Good Angels po dráme zdolali Galatasaray

Basketbalistky Good Angles vybojovali v eurolige dôležité víťazstvo nad Galatasarayom. (Autor: SITA)
SITA|28. okt 2015 o 19:30

V zápase s favoritom slovenský majster ani raz neprehrával.

KOŠICE. Basketbalistky Good Angels Košice zostávajú nezdolané na domácej palubovke v novej sezóne Euroligy. Po triumfe nad španielskou Salamancou (66:47) si v Angels aréne poradili aj s tureckým favoritom Galatasaray Istanbul 54:49 (30:25).

V defenzívne ladenom stretnutí domáce hráčky ani raz neprehrávali, ich najlepšou strelkyňou bola 14-bodová rozohrávačka Teja Oblaková.

Súperky udržali silnou obranou

Po prvej trojke novej americkej akvizície Johnsonovej viedli domáce hráčky 19:12, ale rozhodujúci náskok si do veľkej prestávky nevypracovali (30:25).

V polovici tretej štvrtiny Češka Kulichová znížila z pohľadu hostiek na rozdiel jedného bodu (31:32), ale ani v tejto časti hry sa ešte Turkyne nedostali do vedenia.

Agresívna obrana ich držala na dostrel aj dve minúty pred koncom, keď to bolo o tri body pre Good Angels (50:47). V poslednej minúte sa dostala do brejku Oblaková a jej kôš priblížil Košičanky k cennému triumfu.

Tréner: Som na dievčatá hrdý

Zverenky Maroša Kováčika majú po troch vystúpeniach v A-skupine 5 bodov za bilanciu 2 víťazstvá - 1 prehra.

O týždeň, v stredu 4. novembra, sa košické basketbalistky predstavia na palubovke veľkého ruského favorita Dinama Kursk.

Maroš Kováčik (tréner Good Angels Košice): "Pred stretnutím som hovoril o tom, že keď chceme poškuľovať v skupine po vyšších priečkach, treba nám dosiahnuť veľké víťazstvo. Po dnešku ho máme. Zápas sme veľmi slušne defenzívne kontrolovali a nepustili sme Galatasaray do ofenzívneho behu. Som hrdý na dievčatá, ako dobre bránili. Dnes sme urobili menej individuálnych chýb ako súperky. Dôležitosť tohto víťazstva oceníme až neskôr, keď sa boje v našej skupine budú blížiť ku koncu."

Anna Jurčenková, Good Angels: "Je to veľmi cenné víťazstvo, tešíme sa z neho. Tréneri pripravili dobrú taktiku a nám sa podarilo ubrániť súperky. Pred zápasom sme si hovorili, že je dôležitý začiatok a ten sa nám podarilo zachytiť. To bolo veľmi dôležité."

Žofia Hruščáková, Good Angels: "Myslím si, že sme zvíťazili zaslúžene. Ukázali sme dôslednú obranu, bojovali sme až do konca. Našťastie sa nám podarilo ustrážiť záver zápasu."

Euroliga žien, A-skupina:

Good Angels Košice - Galatasaray Istanbul 54:49 (16:10, 14:15, 10:12, 14:12)

Základná zostava a body Košíc: Oblaková 14, Langhornová 12, Jurčenková 8, Bálintová 0, Kiššová 0 (Johnsonová 8, Hruščáková 6, Stehlíková 4, Žirková 2)

Najviac bodov Istanbulu: Dubljevičová 16, Lloydová 9, Caglarová 8

Ďalšie zápasy A-skupiny:

Dinamo Kursk (Rus.) - Famila Schio (Tal.) 63:58 (15:10, 16:12, 16:14, 16:22)

Uniqa Šopron (Maď.) - Perfumerías Avenida Salamanca (Šp.) 73:67 (29:13, 15:13, 9:21, 20:20)

Villeneuve d’Ascq Lille Métropole (Fr.) - Fenerbahce Istanbul (Tur.) 55:69 (17:11, 11:16, 19:15, 8:27)

B-skupina:

Wisla Can-Pack Krakov (Poľ.) - UMMC Jekaterinburg (Rus.) 52:88 (15:20, 18:17, 9:24, 10:27)

Nadežda Orenburg (Rus.) - ZVVZ USK Praha (ČR, trénerka Natália Hejková) 58:54 (12:16, 13:11, 10:7, 23:20)

Bourges Basket (Fr.) - Kayseri AGÜ Spor (Tur.) 63:57 po predĺžení (12:12, 12:14, 20:12, 7:13 - 12:6)