Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
Giro d'Italia 18. etapa | Sledujte naživo
Sagan musí zdolať najťažšie stúpanie na Gire, očakávajú sa útoky favoritov

Hossu vychytal brankár, ktorý dostal prednosť pred Budajom

Bol strelecky najaktívnejším hráčom svojho tímu. Marián Hossa ohrozil gólmana Winnipegu osemkrát. Nepresadil sa. V bráne Jets žiaril Michael Hutchinson.

(Zdroj: Twitter)

BRATISLAVA. Bol najaktívnejším hráčom zápasu. Na brankára súpera vyslal až osem striel. A v tejto sezóne ich má v desiatich dueloch na konte dokopy tridsaťjeden.

Marián Hossa aj v stretnutí na ľade Winnipegu márne hľadal streleckú formu. Rovnako ako všetci jeho spoluhráči. Zo 46 pokusov skončil v sieti Michaela Hutchinsona jediný.

Chicago Blackhawks prehralo 1:3. Brankár Jets sa tešil z víťazstva aj vo štvrtom dueli v tomto ročníku, v ktorom nastúpil. V troch z nich inkasoval iba jediný gól.

Zostrih zo zápasu medzi Winnipegom a Chicagom.

"Vybudoval si rutinu, ktorú dennodenne dodržiava. Jeho pracovná morálka sa nemení. Dosiahol úspech, ktorý si zaslúžil. Nemal to jednoduché, ale tvrdo po ňom išiel," skonštatoval o brankárovi tímu kouč Paul Maurice.

Ešte v uplynulej sezóne bol Hutchinson konkurentom Petra Budaja. Slováka vymenil do Winnipegu vlani v októbri Montreal. Vedenie Jets napokon uprednostnilo práve Hutchinsona a Budaj putoval na farmu.

Proti Blackhawks nastúpil už štyrikrát. A vychytal štyri víťazstvá. "Nemyslím si, že nám radi čelia. Hráme proti ním pekne do tela. Keď príde Chicago, je to z našej strany absolútne kolektívne úsilie," uviedol Hutchinson.

Patrick Kane (s číslom 88) strieľa jediný gól do siete Michaela Hutchinsona. FOTO - TASR/AP.

V drese Edmontonu odohral Andrej Sekera viac ako dvadsaťdva minút. Bol tretím najvyťaženejším hráčom mužstva. Vyslal jednu strelu, ale bodovo sa nepresadil. Na premiérový gól naďalej čaká.

Oilers zdolali Montreal 4:3. Ešte na konci druhej tretiny však prehrávali 0:3. Hviezdou sa napokon stal nemecký mladík Leon Draisaitl. Zaznamenal dva góly. Klub ho pritom iba v deň zápasu povolal z AHL.

"Moje lietadlo pristálo o 14.30 hod. Upaľoval som do hotela, rýchlo sa najedol a zamieril na štadión," prezradil.

Andrej Sekera (vľavo) blokuje strelecký pokus Larsa Ellera. FOTO - SITA/AP.

V bráne New Yorku Islanders pre chorobu opäť nestál Jaroslav Halák. Tréner uprednostnil Thomasa Greissa, ktorý naposledy vychytal víťazstvo nad St. Louis Blues 3:2 po predĺžení.

Vtedy si pripísal tridsaťosem úspešných zákrokov. V noci zo štvrtka na piatok v súboji s Carolinou čelil celkovo 29 strelám súpera. A tentoraz ťahal za kratší koniec.

O triumfe Hurricanes rozhodol v predĺžení Ron Hainsey.

NHL - štvrtok:

NY Islanders - Carolina 2:3 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 9. Martin (Keddy, Cizikas), 33. Nielsen (Leddy, Greiss) - 16. McGinn (McClement, Gerbe), 55. Terry (J. Staal, E. Staal), 63. Hainsey (J. Staal). Brankári: Greiss - Ward, strely na bránku: 19:29, 11.494 divákov.

Jaroslav Halák (Islanders) nechytal

Philadelphia - New Jersey 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Góly: 36. L. Schenn (Lecavalier, B. Schenn) - 39. Zajac (Palmieri, Josefson), 42. Palmieri, 43. Zajac (Palmieri, Gelinas), 60. Greene. Brankári: Mason - Schneider, strely na bránku: 28:33, 19.241 divákov.

Pittsburgh - Buffalo 4:3 (2:2, 2:0, 0:1)

Góly: 1. Dupuis (Crosby, Lovejoy), 8. Hornqvist (Crosby, Määtä), 29. Lovejoy (Malkin), 35. Malkin (Honrqvist, Kessel) - 15. McGinn (Schaller, Ristolainen), 17. Deslauriers (O´Reilly, Ristolainen), 58. Moulson (O´Reilly, Legwand). Brankári: Zatkoff - Johnson, strely na bránku: 29:53, 18.415 divákov.

Tampa Bay - Colorado 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 36. Killorn (Hedman, Filppula) - 16. Tanguay (Iginla, MacKinnon), 34. MacKinnon (Iginla, Tanguay). Brankári: Bishop - Varlamov, strely na bránku: 35:26, 19.092 divákov.

Winnipeg - Chicago 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 9. Wheeler (Little), 26. Ladd (Little, Perreault), 49. Scheifele (Ehlers, Myers) - 2. Kane (Panarin, Seabrook). Brankári: Hutchinson - Crawford, strely na bránku: 31:46, 15.294 divákov.

Marián Hossa (Chicago) odohral 18:14 min, vyslal osem striel na bránu, pripísal si dva mínusové body

St. Louis - Anaheim 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 27. Tarasenko (Lehterä, Ott), 51. Parayko (Rattie, Gomez) - 23. Lindholm (Perry, Bieksa). Brankári: Allen - Andersen, strely na bránku: 34:23, 16.904 divákov

David Backes (vľavo) zo St. Louis sa pokúša ohroziť brankára Anaheimu Frederika Andersena. Jeho strelecký pokus blokuje Hampus Lindholm. FOTO - SITA/AP.

Dallas - Vancouver 4:3 pp (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 16. Sharp (Jokipakka, Spezza), 51. Demers (Oduya, Hemský), 56. Sharp (Klingberg, Jamie Benn), 63. Jamie Benn (Seguin) - 12. Burrows, 26. Edler (Weber, D. Sedin), 41. Vrbata (D. Sedin, H. Sedin). Brankári: Niemi - Miller, strely na bránku: 29:32, 17. 664 divákov.

Edmonton - Montreal 4:3 (0:3, 1:0, 3:0)

Góly: 40. Draisaitl (Hall, Klefbom), 47. Davidson (Nurse, McDavid), 51. Pouliot (McDavid, Jakupov), 59. Draisaitl (Nugent-Hopkins, Hall) - 10. Gallagher (Subban, Plekanec), 17. Mitchell (Smith-Pelly), 18. Galchenyuk (Markov, Flynn). Brankári: Talbot - Price, strely na bránku: 27:21, 16.839 divákov.

Andrej Sekera (Edmonton) odohral 22:18 min, vyslal jednu strelu na bránu, nebodoval

Slováci v akcii

Marián Hossa Chicago 18:14 0 0 0 -2 8 0
Andrej Sekera Edmonton 22:18 0 0 0 0 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/