Stretli sa najlepší dvaja. Real zdolal Celtu Vigo a zostal lídrom

Sergio Gomez zo Celty Vigo (vpravo) sa sklzom pokúša vypichnúť loptu Cristianovi Ronaldovi. (Autor: TASR/AP)
TASR|24. okt 2015 o 18:01

Oba tímy mali na konte zhodný počet bodov, delilo ich len skóre. Vo vzájomnom súboji dvoch aktuálne najlepších mužstiev španielskej najvyššej súťaže potvrdil Real Madrid úlohu favorita.

VIGO. Futbalisti Realu Madrid vyhrali v sobotňajšom šlágri 9. kola Primera División na ihrisku Celty Vigo 3:1. Upevnili si prvé miesto v tabuľke a natiahli sériu bez prehry. Celta prehrala vôbec prvý duel v sezóne.

O víťazstve hostí rozhodli Cristiano Ronaldo, Danilo a Marcelo.

Real vstúpil do zápasu veľmi dobre. Už v ôsmej minúte si nabehol za obranu Vázquez a Cristiano Ronaldo po jeho nahrávke presnou strelou k bližšej žrdi otvoril skóre. Dal svoj siedmy gól v sezóne.

Domáci futbalisti potom zvýšili aktivitu a tlačili sa pred bránku Realu. Madridčanov však udržal vo vedení spoľahlivý brankár Keylor Navas. A v momente, keď mala Celta prevahu, udreli hostia druhýkrát.

Po prihrávke Jesého sa ocitol sám pred brankárom brazílsky pravý obranca Danilo. A bez zaváhania strelil svoj premiérový gól v drese Realu.

Pred prestávkou sa do dvoch šancí dostal domáci Nolito. Výborného Navasa neprekonal.

Po zmene strán skomplikoval domácim cestu za dobrým výsledkom Gustavo Cabral. V 56. minúte odišiel po druhej žltej karte predčasne do šatní.

Real mal v početnej výhode viac šancí na to, aby zvýšil svoj náskok. Ronaldo a neskôr ani Isco však svoje šance nepremenili. A napokon sa strachovali o víťazstvo.

Hráč Realu Lucas Vázquez (vpravo) preniká okolo Sergia Gomeza zo Celty Vigo. FOTO - SITA/AP.

V 85. minúte parádnou strelou do horného roku Navasovej bránky znížil na 1:2 aktívny Nolito. A domácim vlial nádej na zisk bodov. Márne.

V zúfalom tlaku sa do brejku dostali hostia. Triumf Realu postil v 95. minúte Marcelo.

LA LIGA - 9. kolo:

Celta Vigo - Real Madrid 1:3 (0:2)

Góly: 85. Nolito - 8. Cristiano Ronaldo, 23. Danilo, 90.+ Marcelo, ČK: 57. Cabral (Vigo) po druhej ŽK

Granada CF - Betis Sevilla 1:1 (1:1)

Góly: 3. Foulquier - 40. Castro (z 11 m), 18.292 divákov.

FC Sevilla - Getafe 5:0 (2:0)

Góly: 35., 45. a 60. Gameiro (tretí z pok. kopu), 49. Banega (z pok. kopu), 81. Konopľanka (z pok. kopu), ČK: 59. Vigaray (Getafe) po druhej ŽK

Malaga CF - Deportiva La Coruňa 2:0 (0:0)

Góly: 62. Tighadouini, 85. Carlos

Domov»Futbal»Španielsko»Stretli sa najlepší dvaja. Real zdolal Celtu Vigo a zostal lídrom