NHL: Fleury zastavil Washington, Flames stále bez výhry v riadnom čase

Výborného Fleuryho v bráne Penguins dokázali prekonať strelci Washingtonu iba raz. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. okt 2015 o 12:06

V troch nočných dueloch kanadsko-americkej NHL sa nepredstavil ani jeden slovenský hokejista.

NEW YORK. Hokejisti Pittsburghu zvíťazili v noci na štvrtok v zámorskej NHL na ľade Washingtonu 3:1 a prestrihli tak domácim šnúru piatich výhier.

Významnou mierou sa pod triumf Penguins podpísal brankár Marc-Andre Fleury, ktorý sa blysol 33 úspešnými zákrokmi, prekonal ho iba ruský útočník Jevgenij Kuznecov.

Skóre duelu otvoril Kuznecov v úvode tretej tretiny, keď jeho tečovaná strela skončila za Fleuryho chrbtom. Už o 24 sekúnd však vyrovnal Beau Bennett.

Víťazný gól strelil v 44. minúte Phil Kessel po peknej kombinácii s Jevgenijom Malkinom a tešil sa zo štvrtého gólu v sezóne.

Víťazstvo poistil do prázdnej bránky Nick Bonino.

Faktor Fleury

Fleury zatiaľ odchytal všetkých deväť zápasov v sezóne a v poslednom čase sa dostal do skvelej formy. Z posledných 73 striel dostal len dva góly.

"Čím viac striel na neho ide, tým je lepší. Dnes bol určite mužom zápasu," chválil spoluhráča Bennett, ktorý sa do zostavy vrátil po zranení a nastúpil na svoj jubilejný 100. zápas v kariére.

Kapitáni Alexander Ovečkin a Sidney Crosby nastúpili v základnej časti proti sebe 34. krát, ale do štatistík sa ani jeden z nich nezapísal.

Pittsburgh začal sezónu tromi prehrami, ale potom vyhral päť zo šiestich duelov.

Kris Letang sa stal štvrtým obrancom, ktorý odohral 500 zápasov za Penguins. Najviac má na konte Brooks Orpik (703).

Trápenie Calgary pokračuje

Sériu štyroch prehier zastavila Ottawa, ktorá na domácom klzisku zdolala Calgary 5:4 po nájazdoch. Autorom rozhodujúceho nájazdu bol švédsky center Mika Zibanejad.

Na druhej strane Flames prehrali tretí duel za sebou a ako jediný tím v tejto sezóne ešte nevyhrali ani raz v riadnom hracom čase.

Po desiatich odohratých zápasoch majú najhoršie skóre v lige 20:40.

Zápas gradoval až v jeho druhej polovici. Senators v závere druhej tretiny otočili na 2:1 a v tretej časti padlo ďalších päť gólov.

Najskôr hráči Calgary v priebehu 57 sekúnd od 45. do 46. minúty utíšili 16.923 divákov v Canadian Tire Centre, strhli vedenie opäť na svoju stranu a vyhrávali 3:2.

O pár minút neskôr však stačilo "senátorom" len 17 sekúnd na ďalšie dva góly a po presnom zásahu Jeana-Gabriela Pageaua viedli 4:3.

Napokon duel kanadských tímov poslal do predĺženia v presilovke hosťujúci Sam Bennett.

V nájazdoch hostia po prvej sérii viedli zásluhou Joea Colbornea, ale potom skórovali už len domáci Kyle Turris a Zibanejad.

Flames okrem prehry mrzí aj zranenie brankára Jonasa Hillera, ktorý musel striedať v 53. minúte po kolízii s Bobbym Ryanom. V bránke ho nahradil Joni Ortio.

Tréner Bob Hartley po zápase uviedol, že ide o zranenie dolnej časti tela, ale podrobnosti neprezradil.

"Veľmi sme toto víťazstvo potrebovali, chceli sme potešiť našich fanúšikov. Dúfam, že nás to nakopne k ďalším dobrým výsledkom," povedal pre espn.com po prvom domácom víťazstve Ottawy v sezóne Ryan.

Rozhodol Švéd

O výhre Nashvillu 2:1 na ľade San Jose rozhodol švédsky útočník Calle Järnkrok, ktorý si tak otvoril strelecký účet v sezóne.

Kvalitným výkonom prispel k víťazstvu brankár Pekka Rinne, keď zaznamenal 20 úspešných zákrokov.

Predators v minulej sezóne v dvoch dueloch v San Jose ani raz neskórovali, o to je ich triumf cennejší.

Nashville v ôsmom z deviatich duelov strelil otvárací gól a v prvých tretinách prestrieľal svojich súperov v pomere 7:0.

"Je za tým kvalitná práca trénerov, ktorí nás na súperov dobre pripravujú. Potom je už len na nás hráčoch, ako to zvládneme," povedal Rinne.

Nashville otvoril skóre už v 4. minúte zásluhou Erica Nystroma.

"Bola to pekná kombinácia, rýchlo sme si vymenili puk a som rád, že to padlo dnu," povedal Nystrom o svojom treťom góle v sezóne.

Jediný gól Sharks strelil Joe Pavelski, ktorý sa presadil štvrtýkrát v sezóne.

NHL - streda:

OTTAWA SENATORS - CALGARY FLAMES 5:4 pp a sn (0:0, 2:1, 2:3 - 0:0, 1:0)

Góly: 38. Smith, 40. Ryan (Turris, Methot), 50. Turris (Stone, Karlsson), 51. Pageau (Michálek, Chiasson), rozh. nájazd Zibanejad - 25. Hamilton (Hudler, Engelland), 45. Colborne (Monahan, Hudler), 46. Russell (Bennett, Frolík), 53. Bennett (Gaudreau, Wideman)

Brankári: Anderson - Hiller (53. Ortio), strely na bránku: 23:38, 16.923 divákov

WASHINGTON CAPITALS - PITTSBURGH PENGUINS 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Góly: 42. Kuznecov (Alzner) - 42. Bennett (Bonino, Määttä), 44. Kessel (Malkin, Perron), 59. Bonino

Brankári: Holtby - Fleury, strely na bránku: 34:25, 18.506 divákov

SAN JOSE SHARKS - NASHVILLE PREDATORS 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 42. Pavelski (Nieto, Tennyson) - 4. Nystrom (Josi, Gaustad), 49. Järnkrok (Bourque, S. Jones)

Brankári: M. Jones - Rinne, strely na bránku: 21:24, 15.219 divákov

Domov»Hokej»NHL»NHL: Fleury zastavil Washington, Flames stále bez výhry v riadnom čase