Jaromír Jágr. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. okt 2015 o 20:36

Štyridsaťtriročný Jágr je najpoduktívnejším hráčom Floridy so 10 bodmi.

NEW YORK. Zranenie Jaromíra Jágra nie je vážne a Floride Panthers by nemal v NHL dlho chýbať. Potvrdilo to rozhodnutie klubu, ktoré nezaradilo hviezdneho českého veterána na listinu zranených hráčov, ale má status tzv. "day-to-day". V stredu o tom informoval web nhl.com.

Štyridsaťtriročný Jágr, ktorý mal vynikajúci štart do svojej 22. sezóny v NHL, sa zranil v noci na stredu už v prvej tretine zápasu proti Coloradu Avalanche. Celkovo odohral len 2 minúty a 30 sekúnd. Na ľade sa objavil v úvode v troch striedaniach, potom však nevstúpil na ľad ďalších deväť minút. V čase 17:38 sa pokúsil o návrat do zápasu, ale po šiestich sekundách išiel dole a zamieril do šatne.

"Myslím, že to budú slabiny, alebo bok. Nič vážne. Dúfam, že zajtra bude v poriadku," povedal po zápase tréner Gerard Gallant.

Jágr je najproduktívnejším hráčom svojho tímu s bilanciu 6 gólov a 10 bodov. Celkovo strelil už 728 gólov, o tri menej ako Marcel Dionne, ktorému patrí štvrté miesto v historických tabuľkách.