Slovan nestačil na favorita, s Kazaňou prehral po nájazdoch

Slovan vyhral pred viac než dvoma týždňami nad Kazaňou 1:0.

Hokejisti Slovana Bratislava nastúpili v piatok proti Kazani.(Zdroj: TASR)
Kvalifikácia Anglicko - Slovensko na legendárnom Wembley >>

Slovan Bratislava - Ak Bars Kazaň 1:2 SN (0:1, 1:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 33. Barker (Kašpar) - 15. Tkačiov (Gluchov, Rylov), rozh. nájazd: Malychin

Slovan: Brust – Barker, Luža, Starosta, Švarný, Valach, Sersen, Kozák – Paré, Nedorost, Kašpar – Miklík, Surový (C), Bartovič – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skalický, Viedenský, Lušňák

Kazaň: Garipov – Rylov, Jarullin, Zacharčuk, Belov, Kornejev, Ďaloga – Möller, Sjögren, Azevedo –Lukojanov (C), Tkačov, Čibisov – Gluchov, Malychin, Varnakov – Archipov, Golubev, Obuchov

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v piatkovom domácom stretnutí KHL s AK Bars Kazaň 1:2 po nájazdoch. V tabuľke Západnej konferencie sú na priebežnej 10. priečke s 37 bodmi.

Prvú vážnejšiu šancu v zápase si vypracovali domáci hokejisti. Bartovič potiahol puk po ľavej strane, medzi kruhmi našiel Surového, ktorý tvrdo vypálil, no jeho strelu zblokoval mimo bránku Malychin.

V 7. minúte Jeglič prihral spoza bránky Valachovi, s jeho tvrdou ranou si Garipov poradil. Na druhej strane preverili Brusta Varnakov a Ďaloga. Zápas mal dobré tempo a puk lietal zo strany na stranu.

V 12. minúte zakiksoval Brust, keď rozohral spoza bránky presne na hokejku Lukojanova, ktorý z prvej vystrelil, ale domáci brankár sa stihol vrátiť a jeho pokus vyrazil.

V 15. minúte však už inkasoval, keď sa po šikovnej individuálnej akcii presadil Tkačiov - 0:1. Kľučkou prešiel pomedzi dvojicu obrancov, pred Brustom si prehodil puk sprava na ľavú stranu a poslal ho do šibenice.

Vladimir Tkačiov strieľa prvý gól Kazane. FOTO - TASR

V úvode druhej tretiny si mužstvá zahrali štyria na štyroch. V 25. minúte hral Slovan v oslabení, Möller vypálil od modrej a Sjögren sa už-už dostával k dorážke, no Brust stihol puk prikryť.

Domáci boli blízko k vyrovnaniu v 30. minúte, ale Garipov si s Parého strelou poradil. Potom si zahral v početnej výhode aj Slovan a podarilo sa mu ju premeniť.

Kašpar prihral po pravom mantineli na modrú Barkerovi a jeho strela s náprahom skončila v sieti - 1:1. V druhom dejstve boli aktívnejší "belasí" a ešte niekoľkokrát zamestnali Garipova. Lušňák, Paré ani Sersen ho však neprekonali.

V 42. minúte spravil veľkú hrúbku Rylov, ktorý rozohral spoza bránky iba na hokejku Tičara, no opäť sa vyznamenal Garipov. Slovan mohol strhnúť vedenie na svoju stranu počas ďalšej presilovky.

Marek Viedenský v súboji s Marekom Ďalogom. FOTO - TASR

Vypracoval si viacero šancí, no ani jedna sa neujala. V ďalších minútach tempo hry upadlo, oba tímy vychádzali z pozorných obrán. V závere boli aktívnejší hráči v belasom, do konca riadneho času však neskórovali.

O triumfe Kazane tak rozhodol v nájazdoch Malychin.

Najbližšie sa zverenci trénera Miloša Říhu predstavia v nedeľu o 17.30 h na ľade chorvátskeho Medveščaku Záhreb.

Hlasy po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana: "Škoda, že nemáme hráča, ktorý rozhodne zápas, pretože sme mali dosť šancí, vyhrali sme na strely, ale nedali sme viac gólov. Myslím si, že sme si zaslúžili viac než jeden bod. Predtým sme mali v nájazdoch šťastie my, teraz sa priklonilo k nim."

Tomáš Starosta, obranca Slovana.:"Chýbal nám dôraz v šanciach. Vypracovali sme si ich dosť, párkrát sme to mali skoro do prázdnej bránky. S jedným gólom sa ťažko vyhráva. Musíme sa viac tlačiť do bránky, dôraznejšie strieľať. Dnes sme niekoľkokrát mieril len do stredu, s čím si brankár poľahky poradí."

Tomáš Surový, kapitán Slovana: "Chceli sme odčiniť prehru. Myslím si, že výkon bol v poriadku, nie ako minulý zápas. Chýbal však bodový efekt, takže nemôžeme byť spokojní."

Marek Viedenský, útočník Slovana: "So silnejšími súpermi hráme lepšie a vyrovnanejšie zápasy ako s tými papierovo horšími. Dnes sa hral od prvej až do poslednej minúty aktívny hokej. My sme si verili, no nevyhrali sme. Naša lajna hrá už dlho spolu, je tam chémia. Vieme, kto kde je, zastupujeme sa a stále korčuľujeme."

Zinetula Biľaletdinov, tréner Kazane: "Vedeli sme, že nás dnes čaká ťažký zápas a dobre sme sa naňho pripravili. Prvú tretinu sme zvládli dobre a dokázali sme skórovať. V druhej sme dovolili Slovanu príliš veľa možností a oni jednu z nich premenili na gól. Nakoniec sme vyhrali v nájazdoch, za čo som rád. Bol to dobrý zápas."

