Prešov naďalej na čele SEHA League, deklasoval Strumicu

Rado Antl dal 17. gólov.
Rado Antl dal 17. gólov. (Autor: SITA)
SITA|31. okt 2015 o 19:42

Prešovskí hráči najvyššie vyhrávali v závere po góle Antla (44:16), ktorý sa na výprasku súpera podieľal 17 presnými zásahmi.

PREŠOV. Demoláciu nováčika 5. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/Gazprom League" predviedli hádzanári Tatrana Prešov, ktorí v predohrávanom stretnutí 15. kola zdolali v sobotu macedónsky RK Maks Strumica vysoko 44:18 (27:12).

Na rozdiel od septembrového vzájomného súboja, ktorí Prešovčania vyhrali 31:24, sa v Tatran handball aréne hralo takpovediac na jednu bránku.

Hráči Strumice len päť minút dokázali držať krok s favoritom. V úvode síce vyhrávali 2:1 a 3:2, ale od stavu 4:5 inkasovali v priebehu päťminútovky osemkrát za sebou. Šarišania nepotrebovali ani štvrťhodinu hry na desaťgólový náskok (15:5).

Rozdiel v I. polčase narástol až na 17 presných zásahov (26:9), hostia v závere nepriaznivý stav mierne skorigovali. Druhé dejstvo otvorila sedemgólová séria Tatrana, macedónsky tím sa presadil až v 42. min (13:34).

Zverenci Rastislava Trtíka majú po ôsmich vystúpeniach na svojom konte 21 bodov, vďaka čomu sa v neúplnej tabuľke naďalej držia na 1. priečke.

Úradujúci slovenský šampión sa v SEHA League najbližšie predstaví v sobotu 14. novembra od 19.00 h na palubovke tentoraz srbského nováčika RK Spartak Vojput.

Výsledok - sobota - SEHA Gazprom League 2015/2016 - predohrávka 15. kola:

Tatran Prešov (SR) - RK Maks Strumica (Maced.) 44:18 (27:12)

Najviac gólov: Antl 17/1, Hrstka 10, Sadovyj 8 - Kulenovič 6, Sokolov 4, Vezenkovski 3/1

Pok. hody: 2/1 - 3/1, vylúčení: 2 - 3, rozhodovali: Herczeg a Südi (obaja Maď.), 1500 divákov

Domov»Halové športy»Hádzaná»Prešov naďalej na čele SEHA League, deklasoval Strumicu