Bayern rozstrieľal Arsenal poľahky 5:1

K postupujúcim tímom do vyraďovacej časti Ligy majstrov sa pridal Petrohrad.

Hráči Bayernu sa radujú z gólu v sieti Arsenalu. Bayern hladko zdolal Londýnčanov 5:1.(Zdroj: TASR/AP)

4. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov 2015/16:

/STREDA 4. novembra, 20.45 h/

E-skupina

FC Barcelona – BATE Borisov 3:0 (1:0)

Góly: 30. (z pok. kopu) a 83. Neymar, 60. L. Suárez, ŽK: 51. Dani Alves - 30. F. Mladenovič, 44. Mozolevskij, 80. Nikolič, rozhodoval: István Vad (Maď.)

Barcelona: Ter Stegen - Dani Alves, Mascherano, Vermaelen, Adriano Correia - Busquets (76. Gumbau) - Rakitič (20. El Haddadi), Sergi Roberto - Iniesta (68. Bartra) - L. Suárez, Neymar

Borisov: Černik - Poľakov, Hajdučyk, Milunovič, F. Mladenovič - A. Voloďko (68. Nikolič), Jablonskij - Stasevič, Gordejčuk, M. Voloďko (78. Rios) - Mozolevskij (60. A. Hleb)

AS Rím - Bayer Leverkusen 3:2 (2:0)

Góly: 2. M. Salah, 29. Džeko, 81. M. Pjanič (z pok. kopu) - 46. A. Mehmedi, 51. J. Hernández, ŽK: 90.+ Torosidis, 90.+ Szczesny - 61. K. Papadopulos, ČK: 79. Ömer Toprak (Leverkusen), rozhodoval: Sergej Karasev (Rus.)

Rím: Szczesny - Florenzi (56. Maicon, 76. Torosidis), Manolas, Rüdiger, Digne - De Rossi - M. Pjanič, Nainggolan - M. Salah, Gervinho (68. Iturbe) - Džeko

Leverkusen: Leno - Donati, Tah, K. Papadopulos, Wendell - Ömer Toprak, K. Kampl - A. Mehmedi (88. J. Brandt), Hakan Calhanoglu - Kiessling (46. Bellarabi, 73. Ch. Kramer), J. Hernández

F-skupina

Bayern Mníchov – Arsenal Londýn 5:1 (3:0)

Góly: 29. a 89. Th. Müller, 10. Lewandowski, 44. Alaba, 55. Robben - 69. Giroud, ŽK: 11. Mesut Özil, 24. J. Campbell (obaja Arsenal), rozhodoval: Gianluca Rocchi (Tal.)

Bayern: Neuer - Lahm, J. Boateng (68. Benatia), Javi Martínez, Alaba - Xabi Alonso - T. Müller, Thiago Alcantara - Coman (54. Robben), Douglas Costa - Lewandowski (71. A. Vidal)

Arsenal: P. Čech - Debuchy, Mertesacker, Gabriel, Monreal - Coquelin, Santi Cazorla (87. Chambers) - J. Campbell (59. Gibbs), Mesut Özil, Alexis Sánchez - Giroud (85. Iwobi)

Olympiakos - Dinamo Zahreb 2:1 (0:1)

Góly: 65. a 90. F. Pardo - 21. A. Hodžič, ŽK: 13. M. Rog, 28. Pivarič, 53. Goncalo dos Santos, 69. P. Machado (všetci Dinamo Záhreb), ČK: 79. Pivarič (Dinamo Záhreb) po 2. ŽK, rozhodoval: Antonio Mateu Lahoz (Šp.)

Olympiakos: R. Jiménez - Elabdellaoui, Siovas, A. Botía (51. Manuel da Costa), Masuaku - Milivojevič, Kasami (80. Finnbogason) - Hernani (64. F. Pardo), Fortounis, Sebá - Ideye

Záhreb: Eduardo Carvalho - Matel, Goncalo dos Santos, Taravel, Pivarič - P. Machado, D. Antolič - M. Rog - J. Fernándes (88. M. Musa), Pjača (80. Sigali) - A. Hodžič (57. A. Henríquez)

G-skupina

Chelsea - Dynamo Kyjev 2:1 (1:0)

Góly: 34. Dragovič (vlastný), 83. Willian - 78. Dragovič, ŽK: 26. D. González, 59. Antunes, 72. Bujaľskij (všetci Dynamo Kyjev), rozhodoval: Pavel Královec (ČR)

Chelsea: Begovič - Azpilicueta, Zouma, Terry, Baba Rahman - Ramires, N. Matič - Willian, Fábregas, Oscar - D. Costa

Kyjev: Šovkovskij - D. Vida, Chačeridi, Dragovič, Antunes - Sidorčuk (46. Garmaš), Rybalka - Jarmolenko, Bujaľskij, D. González - Kravec (56. J. Moraes)

Maccabi Tel Aviv - FC Porto 1:3 (0:1)

Góly: 75. Zahavi (z pok. kopu) - 19. C. Tello, 50. André, 72. Layún, ŽK: 42. Ben Harush, 88. Ben Haim (roč. 1989) - 74. M. Pereira, rozhodoval: Tasos Sidiropoulos (Gréc.)

