Handzuš zariadil triumf Banskej Bystrice vo Zvolene, Skalica zdolala Košice

Hokejisti Trenčína prehrali v Tipsport lige piaty zápas z posledných šiestich, uspeli len proti reprezentácii do 20 rokov.

Michal Handzuš.(Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Michal Handzuš bol kľúčovým hráčom Banskej Bystrice v zápase 18. kola Tipsport ligy na ľade vedúceho Zvolena.

V záverečnej minúte, 55 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času, vyrovnal na 3:3 a premenil aj rozhodujúci samostatný nájazd. Ešte predtým si navyše pripísal asistenciu.

Bystričania vyhrali pred návštevou kola (3420 divákov) v rušnom a dramatickom zápase 4:3 po nájazdoch.

"Na osobné štatistiky sa až tak nepozerám, ale vždy poteší, keď strelím gól. Pre nás je dôležité, aby sme ukázali svoj potenciál, ktorý sme zatiaľ príliš nenaplnili. Dúfam, že sa od tohto víťazstva odpichneme," vravel Handzuš.

Nitra vyhrala štvrtý zápas

Hokejisti Trenčína pokračujú v nepresvedčivých výkonoch z ostatného obdobia, keď podľahli na domácom ľade Piešťanom 2:3.

Trenčania prehrali piaty zápas z posledných šiestich, uspeli len proti reprezentácii do 20 rokov. V prvej tretine trafili trikrát žŕdku, viedli 1:0 aj 2:1, no napokon nezískali proti Piešťanom ani bod.

Skalica zdolala Košice tesne 1:0. O jediný gól sa postaral v 49. minúte v presilovej hre Klíma.

Nitra vyhrala v Žiline 4:3, pripísala si už štvrté víťazstvo po sebe a dostala sa na druhé miesto v tabuľke o päť bodov za vedúci Zvolen.

Dukla Trenčín - Piešťany 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 22. Michal Hlinka (Róbert Petrovický), 45. M. Jakúbek (Ryzák, M. Zaťko) - 36. J. Tomčák (Balej, Hrehorčák), 50. J. Šimíček (S. Petráš, K. Kučera), 58. K. Kučera (Kania)

Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Návratek, Stanzel, 1313 divákov

Trenčín: Chábera - D. Rehák, Richard Pavlikovský, Holenda, P. Mikuš, M. Zaťko, Ryzák, T. Nechala - T. Melichárek, J. Gašparovič, Ölvecký - Michal Hlinka, Róbert Petrovický, R. Dlouhý - M. Jakúbek, J. Švec, Koyš - J. Zlocha, D. Hudec

Piešťany: P. Rybár - Trefný, S. Hudec, Gipters, Brňák, Kania, R. Filip, Kotaška - K. Kučera, S. Petráš, J. Šimíček - Tibenský, Holovič, J. Ručkay - Balej, Brancis, Belluš - J. Pardavý ml., J. Tomčák, Hrehorčák

Ján Kobezda, tréner Dukly: "Nedáme góly, keď máme dať a potom dostaneme góly, ktoré nepadajú ani v horských súťažiach. Niektorí hráči sa budú musieť nad sebou zamyslieť, aj my nad celkovou momentálnou situáciou. Reprezentačná prestávka nám príde vhod."

Jozef Krišák, asistent trénera Piešťan: "Dnes sme hrali veľmi zlý hokej. Spokojní môžeme byť akurát s troma bodmi."

Skalica - Košice 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 49. L. Klíma (Bezúch). Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Junek, Výleta, 839 divákov

Skalica: Skalica: Romančík - Ďurák, Polata, Opalek, Jan Novák, Barák, Zukal, Jaborník - K. Jass, R. Školiak, Studenič - L. Klíma, Brendl, Komínek - Brodek, Lantoš, Bezúch - J. Rožník, Mickievics, M. Trenčan

Košice: T. Halász - M. Macejko, M. Dudáš, Matúš Chovan, Deyl, E. Šedivý, B. Pavúk - P. Bartoš, R. Jenčík, Lapšanský - M. Bartánus, Češík, Bicek - Hričina, Suja, Šoltés - Bortňák, Lelkeš, T. Hrnka - Boltun

Michal Ružička, asistent trénera Skalice: "Pre nás sú to dôležité tri body pred reprezentačnou prestávkou. Musíme poďakovať hráčom za bojovnosť a zvlášť brankárovi Romančíkovi."

Rastislav Čada, tréner Košíc: "Stretnutie bolo rýchle a bojovné. Prevažovala výborná obranná hra oboch mužstiev. Hlavný dôvod, prečo odchádzame bez bodu, je naša neefektívna streľba."

