezóne v Slovnaft Aréne vypredané. Na štadión si našlo cestu vyše 10-tisíc divákov.

Slovan mal výhodu presilovej hry, avšak domáci ju hrali len 90 sekúnd, keď sa nechal zbytočne vylúčiť Lukáš Kašpar.

Smolný moment pre Slovan. Po tom, čo sa ubránili kvalitnej presilovke Avangardu doslova darovali súperovi gól, keď zaváhal brankár Garnett, ktorý si zle vypočítal odraz puku od zadného mantinelu. Puk preskočil jeho hokejku a nabiehajúci Lemťugov už nemal najmenší problém "upratať" puk do siete. Slovan - Omsk 0:2.

Možnosť pre Avangard Omsk na zvýšenie náskoku. Ruský celok bude hrať v polovici stretnutia presilovú hru.

V 24. minúte mal Viedenský veľmi dobrú šancu na vyrovnanie, Kostin zostáva naďalej neprekonaný.

Začala prostredná tretina.

I. tretina

Slovan dostal možnosť výhody presilovky po faule Kempného. Domáci odohrali dobrú presilovku a konečne strávili v súperovom obrannom pásme dostatočné množstvo času. Gól sa však Říhovým zverencom streliť nepodarilo, a tak po prvej dvadsaťminútovke vedú favorizovaní hostia. Za predvedený výkon sa však Slovan rozhodne nemusí hanbiť. Diváci videli veľmi atraktívny hokej.

Dramatická 16. minúta! Rok Tičar veľmi zle rozohral vo vlastnom obrannom pásme a prakticky poslal do šance útočníka Avangardu. Svojho slovinského kamaráta, ako aj celý Slovan, zachránil v poslednej chvíli skvelým zblokovaním vracajúci sa Jeglič. Z následnej akcie mali potom dve dobré šance hráči Slovana, keď v krátkom slede vystrelili Mihálik a Sersen.

V 12. minúte bol blízko k vyrovnaniu Ladislav Nagy. Svojím aktívnym napádaním donútil k chybnej rozohrávke za bránou hosťujúceho obrancu, následne sa natlačil pred Kostina a jeho strela "lízla" pravú žrď. Škoda, vyrovnanie bolo na dosah.

Slovan chcel okamžite odpovedať, Tičar preveril strelou pozornosť Kostina.

V čase 8:17 sa hostia ujímajú vedenia. Strela Ivana Lekomceva prekĺzla Garnettovi do siete. Omsk vedie v Bratislave 1:0.

Hrá sa obojstranne rýchly hokej, oba tímy zatiaľ dobre korčuľujú.

Horúce chvíle pred Garnettom, no Slovan nakoniec prežil oslabenie bez ujmy.

Po 96 sekundách má Omsk výhodu presilovej hry. Valach fauloval Sobotku a Slovan sa musí brániť.

Zápas začal. Slovan hrá sprava doľava v tmavomodrých dresoch, hostia v tradičných bielo-červených dresoch.