Aj ženy u nás vedia tvrdo udrieť. Máme majsterku sveta v kickboxe

Petríková.
Petríková. (Autor: internet)
SITA|1. nov 2015 o 09:48

Petríková je prvou slovenskou majsterkou sveta organizácie WAKO v najťažšej disciplíne kickboxu - K1.

BELEHRAD. Slovenská reprezentantka v kickboxe Veronika Petríková si vybojovala zlatú medailu v disciplíne K1-Rules na majstrovstvách sveta v Belehrade (27. - 31. 10.), na ktorom štartovalo 663 pretekárov zo 60 krajín piatich kontinentov.

Členka ŠKP PŠ Košice v kategórii do 56 kg zdolala v srbskej metropole postupne Fínku Eriku Rinneovú, Alesiu Klimavecovú z Bieloruska, Camilu Rivarolovú zo Švédska a vo finále aj Christin Fiedlerovú z Rakúska.

"Ide o fantastický výsledok. Petríková je prvou slovenskou majsterkou sveta organizácie WAKO v najťažšej disciplíne kickboxu - K1," informuje oficiálna internetová stránka Slovenského zväzu kickboxu.

Výprava SR si na tohtotýždňovom šampionáte vybojovala dovedna päť medailí (bilancia: 1 - 1 - 3). O druhú finálovú účasť sa v Belehrade postarala tiež v K1-Rules Veronika Cmárová, ktorú v kategórii do 65 kg zastavila až domáca Srbka Teodore Maničová.

Predtým si kickboxerka Tatrana Prešov KB Košice poradila so Sarah Avrahamovou z Izraela, následne s Austrálčankou Tarou Jamesovou a v semifinále uspela aj proti Irem Akinovej z Turecka.

Sestra Veroniky Cmárovej Lucia získala bronz v K1-Rules v kategórii do 60 kg (členka Tatrana Prešov KB Košice v semifinále nestačila na Chorvátku Mariju Malenovicovú, pozn.), bohatú slovenskú medailovú zbierku na MS v Belehrade skompletizovali dvoma ďalšími tretími miestami Katarína Dovalová v light-kicku nad 70 kg (v boji o finále prehrala s Fulyou Aycicekovou z Turecka) a jej klubový kolega z ŠKP Banská Bystrica Jaroslav Paľa v light-kicku nad 94 kg - v semifinále podľahol Poliakovi Michalovi Blawdziewiczovi.

V športovej hale Pionir v Belehrade išlo o prvú časť MS 2015, a to v disciplínach light-kick, low-kick a K1-Rules. Druhá časť tohtoročných majstrovstiev sveta v kickboxe sa uskutoční v írskom Dubline (24. - 28. novembra), kde sa bude súťažiť v lightkontakte, pointfightingu (semikontakt) a fullkontakte.

Domov»Ďalšie športy»Aj ženy u nás vedia tvrdo udrieť. Máme majsterku sveta v kickboxe