Zvolen - Banská Bystrica 3:4 sn (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 23. Obdržálek (Krejčí, Jurík), 24. Brabenec (Puliš, Juraško), 54. Krejčí (Jurík, Mráz) - 33. Zigo (Šmach, Hudec), 40. Kytnár (Handzuš, Ďatelinka), 60. Handzuš (Majdan, Hudec), rozh. sam. nájazd Handzuš. Rozhodcovia Kubuš, Stano - Šefčík, J. Tvrdoň, vylúčení 3:2, navyše Lunter 5+DKZ za napadnutie zozadu, Gillies (obaja B. Bystrica) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky 3:1, v oslabení 0:0, zmeny: od 22. min bez Habšudu (Zvolen), 3420 divákov.

Zvolen: S. Baroš - Juraško, E. Bagin, Andersons, D. Krejči, Habšuda, M. Ivan, Hataš, F. Fekiač - Puliš, Brabenec, Semorád - J. Jurík, B. Mráz, Obdržálek - Martin Ďaloga, T. Klíma, Klhůfek - J. Žilka, V. Fekiač, Kentoš

Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Sandgren, I. Jankovič, Šmach, Gründling, Rosandič, Petran - Majdan, Galamboš, Gillies - Loskot, Kytnár, O. Mikula - M. Hudec, Handzuš, Lunter - Lamper, T. Zigo, Matoušek

Josef Turek, tréner Zvolena: "Aj bod nás teší, Bystrica hrala výborne, hlavne za stavu 2:0 s nami dosť točila. Vrátili sme sa však do zápasu, výborne chytal Baroš, bol to aj z našej strany parádny výkon proti veľmi silnému súperovi."

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Veľmi zaujímavý zápas, pre divákov dramatický. Vyhoreli sme v oslabeniach, boli sme nedisciplinovaní, s dvoma päťminútovými trestami. Inkasovali sme v nich trikrát, viackrát nás podržal brankár Bacashihua. V hre päť na päť sme mali viac z hry, chalani ukázali charakter a zápas sme dokázali otočiť."

Žilina - Nitra 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Góly: 6. Ježek (A. Lipovský), 23. Róbert Huna (Konečný, Bajaník), 41. Konečný (Stupka) - 7. Laliberté (M. Slovák), 24. M. Novák (Stümpel), 30. Milam (Stloukal, M. Slovák), 53. Laliberté (Stloukal, M. Slovák). Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel - Bednár, Gavalier, 1112 divákov

Žilina: Žilina: T. Tomek - D. Brejčák, Bajaník, Š. Novotný, Makovský, Kurali, Grman, Niník - Drevenák, Róbert Huna, Richard Huna - Stupka, Valášek, Konečný - E. Švec, Ježek, A. Lipovský - Schroner, D. Rehák, Rogoň

Nitra: Nitra: M. Valent - Milam, F. Kuzma, Ordzovenský, Podhradský, Mezei, M. Novák - Stloukal, M. Slovák, Laliberté - H. Ručkay, Stümpel, Kutálek - Bajtek, J. Štefanka, Macík - E. Piačka, Bene, S. Buček - M. Pupák

Jerguš Bača, asistent trénera Žiliny: "Chceli sme v poslednom zápase pred pauzou bodovať, ale hra nám nešla, boli sme kŕčovití. V momentoch, keď sme mohli zápas dotiahnuť do remízy, sme v závere v presilovke 5 na 3 hrali katastrofálne."

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: "Hru sme mali pod kontrolou. Škoda, že sme v druhej tretine nevyužili viac šancí, mohlo to byť v závere jednoduchšie. Súper na začiatku poslednej tretiny vyrovnal, ustáli sme však oslabenie o dvoch hráčov, čo zlomilo zápas a po našom štvrtom góle sme už domácim nedovolili vyrovnať."

Poprad - Martin 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 9. Hvila (Suchý, Paukouček), 28. B. Rapáč (Kroták, Heizer), 46. R. Rapáč (Malina), 56. B. Rapáč (Heizer, Kasík). Rozhodovali: Lokšík, Novák - Jobbágy, Korba, vylúčení: 10:8, navyše: Kasík - Kabáč 10 minút obaja nešportové správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 1096 divákov.

Poprad: Kostúr - Gaborčík, R. Suchý, Š. Fabian, Briják, Ťavoda, Malina, J. Kasík - R. Rapáč, L. Paukovček, Bartečko - Hvila, O. Rusnák, Kroták - B. Rapáč, Heizer, Bajaruns - Števuliak, Štrauch

Martin: Dzubina - Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, Jáchym, P. Bačik, P. Trávniček - Skladaný, Surovka, Tibor Varga - Pokrivčák, Murček, M. Kokavec - R. Varga, M. Dírer, Jokeľ - Uhrík, Jurášek

Pavol Paukouček, tréner Popradu: "V hre 5 na 5 sme boli jednoznačne lepším tímom. Situáciu sme si zbytočne komplikovali vylúčeniami. Našťastie sme mali v bránke výborného Kostúra a efektívnych strelcov Rapáčovcov."

Ivan Dornič, tréner Martina: "Ťažko pomýšľať na výhru bez streleného gólu. Prestávku vítame ako soľ, musíme sa zamyslieť nad koncovkou."