Hingisová s Mirzovou víťazia. Vyhrali dvadsiaty zápas za sebou

Sania Mirzová (vpravo) sa objíma s Martinou Hingisovou po ďalšom víťazstve.
Sania Mirzová (vpravo) sa objíma s Martinou Hingisovou po ďalšom víťazstve. (Autor: SITA/AP)
SITA|30. okt 2015 o 09:21

Naposledy prehrali zápas v auguste na turnaji v Cincinnati. Odvtedy Sania Mirzová s Martinou Hingisovou vyhrávajú všetko.

WTA Finals - Červená skupina, štvorhra:

(dotácia 7 miliónov USD, tvrdý povrch)

Martina Hingisová, Sania Mirzová (Švaj./India-1) - Tímea Babosová, Kristina Mladenovicová (Maď./Fr.-3) 6:4, 7:5

/za 91 minút/

Raquel Kopsová-Jonesová, Abigail Spearsová (USA-6) - Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká (ČR-7) 6:3, 3:6, 11:9 (zápasový tajbrejk) za 96 minút

1. Hingisová, Mirzová 3 3 0 6:0 37:22 6 b
2. Hlaváčková, Hradecká 3 1 2 3:4 28:25 2 b
3. Babosová, Mladenovicová 3 1 2 2:4 25:33 2 b
4. Kopsová-Jonesová, Spearsová 3 1 2 2:5 24:34 2 b

Legenda: poradie, mená, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body.

SINGAPUR. Švajčiarska tenistka Martina Hingisová a Indka Sania Mirzová zvíťazili nad Maďarkou Tímeou Babosovou a Francúzkou Kristinou Mladenovicovou za 91 minút 6:4, 7:5.

Pripísali si tretie víťazstvo v základnej Červenej skupine v prvom z dvoch zápasov piatkového programu štvorhry na koncosezónnom šampionáte BNP Paribas WTA Finals presented by SC Global v Singapure.

Jednotky deblovej časti podujatia Hingisová a Mirzová prešli skupinovým dianím s bilanciou 3:0 (na sety 6:0). A radujú sa z dvadsiateho spoločného úspechu za sebou.

V sobotu budú v semifinále hrať s Čchan Chao-čching a Čchan Jüng-ťan. Práve od Taiwančaniek inkasovali zatiaľ poslednú prehru v auguste v Cincinnati. Medzičasom sa im už trikrát revanšovali.

Sania Mirzová (vľavo) a Martina Hingisová majú excelentnú formu. FOTO - SITA/AP.

V tejto skupine je ešte na programe súboj Raquel Kopsová-Jonesová, Abigail Spearsová (USA-6) - Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká (ČR-7) so začiatkom približne po 10.00 h SEČ.

Väčšiu šancu na prienik do vyraďovacej časti majú Češky. Babosová a Mladenovicová sú už matematicky bez nároku.

Rozhovor s Hingisovou a Mirzovou ešte pred začiatkom turnaja.