WTA-MS: Radwaňská sa vo finále stretne s Kvitovou

Nedeľňajšie finále tenisového Turnaja majsteriek sa začne zhruba o 11.30 h SEČ.

Poľka napokon doviedla zápas do víťazného konca.(Zdroj: SITA/AP)

SINGAPUR. Poľská tenistka Agnieszka Radwaňská je prvou finalistkou MS WTA Tour v Singapure.

V sobotu si v semifinále koncoročného singlového šampionátu poradila so Španielkou Garbine Muguruzovou Blancovou po veľkom boji v troch setoch 6:7 (5), 6:3 a 7:5.

V súboji o titul sa stretne s úspešnejšou z druhého semifinále medzi Ruskou Mariou Šarapovovou a Češkou Petrou Kvitovou.

Radwaňská otočila nepriaznivý vývoj duelu a proti unavenejšej Muguruzovej Blancovej mala v závere navrch. Duel trval až 2:41 h.

Španielka v tajbrejku získala úvodné dejstvo, ale štart druhého nezachytila a rýchlo prehrávala 0:4.

Poľka v rozhodujúcom sete viedla 3:0 i 4:1, ale Muguruzová Blancová ešte zabojovala a vyrovnala na 4:4. V dvanástej hre si ale stratila podanie a Radwaňská si tak na Turnaji majsteriek pri siedmej účasti premiérovo zahrá vo finále.

"Netušila som, či sa po prehratom prvom sete ešte dokážem vzchopiť. Ale bol to skvelý zápas od začiatku do konca, so vzostupmi i pádmi, s dlhými výmenami a nekonečným behaním. Som naozaj šťastná, že som duel dotiahla do víťazného konca," povedala po zápase 26-ročná Radwaňská.

"V zajtrajśom finále nemám čo stratiť, takže mi je vlastne jedno, kto proti mne nastúpi. Budem sa snažiť hrať tak dobre ako dnes a užívať si to."

Poľská tenistka sa stretne v boji o turnajový titul s Češkou Petrou Kvitovou.

Kvitová sa vo finále predstaví opäť po štyroch rokoch, keď na Turnaji majsteriek získala svoj doteraz jediný titul.

Jej semifinále proti Šarapovovej trvalo 111 minút, česká hráčka získala prvý set vďaka sérii troch víťazných hier od stavu 3:3.

V druhom najskôr dominovala Šarapovová, ktorá po dvoch brejkoch viedla už 5:1, no tretí set si nevynútila.

Kvitová bojovala, dokázala manko zmazať a v tajbrejku už dominovala.

Na podujatí zo zdravotných dôvodov chýba dobyvateľka ročníkov 2001, 2009 a 2012 - 2014 a líderka svetového rebríčka Serena Williamsová z USA.

Jednotka tamojšieho turnaja Simona Halepová z Rumunska nepostúpila zo základnej skupiny.

WTA Finals, Singapur - semifinále:

/dotácia 7 miliónov USD, tvrdý povrch/

Petra Kvitová (ČR-4) - Maria Šarapovová (Rus.-3) 6:3, 7:6 (3) za 110 minút

Agnieszka Radwanská (Poľ.-5) - Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-2) 6:7 (5), 6:3, 7:5 za 159 minút