Tel Aviv: P. Rajkovič - Tibi, C. Garcia, Ben Haim (roč. 1982), Ben Harush (46. Ben Basat) - Vermouth (46. N. Mitrovič), Alberman, Peretz (82. Igiebor) - Ben Haim (roč. 1989), A. Rikan - Zahavi

Porto: Casillas - M. Pereira, Martins Indi, Marcano, Layún - Danilo, Rubén Neves - Evandro (62. H. Herrera) - C. Tello (76. S. Varela), André (89. Imbula) - Aboubakar

H-skupina

Gent – FC Valencia 1:0 (0:0)

Gól: 49. Kums (z pok. kopu), ŽK: 73. Raman - 30. Feghouli, 61. Mustafi, 72. André Gomes, rozhodoval: Daniele Orsato (Tal.)

Gent: Sels - L. Nielsen, S. Mitrovič, Asare - Kums, Renato Neto - Foket, Saief (55. Raman) - D. Miličevič, Dejaegere - Depoitre

Valencia: Doménech - Barragán, A. Santos, Mustafi, Gayá - Fuego (63. André Gomes) - Parejo, Enzo Pérez - Feghouli (70. Cancelo), Santi Mina (46. Piatti) - Paco Alcácer

Lyon - Zenit Petrohrad 0:2 (0:1)

Góly: 25. a 57. Dziuba, ŽK: 32. Gonalons - 20. Witsel, 46. Criscito, 54. Javi García, 56. Aňukov, 74. Danny, ČK: 72. Gonalons (Lyon) po 2. ŽK, rozhodoval: Felix Brych (Nem.)

Lyon: A. Lopes - Jallet (61. Rafael), Yanga-Mbiwa, Umtiti, Bedimo - Gonalons, Tolisso - Valbuena, Darder (77. Ferri) - A. Lacazette - Beauvue (69. Cornet)

Zenit: Lodygin - Aňukov, Lombaerts, Luís Neto, Criscito (73. Smolnikov) - Javi García (80. Jusupov), Witsel - Danny, Šatov - Dziuba, Hulk

BRATISLAVA. Futbalisti Zenitu Petrohrad postúpili v stredu do osemfinále Ligy majstrov 2015/2016 a pridali sa k Realu Madrid a Manchestru City. Ruský majster vyhral v 4. kole skupinovej fázy na pôde Olympique Lyon 2:0, s plným počtom bodov vedie G-skupinu a o postup už nemôže prísť.

Bayern o postup pripraví iba nečakaná prehra

V šlágri večera v Allianz Arene "vybavil" nemecký majster Bayern Mníchov londýnsky Arsenal už prvom polčase, ktorý vyhral suverénne 3:0.

Inštinkt "zabijaka" už v 10. minúte ukázal poľský kanonier Robert Lewandowski, keď hlavičkou prekonal Petra Čecha v bráne hostí.

V 29. minúte aj so šťastím po teči protihráča zvýšil Thomas Müller a v 44. minúte utešenou strelou zrazil hostí do kolien aj David Alaba. V druhom dejstve už na 4:0 zvýšil Arjen Robben a líder Bundesligy tak dokonale dal zabudnúť na predchádzajúcu prehru na Emirates Stadium 0:2.

Debakel v 69. minúte zmiernil hosťujúci Olivier Giroud, ale v 89. minúte stanovil konečný výsledok 5:1 opäť Müller. Bavori sú takmer istým postupujúcim, keďže Pireus doma zdolal Záhreb 2:1. Zverenci trénera Pepa Guardiolu by teoreticky o postup prišli len vtedy, ak by prehrali oba zostávajúce zápasy a ten so Záhrebom 0:6 a vyššie.

Barcelona krok od postupu

Obhajca titulu FC Barcelona na Nou Campe zvíťazil nad bieloruským majstrom BATE Borisov 3:0, no keďže mu nezahrala do kariet strata bodov AS Rím doma s Leverkusenom, osemfinále ešte nemá matematicky isté.

Je ale od neho už iba krôčik. Po polhodine premenil penaltu Brazílčan Neymar, ďalšie góly pridali Luis Suarez, opäť Neymar a vedúca "Barca" má v tabuľke 10 bodov.

Výber kouča Luisa Enriqueho sa však ešte nemôže tešiť na jarnú účasť medzi elitnou šestnástkou starého kontinentu, rímski "vlci" bez slovenského obrancu Norberta Gyömbéra na súpiske pre LM totiž doma zdolali Leverkusen 3:2. Domáci viedli 2:0 po polčase, ale húževnatí Nemci dokázali vyrovnať. V 79. minúte ale dostal červenú kartu hosťujúci Ömer Toprak po faule v šestnástke a Miralem Pjanič z penalty rozhodol.

"Piter" v G-skupine doteraz vyhral všetko. V 25. minúte sa presadil Arťom Dziuba, ktorému gól pripravil Brazílčan Hulk. V 58. minúte sa výborná spolupráca oboch hráčov zopakovala a Zenit si poistil postup. Situáciu si skomplikovala FC Valencia, ktorá v Gente prehrala 0:1.

Chelsea uspela

V F-skupine anglický majster Chelsea Londýn na Stamford Bridge zdolal Dinamo Kyjev 2:1 a portugalský tréner Jose Mourinho si aspoň na chvíľu odpočinie od mohutného tlaku na jeho odvolanie.

"The Blues" pomohol vlastný gól Aleksandara Dragoviča v 34. minúte, rovnaký hráč v druhom polčase už trafil do "správnej" siete a vyrovnal. O výhre domácich rozhodol v 83. minúte Brazílčan Willian. Angličania sú v tabuľke druhí o tri body za vedúcim FC Porto, ktoré vyhralo na trávniku izraelského majstra Maccabi Tel Aviv 3:1 a má 10 bodov. V Londýne hlavnému rozhodcovi Pavlovi Královcovi na čiare asistoval aj Slovák Roman Slyško.