Švarný po prehre Slovana: Bola to katastrofa

Šanca Streľcova sa gólom neskončila.
Šanca Streľcova sa gólom neskončila. (Autor: TASR)
Sportnet|28. okt 2015 o 17:21

Takto nemôžeme hrať, keď chceme bojovať o play off, vravel obranca Švarný po prehre 2:5 s Togliatti.

Slovan Bratislava - Lada Togliatti 2:5 v III. tretine (0:2, 0:2, 2:1)

Góly: 47. Skalický, 52. Luža - 1. Belousov, 7. Romanov, 33. Bočarov, 38. Zaťovič, 50. Krysanov.

Rozhodovali: Beľajev, Bondar - Košak, Černyšev, vylúčení: 6:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 7887 divákov

Slovan: Brust (7. Garnett) - Sersen, Barker, J. Valach, Švarný, Starosta, Luža, L. Kozák - L. Kašpar, V. Nedorost, Leblanc - Miklík, T. Surový, Bartovič - Jeglič, Tičar, A. Šťastný - Lušňák, Viedenský, Skalický.

Lada Togliatti: Masalskis - Flood, Bolšakov, Vorobjov, Romanov, Viklund, Gurkin, Volgin, Putilov - Šenfeld, Krysanov, Belousov - Zaťovič, Komarov, Gurjanov - A. Strelcov, V. Strelcov, Bočarov - Valujskij, Mastrjukov, Mokšancev

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v stredajšom dueli KHL doma s Ladou Togliatti 2:5. Nenadviazali tak na doterajší sled úspešných výsledkov a v tabuľke Západnej konferencie im naďalej patrí priebežná jedenásta priečka.

Belasí sa od úvodu stretnutia trápili. Po chybe Michala Sersena inkasovali už v 28. sekunde a smola ich sprevádzala prakticky až do konca.

Brust po dvoch góloch skončil

Herne boli síce lepší, no na lacné góly vo vlastnej sieti nenašli dostačujúcu odpoveď, pričom vo väčšine prípadov nechali vyniknúť Edgarsa Masalskisa. V domácom drese zasiahli do diania obaja brankári, keď Michael Garnett v 7. minúte vystriedal Barryho Brusta s úspešnosťou 33,33 percenta.

FOTO - TASR

Najbližšie sa zverenci Miloša Říhu predstavia v piatok doma proti AK Bars Kazaň (19.00 h) v tíme so slovenským reprezentačným obrancom Marekom Ďalogom.

Říha: Na čo sme siahli, tam sme urobili chybu

Ivan Švarný, obranca Slovana: "Dostali sme prvý gól, hneď nato druhý. Ťažko sa to dobieha. Až v tretej tretine sme sa prebrali, ale už to nestačilo. Z našej strany to bol katastrofálny zápas, každý z nás si musí dať zrkadlo pred seba. Takto nemôžeme hrať, keď chceme bojovať o play off."

Miloš Říha, tréner Slovana: "Pre nás to bol deň blbec. Na čo sme siahli, tam sme urobili chybu. Síce sme dali kontaktný gól, ale okamžite prišla hrúbka, aké normálne nerobíme. Musím sa ospravedlniť divákom, pretože takto by sme doma hrať nemali. Nechápem, ako sme takto mohli k duelu pristúpiť."

Patrik Luža, obranca Slovana: "Aj taký j hokej. Nie vždy sa šťastie prikloní na našu stranu. Dnes do našej bránky padali góly, aké by nemali. Musíme sa s tým vyrovnať, toto sme nemali dopustiť. Môj prvý gól v KHL bol na 2:5, ako sa mám asi cítiť. Radosť z neho budem mať možno až zajtra."

Online prenos

60. min. Slovan prvé dve tretiny zápasu nezvládol a hoci v poslednej tretine dokázal znížiť, bol to veľmi slabý výkon z jeho strany, ktorý ovplyvnili dva veľmi rýchle góly. Najlepším hráčom z domáceho tímu bol vyhlásený Marek Viedenský.

56. min. Po šarvátke pred bránkou hostí sa vylučuje na oboch stranách.

52. min. V presilovke znížil na rozdiel troch gólov Patrik Luža.

50. min. Krysanov po peknej individuálnej akcii znova zvýšil. Obrancovia domácich mu ho iba sledovali ako si puk z rohu klziska priviezol pred bránku a pohodlne prestrelil brankára Garnetta.

47. min. Slovan znížil. Presadil sa Pavol Skalický. Je to prvý domáci gól Slovanu po 107 minútach.

42. min. Slovan začal poslednú tretinu aktívne. V presilovke tlačil, no gól nedal. Masalskis chytá skvele.

41. min. Slovan prehral na nulu aj prechádzajúci domáci zápas s Omskom (0:3). Naposledy strelil doma gól minulý týždeň proti Astane.

Začala sa posledná tretina.

40. min. Skončila sa druhá tretina a domáci tím hrá rovnako nekoncentrovane. Opakuje zbytočné chyby a hostia ich trestajú.