TASR

Online prenos:

Garipova prekonal v nájazdoch len Jeglič, zatiaľ čo Brusta Tkačov s Malychinom. Hostia vyhrali 2:1 a do tabuľky si pripísali dva body. Slovan získal bod.

Skončilo sa predĺženie

62. min. Varnakov predviedol individuálnu akciu, ktorú zakončil strelou do Brustových betónov. Na druhej strane sa dostali do prečíslenia dva na jedna Bartovič so Surovým, no prvý menovaný neprestrelil Garipova.

Začalo sa predĺženie.

60. min. Skončila sa tretia tretina. Slovan odohral s favorizovaným tímom vyrovnaný zápas, ktorý sa rozhodne v predĺžení alebo samostatných nájazdoch.

54. min. Hrá sa vyrovnaný hokej. Oba tímy sa snažia tvoriť a zároveň neurobiť chybu.

48. min. Slovan si vytvoril šance. Garipova ohrozili Barker či Jeglič, ale stav zápasu sa nezmenil.

46. min. Hosťujúci hráči zle striedali a na ľade boli až šiesti. Slovan si zahrá presilovku.

42. min. Rylov chyboval za bránkou, puk zachytil Tičar, ktorý ho však nedokázal pretlačiť do bránky.

41. min. Hostia pohrozili už v úvodných sekundách. Brust nepresne prihral, puk sa dostal na hokejku Möllera, ktorý však netrafil bránku. Hned na to chybovali aj hráči Kazane.

Začala sa tretia tretina.

40. min. Hostia hrali ďalšiu presilovku pri vylúčení Sersena. Početnú výhodu však nevyužili. Slovan remizuje po dvoch tretinách s Kazaňou 1:1.

36. min. Slovan aj diváci po strelenom góle výrazne ožili. Domáci si vypracovali ďalšie šance. Garipov najskôr vyrazil tvrdú strelu Surového, potom skvele v ľahu vychytal pokus Parého.

33. min. Azevedo fauloval Tičara a Slovan mal výhodu ďalšej presilovky. A po necelej minúte ju dokázal využiť. Barker prestrelil do modrej čiary všetko, čo mu stálo v ceste. Výbornou prácou pred bránkou sa prezentoval Nedorost, ktorý clonil Garipovovi.

30. min. Domáci sa snažia vyrovnať. Paré vystrelil z pravého kruhu, Garipov vykorčuľoval pred bránkovisko a puk chytil.

27. min. Slovan sa v oslabení ubránil. Hráči Kazane si vypracovali najväčšiu šancu hneď v úvode presilovky, keď Brust vyrazil tvrdú strelu Möllera.

25. min. Hostia si zahrajú prvý raz v početnej výhode. Rozhodcovia vylúčili kapitána Slovana Tomáša Surového.

21. min. Slovan krátku presilovku nevyužil, stav sa nezmenil.

Druhá tretina sa začala.

20. min. Prvá tretina sa skončila, Slovan odštartuje druhé dejstvo v početnej výhode.

19. min. Slovan má prvú presilovú hru v zápase po vylúčení Golubeva.

19. min. Tičas vystrelil z pravého kruhu na Garipova, no ten puk vyrazil len pred Jegliča, ktorý dorážal. Ruský brankár ho však vychytal.

15. min. Hostia otvorili skóre zápasu. Tkačov predviedol krásnu individuálnu akciu od červenej čiary a prekonal Brusta. Hneď na to mohol zvýšiť na 2:0 Ďaloga, ale kanadský brankár jeho strelu vyrazil.

12. min. Brust sa snažil rozohrať puk za bránkou, ale poslal ho len na hokejku Lukojanovovi. Brust sa však stihol vrátiť do bránky a puk vyrazil.

7. min. Domáci sa tlačia pred bránku. Jeglič prešiel s pukom za bránku, odkiaľ prihral Valachovi. Brankár hostí však jeho strelu zlikvidoval.

2. min. Slovan začal proti Kazani aktívne, ale Garipov svoj tím viackrát podržal.

Zápas sa začal.

Pred zápasom:

BRATISLAVA. V zostave Slovana Bratislava nastalo po stredajšej prehre s Ladou Togliatti niekoľko zmien.

V bránke sa opäť predstaví Barry Brust, náhradným gólmanom je Michael Garnett.

Do prvej obrannej dvojice sa po dobrom výkone v uplynulom dueli presunul Patrik Luža, ktorý si zahrá s Camom Barkerom. V druhej dvojici figurujú Michal Sersen s Jurajom Valachom, v tretej sa predstavia Tomáš Starosta s Ivanom Švarným.

Zmeny nastali aj v zložení útokov. Do prvého sa k Václavovi Nedorostovi a Lukášovi Kašparovi vracia Francis Paré. Kapitán Tomáš Surový odohrá zápas v druhej formácii Michelom Miklíkom a Milanom Bartovičom.

Tretí útok tvoria Žiga Jeglič, Rok Tičar, Andrej Šťastný. Štvrtá formácia bude hrať v zložení Pavol Skalický, Marek Viedenský, Patrik Lušňák.

Slovensko má zastúpenie aj v zostave hostí. Do hry zasiahne obranca Marek Ďaloga.

Oba tímy odohrali v tejto sezóne už jeden vzájomný zápas - 13. októbra 2015 vyhral Slovan na ľade Kazane 1:0.