38. min. Z hľadiska sa ozýva piskot. Zaťovič chladnokrvne zvýšil na 0:4.

36. min. Presilovka Slovan nenakopla.

34. min. Slovan bude hrať presilovku.

33. min. So Slovano to vyzerá zle. Bočarov dal pekný gól, hoci tiesnený obrancom dokázal z otočky vystreliť a Garnett jeho strelu nevidel - 0:3.

31. min. A Belousov mal obrovskú šancu na zvýšenie skóre. Mieril vedľa. Následne Slovan vybojoval útočné pásmo, vo vlastnom oslabení. A dokázal si ho udržať.

30. min. Ďalšia presilová hra pre hostí. Za podrazenie ide na trestnú lavicu Marek Viedenský. Zbytočný faul.

26. min. Togliatti výborne bráni a Slovanu veľa priestoru nedáva. Keď získajú hostia puk, je z toho hneď brejk.

Začala sa druhá tretina.

20. min. Na konci tretiny pohrozil opäť štvrtý útok. Lušňák stál pred prázdnou bránkou, puk mu však preskočil hokejku, keď ho chcel doklepnúť do bránky. Veľká škoda. Inak bola prvá tretina pre Slovan veľkou pohromou.

18. min. Dravý prienik Surového cez troch hráčov skončil strelou v Masalskisovej lapačke.

14. min. Strelcov sa dostal do brejku a išiel sám na bránku. Slovan odpovedal tým, že na ľad znova skočilo šesť hráčov. Znova bude hrať v oslabení. Veľké taktické chyby za tak krátky čas.

13. min. Tomáš Surový mal pred sebou prázdnu bŕanu.. Bohužiaľ ju nedokázal premeniť. Puk sa mu pri strele trochu skĺzol.

12. min. Po faule na Garnetta sa počet hráčov vyrovná.

11. min. Slovan zle striedal, na klzisku bolo šesť hráčov a presilovka hostí pokračuje. Domáci tím sa nedokáže dostať do zápasu.

9. min. Slovan bude hrať oslabenie. Za faul kolenom ide na trestnú lavicu Ivan Švarný. Garnett prvé dve strely Lady chytil.

7. min: Štvrtý útok domáceho tímu mal veľkú šancu. Ale vzápätí hostia zvyšujú na 2:0 po strele od modrej čiary. Nešlo o žiadne vypracované akcie. Dve strely a dva góly. Brust nemal ani jeden zákrok a tréner ho strieda.

4. min: Bartovič spomedzi kruhov pálil iba do Masalskisa. Vzápätí mal šancu Sersen. Slovan po inkasovanom góle chce vyrovnať a je aktívnejší.

1. min: 28. sekunda a po chybe Sersena v rohu hostia strieľajú prvý gól. Ken Barker nechtiac zrazil strelu Belousova do vlastnej bránky. Trochu nečakaný úvod zápasu.

Zápas sa začal. Nová posila Slovana Ľubomír Višňovský ešte v zostave nie je.

Dnešný súper hokejistov Slovana má za sebou aktuálne úspešnú sériu. Z posledných šiestich zápasov vybojovalo Togliatti päť víťazstiev.

BRATISLAVA. V zostave Slovana Bratislava na stredajší domáci duel Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) proti Lade Togliatti (hrá sa o 19.00 h, vysiela Sport 2HD) nastala jediná zmena.

V porovnaní s pondelňajším triumfom na ľade Dinama Minsk (4:3 po sam. nájazdoch) sa nepredstaví kanadský útočník Francis Paré. Hrať bude Patrik Lušňák.

Proti Togliatti si Francis Paré nezahrá. FOTO - TASR/AP.

V bránke Slovana bude od úvodu duelu Barry Brust, kryť chrbát zo striedačky mu bude Michael Garnett. Kanaďan Louis Leblanc nastúpi v prvom útoku s Lukášom Kašparom a Václavom Nedorostom.

Do druhého útoku sa k Milanovi Bartovičovi a kapitánovi Tomášovi Surovému posunul zo štvrtej formácie Michel Miklík. Žiga Jeglič s Andrejom Šťastným budú hrať v treťom útoku s Rokom Tičarom.

Štvrtú formáciu tvoria Patrik Lušňák, Marek Viedenský a Pavol Skalický.

Štvrtú formáciu opäť vytvoria Patrik Lušňák (v strede), Marek Viedenský (vpravo) a Pavol Skalický. FOTO - TASR.

V defenzíve zostali spolu Michal Sersen s Camom Barkerom. Ivan Švarný bude hrať s Jurajom Valachom, Michal Sersen nastúpi s Patrikom Lužom. Lukáš Kozák zaujme pozíciu siedmeho beka.

Tréner Miloš Říha stále nemôže rátať s bekom Vladimírom Mihálikom a útočníkom Ladislavom Nagyom.

Obaja súperi už v sezóne 2015/2016 odohrali jeden vzájomný zápas. V Togliatti uspeli domáci 2:1. Informácie zverejnil oficiálny web bratislavského klubu.

Naposledy Slovan zvíťazil v Minsku po nájazdoch.